İYİ Parti İzmir’de il kongresi öncesi sürpriz bir isim adaylık için yola çıkıyor. 2019’dan bu yana Kırkpınar’ın başkanlık divanında danışman olarak görev yapan Sinan Bezircilioğlu’nun haftanın ilk günü yapacağı basın toplantıyla il başkanlığına adaylığını açıklayacak.

Meclis, "torba" kanun teklifini yasalaştırmak için mesai yapacak Meclis, "torba" kanun teklifini yasalaştırmak için mesai yapacak

MEHMET ŞERİF TOPRAK

İzmir’de yaklaşan genel seçimler öncesi siyasi partilerde hareketlilik sürüyor. İYİ Parti’de kongre ve kurultay takviminin belirlenmesinden sonra İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın 2023 yılı Ocak ayında yapılacak kongrede il başkanı adayı olmayacağını ve milletvekilliği için yola çıktığını duyurmuştu. Kırkpınar’ın göreve devam etmeyeceğini açıklamasından sonra İYİ Parti İzmir’de yeni il başkanı kim olacak sorusu gündemdeki yerini koruyor. Partide gözler 15 Ocak’ta Genel Başkan Meral Akşener’in de katılımıyla gerçekleşecek kongreye çevrilirken İYİ Parti Balçova Belediyesi Meclis Üyesi Öztürk Keskin, Emre Eryıldıran ve il yöneticileri Şakir Genç ile Oğuzhan Yar il başkanlığına talip olduklarını açıklamıştı.

İYİ Parti İzmir’de dikkat çeken bir isim adaylık için yola çıkmaya hazırlanıyor. 2019’dan bu yana Kırkpınar’ın başkanlık divanında danışman olarak görev yapan Sinan Bezircilioğlu yarın (Pazartesi günü) saat 11.00'de düzenleyeceği basın toplantısıyla adaylığını ilan edecek. Bezircilioğlu'nun bu açıklamanın ardından teşkilat turuna çıkacağı öğrenildi. İş dünyasında önemli görevler üstlenen, birçok sivil toplum kuruluşunun aktif üyesi olan ve Altınordu Spor Kulübü Derneği Başkanlığı görevini sürdüren Bezircilioğlu ismine Genel Merkez’in de sıcak baktığı öğrenildi.