TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İzmir İş Dünyası'ndan seçim sonuçları değerlendirmesi

İzmir İş Dünyası seçim sonuçlarını değerlendirdi: Seçimler bitti şimdi çalışma zamanı

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2024 16:53
Haber Güncellenme Tarihi: 01.04.2024 16:53
Kaynak: BÜLTEN
İzmir İş Dünyası'ndan seçim sonuçları değerlendirmesi

31 Mart mahalli idareler seçiminin tamamlanmasının ardından İzmir İş Dünyası yeni seçilen yerel yöneticileri kutladı. Seçimlerin tamamlandığını artık çalışma zamanı olduğuna dikkat çeken İzmir İş Dünyası Temsilcileri, “Seçimde vatandaşlar oylarını kullandı, kararları verdi. Ülkemize hayırlı olsun. Yeni dönemde sıkılaştırılmış ekonomi politikasının devam etmesini ve yaşadığımız bu sorunların bir an önce çözülmesini istiyoruz” değerlendirmesini yaptılar.

İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cengiz: Seçim bitti şimdi iş zamanı

Genel seçimler ve yerel seçimler derken yaklaşık iki yıldır ülke gündeminin ilk sırasını işgal eden seçim atmosferinden sıyrılıp, yüzümüzü halkın gerçek gündemi olan ekonomiye çevireceğimiz yeni bir döneme başlıyoruz. Seçim kaygısının taşınmayacağı yaklaşık dört yıllık süre, ülke ekonomimizin düze çıkması için bir fırsat gibi görünüyor.

Uzun süredir ekonomide yaşanan sıkıntıların seçmenin oy tercihlerini belirlediği dün yapılan seçim sonuçlarında görüldü. Siyasi partilerin bu sonuçlardan bir ders çıkararak, politikalarını yeniden belirlemeleri gerektiği bir kez daha ortaya çıktı. Bu konuda yerel yönetimler ve merkezi yönetimler ile ortak çalışma yürütme irademizi tekrar beyan ediyoruz. İZSİAD olarak önceki yıllarda olduğu gibi bugünden sonra da kamu özel teşebbüs iş birliğinin en iyi örneğini vermek için çabalamaya devam edeceğiz. İş dünyasının temsilcileri olarak bizler de enflasyon, kur, finansmana ulaşım başta olmak üzere birçok sorun yaşıyoruz. Bu dönemde sıkılaştırılmış ekonomi politikasının devam etmesini ve yaşadığımız bu sorunların bir an önce çözülmesini istiyoruz. Yerel seçim sonuçlarının İzmir ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, üreterek büyüme hedefinden şaşılmamasını umut ediyorum.

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Semiha Güneş: Seçim sonuçları iş dünyasına da olumlu yansıyacaktır

Yapılan seçimlerle bizlere 5 yıl hizmet edecek yerel yöneticilerimizi belirledik. Seçim de vatandaşlarımız kararlarını verdiler. Demokrasi şöleni şeklinde bir seçim oldu. Sakin bir şekilde seçim tamamlandı. Yeni seçilen başkanları kutluyoruz. Seçimde aday olan tüm isimleri de medeni cesaretlerinden dolayı tebrik ediyoruz. Seçim sonuçlarının iş dünyasına da olumlu yansıyacağını umut ediyorum. İş dünyası olarak uygulanan ekonomi politikasının devam etmesini bekliyoruz.

EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt: Beklentilerimizin karşılanmasını umut ediyoruz

Uzun süredir gündemimizde yer alan yerel seçimlerimiz sonuçlandı. Seçimlerde vatandaşlarımız oyunu kullandı. Seçimler demokrasinin en vazgeçilmez unsurlarından biri.  Biz İş dünyası olarak hem merkezi idare hem de yerel idarelerden öncelikle istikrar bekliyoruz. Merkezi idareden ekonomi yönetimi ile bizlere dünya ile rekabet edecek şartları oluştururken, yerel yönetimlerden de en kolay şekilde üretim yapacağımız ortamı sağlamaları bekliyoruz. Seçim sonrası dönemde de bu beklentilerimizin karşılanacağı umudunu taşıyoruz.

KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Işıklı: Ekonomide 4 yıl iyi değerlendirilmeli

Öncelikle yerel seçimlerin tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Uzun zamandır gündemimizde olan seçimleri tamamladık. Seçmenler kararlarını sandıkta ifade ettiler. Ekonomide yaşanan sıkıntıları dile getirerek, uygulanacak politikalarla bu sorunların çözülmesini istediklerini belirttiler. Seçim sonuçlarının siyasi partiler tarafından iyi değerlendirileceğini düşünüyorum. Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar hepimizi etkiliyor. Enflasyonun düşürülmesi ve ekonomide istikrarın sağlanması için bir program uygulanıyor. Yeni dönemde de bu program tavizsiz uygulanmalı ve iş dünyasının ve tüm vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlar çözülmeli. Özellikle üretim yapanlar desteklenmeli. Teşvik sistemi yeniden devreye alınmalı ya da iş dünyasının ucuz krediye ulaşması sağlanmalı. Hükümetimiz önümüzdeki 4 yıllık dönemi iyi değerlendirmeli.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.