İzmir ve Antalya, ülkemizin en sık ziyaret edilen tatil lokasyonları arasında yer alıyor. Her ne kadar İzmir Antalya denince ulaşımda akla ilk havayolu gelse de karayolu ile ulaşım da oldukça fazla tercih ediliyor. İzmir Antalya arası şahsi araçları ve otobüslerle yol yapan oldukça fazla sayıda kişi bulunuyor. Bu durum da yolculuk süresini doğrudan etkiliyor.

İzmir Antalya kaç km?

Türkiye’nin en çok sayıda hem yerli hem de yabancı turistini ağırlayan kentlerinin başında gelen İzmir ve Antalya, bu özelliğinin yanı sıra ülkemizin en fazla nüfusa sahip şehirleri arasında bulunuyor. İki bölge de sahip oldukları pek çok değerli unsuru nedeniyle birbirinden farklı sebeplerden tercih edilirliğini artırarak sürdürüyor. Çeşitli sektörlerde etkinlik gösteren iş gücü kapasitesi, tarihi, kültürel, siyasi ve sanatsal değerler açısından oldukça fazla donanıma sahip olan bu iki kent, tüm bu özellikleri neticesinde yoğun ilgi görüyor. Diğer illerden gelenler olduğu kadar, İzmir Antalya arasında da yolculuk yapan kişi sayısı artış göstermeyi sürdürüyor. Yaz ayları maksimuma ulaşan bu yolculuklar, diğer aylarda da yaz dönemi kadar olmasa da aktifliğini korumayı başarıyor. Bu durum da İzmir Antalya kaç km sorusunu her daim güncel tutmaya yetiyor.

İzmir Antalya arası kaç km sorusunu cevaplarken, nasıl bir araçla yolculuk yapıldığı önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü yapılacak yolculukları hem kara hem deniz hem de havayolu ile yapmak mümkün. Kişilerin tercihlerine, içinde bulundukları ekonomik durumlara, ne kadar zamana sahip olduklarına ve diğer pek çok sebebe göre kullandıkları ulaşım araçları değişiklik gösteriyor. Karayolu ile sürdürülen İzmir Antalya seyahatleri için gidilecek toplam mesafe 457,4 km’dir. İki şehir arası otobüsle gidilecek ortalama yol süresi 7 ila 7 buçuk saat arası değişiklik gösteriyor. Ancak özel araçlar sürdürülen yolculuklarda bu süre minimum 1 saat kısalıyor.

Karşıyakalı kadınlardan Tire kültür turu Karşıyakalı kadınlardan Tire kültür turu

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Türkiye’de tekrardan kapanma olacak mı? Uzmanlar açıkladı

Kaynak: HABER MERKEZİ