İsveç Türk Kadınlar Federasyonu tarafından düzenlenen yürüyüş İsveçte yaşayan Türk toplumu ve STK larin büyük katılımı ile İsveç parlamentosunun bulunduğu Kungsdaragarden Meydanı'ndan başlayip Türkiye Büyükelçiliği önünde son buldu.

Türk vatandaşları ve yakınlarından oluşan 130 kişi Mısır'a ulaştı Türk vatandaşları ve yakınlarından oluşan 130 kişi Mısır'a ulaştı

Yürüyüş sonunda konuşma yapan İsveç Türk Kadınlar Federasyonu Başkanı Tulin Uygur, Cumhuriyet'in 100. yılını gururla kutladıklarını ve bu büyük bayrak yürüyüşü ile taclandirdiklarini söyledi.

Tulin Uygur konuşmasında  "Öncelikle Cumhuriyet'imizin 100. yılını kutlamak üzere buraya geldiğiniz için Türk Kadınlar Federasyonu, Umut Vakfı, İsveç Türk Düşünce ve Kültür Derneği adına teşekkür ediyoruz. Bu anlamlı günde bizimle birlikte olan Stockholm Gençlik Bandosuna da teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

isvecte-yasayan-turkler-100-yili-bayrak-yuruyusu-ile-kutladi (2)

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçisi Yönet Can Tezel, elçilik binası önüne gelen katılımcıları Elçilik kapisinda karşılayarak yürüyüşe katılan Türk vatandaşlarımız ve Cumhuriyetin 100.cü yılını kutladı.

Büyükelçi TEZEL, Birlik ve beraberlik içinde yürüyüş yapan Türk toplumu adına mutlu olduğunu "Bu soğuk havada 2 saat yürüyüş yaptığınız için sizlere ve İsveçli dostlarıma teşekkür ederim, minnettarım." diyerek sözlerini sonlandırdı.

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Cumhuriyet, 100. yıl defilesi ile kutlandı

Kaynak: Mehmet Özer İLKSES Gazetesi İsveç Temsilcisi