BEDAŞ elektrik kesintisi listesi! İstanbul'da elektrik ne zaman gelecek? 29 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul'un farklı ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanacak. 29 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul'un hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak? Peki, İstanbul elektrik kesintisi kaç saat sürecek? İstanbul elektrik kesintisi ve detayları…

Gazzeli 23 hasta daha Türkiye’de Gazzeli 23 hasta daha Türkiye’de

Elektrik kesintisi yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar İstanbul'da elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili İstanbul elektrik kesintisi ve BEDAŞ elektrik kesintisi listesi araştırmaları yapıyor. Boğaziçi Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 29 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul'un bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak. İşte İstanbul'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve İstanbul'da elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler. İstanbul'da hangi ilçelerde elektrik kesilecek, İstanbul'a elektrik ne zaman gelecek? İşte detaylar haberimizde!

İstanbul Ataşehir’de elektrik kesintisi

09:30-15:30

Kayışdağı, ali̇ ay, ayşe hatun çeşme, kati̇p ahmet, çardak, ülker, ri̇ze, sonay, büyük zafer, fi̇ruzağa, karaman çi̇ftli̇k yolu, i̇rfanbey, bağlık, cengi̇zhan, tabi̇at, yüksel, ırmak, rüya, osmanağa, uğur, tahi̇r bakkal, sevda, şehi̇tler cami̇i̇, ağa, vedat günyol, gümüş Küçükbakkalköy, Reşi̇t paşa yeni̇ çamlıca

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDİR?

Elektrik kesintisİ nedenlerinden biri olan elektrik arızası, elektriğin son tüketiciye ulaşmasını sağlayan iletim hatlarında olabileceği gibi, evlerin, dükkanların veya işletme alanlarının elektrik tesisatında meydana gelebilir. Tüketicilerin elektrik arızasının planlı olup olmadığını bilmesi hazırlıklı olması açısından önemlidir.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDEN OLUR?

Elektrik kesintileri genellikle planlı yapılır. Ancak bazen elektrik kesintileri çalışma ve arıza sebebiyle de gerçekleşebilir. Elektrik kesintileri ilinizin bağlı bulunduğu elektrik şirketi tarafından duyurulur. Ancak bir duyuru yapılmadıysa ilinizin bağlı olduğu elektrik şirketini, arayıp kesintinin nedenini sorabilirsiniz.

ELEKTRİK KESİLİNCE NE YAPILIR?

Elektrik kesintileri planlı olduğu ve çoğunlukla önceden bilindiği için önlem almak hayatınızın kolaylaşması açısından faydalı olacaktır. Elektrik kesildiğinde evde ve iş yerlerinde elektrikle kullanılan aletler konusunda dikkatli olmak, kontrol etmek gerekir. Özellikle elektrikle devamlılığını sağlayan büyük iş yerleri, fabrika ve atölyelerde ise ekstra güç tarzında daha farklı bir çözüm üretmek önemli olacaktır.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İstanbul'da Filistin'e destek mitingi başladı

Kaynak: GURBET YAVUKLU