Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

KEMAL ÖZKURT

Seçimlerin kesinleşmesiyle birlikte İzmir'den milletvekili olan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla genç seçmenlere seslendi. Kendisinin de içinde bulunduğu meclise giren 5 genç vekil kadrosundan 4'ünün Ak Parti'den olduğunu söyleyen İnan, "Gelin, gençlere değer, yetki ve sorumluluk veren Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında birleşelim" dedi.

MUHALEFET GENÇLERE YER VERMEDİ

İnan yaptığı paylaşımda muhalefeti hedef alarak şu ifadeleri kullandı;

"Seçim sonuçlarına göre 28. Dönem de meclise giren en genç 5 milletvekilinin 4’ü AK Parti’den. AK Partimiz, 30 yaşın altındaki 4 genci aday göstererek meclise gönderdi. Gençleri sürekli manipüle etmeye çalışan, duygularıyla oynayarak kışkırtan Millet İttifakı ise bu tavrını seçim gecesi ve sonraki günlerde dahi sürdürdü. Çok değil, en fazla 3-4 saat sonra doğrusunu tüm Türkiye’nin öğreneceği yalanları söylemekten, kendilerine oy vermiş gençlerin ruh halini darmadağın etmekten geri durmadılar. Öte yandan hiçbir ciddi siyasi makamda yahut karar alma sürecinde gençlere yer vermediler."

"GENÇ ARKADAŞLARIMA BİR TÜYO VEREYİM"

Mesajının devamında, gençlere değer, yetki ve sorumluluk veren Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında birleşelim diyerek gençlere çağrıda bulunan İnan, "Genç kardeşlerime çağrımdır; gelin, siyasete gençlik kollarında başlamış tek liderle birlikte enerjinizi ve heyecanınızı ülkemiz için faydaya çevirelim. Her şeye rağmen CHP’ye bağlılık hisseden genç arkadaşlarıma da bir tüyo vereyim. Gençlik siyasetinin zorluklarını çok iyi biliyorum. CHP Gençlik Kolları’nda gençliğinizin en güzel zamanlarını harcayacağınıza iyi kötü bir parti kurun, hiç oyunuz olmasa dahi CHP’den 8-10 adet milletvekilliği alır, siyasetinizi TBMM çatısı altında milletvekili olarak sürdürerek şimdikinden katbekat fazla genç temsili sağlarsınız. Gençlerin Partisi AK Parti, Gençlerin Lideri Erdoğan" ifadelerini kullandı.