TENZİLE AŞÇI

Seçim tarihinin açıklanıp resmi olarak seçim sürecinin işlemeye başlamasıyla birlikte milletvekili aday adaylıkları için de partilerde hareketlilik başlamıştı.

AK Parti Genel Merkezi’nin il ve ilçe teşkilatlarına ‘istifa genelgesi’ göndermesiyle birlikte İzmir’de 6 ilçe başkanı 14 Mayıs 2023 seçimlerinde aday adayı olmak için görevlerinden istifa etmişlerdi.

Öte yandan; istifalardan kısa süre sonra ilçe başkanlarının istifa ettiği Bayraklı, Menemen, Balçova, Gaziemir, Karabağlar ve Karaburun ilçelerinde yeni ilçe başkanları belli oldu.

Gazeteci İrfan Değirmenci vekil adayı oldu Gazeteci İrfan Değirmenci vekil adayı oldu

Genel Merkez tarafından yapılan görevlendirmelerle birlikte; Menemen İlçe Başkanı görevinden istifa eden Ahmet Can Çelik’in yerine Hakkı Durmaz, Balçova İlçe Başkanı görevinden istifa eden Berkan Yıldızhan yerine Oğuzhan Bizkevelci, Karaburun İlçe Başkanı görevinden istifa eden Adem Avcı yerine Ahmet Toros, Karabağlar İlçe Başkanı görevinden istifa eden İrfan Doğruca yerine Hüseyin Uzun, Gaziemir İlçe Başkanı görevinden istifa eden Serdar Muçay yerine Erdem Kılıç ve Bayraklı İlçe Başkanı görevinden istifa eden Halil Polat yerine Metehan Yeğen atandı.