9. HPKON, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve İstanbul Şubesi yürütücülüğünde, Hannover Fairs işbirliği ile 16-19 Kasım tarihlerinde Hidrolik pnömatik sektörünü İzmir’de buluşturuyor.

NURETTİN BAKİ

TTI İzmir ve TTI Outdoor İzmir yarın açılıyor TTI İzmir ve TTI Outdoor İzmir yarın açılıyor

9. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Fuarı (HPKON), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi ve İstanbul Şubesi yürütücülüğünde, Hannover Fairs işbirliği ile 16-19 Kasım tarihlerind MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde düzenlenecek. Kongreye paralel olarak düzenlenecek fuarda çok sayıda firma stantları ile yer alacak.TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına İzmir Şubesi ve İstanbul Şubesi yürütücülüğünde, Hannover Fairs işbirliği ile 16-19 Kasım tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde düzenlenecek olan 9. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Fuarı öncesinde bir basın toplantısı gerçekleştirildi. MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlkin Boz, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Belkıs Ertaşkın Ferron ve HPKON Kongre Yürütme Kurulu Üyesi Ertan Soydan, toplantıda fuara ilişkin bilgilendirmede bulundu.

17 OTURUMDA 52 BİLDİRİM

MMO İzmir Şubesi Başkanı İlkin Boz, Covid-19 pandemisi nedeni ile periyodu aksayan kongrenin hazırlık çalışmalarında son aşamaya gelindiğini belirterek, “HPKON 2022, kolektif bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan, sektörün en önemli platformlarından biri olma özelliğini taşımaktadır. HPKON 2022; 22 düzenleme kurulu üyesi, 26 yürütme kurulu üyesi, 100 yazar, 30 kurs ve atölye çalışması için eğitmen, 25 yuvarlak masa-panel-konferans katılımcısının yanı sıra kongre sekretaryası, sergi katılımcısı firma yetkilileri ve organizasyon firması Hannover Fairs Turkey çalışanlarının emeği ile gerçekleştirilecektir. Bütün bu sayıları katılımcılarıyla birlikte ele aldığımızda sektör için HPKON 2022’nin önemini bir kez daha anlıyoruz. Programı yayımlanmış ve sergi alanı katılımcı firmalarla şekillenmiş olan HPKON 2022 için delege, atölye çalışması ve kurslara katılımcı kayıtları devam etmektedir” diye konuştu. Fuar ve kongreye uluslararası düzeyde katılım olacağını kaydeden Boz, 4 günlük kongre programında 17 oturumda 52 bildiri sunumu, 3 yuvarlak masa toplantısı, 1 panel, 3 kurs, 16 atölye çalışmasının yanı sıra sosyal etkinliklerin yer alacağını söyledi.

560 MİLYON AVRO İŞ HACMİ

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Belkıs Ertaşkın Ferron, hidrolik pnömatik sektörünün makine imalattan gıdaya; robotikten otomotive; demir çelikten otomasyona; akla gelebilecek onlarca iş koluna teknolojik çözümler sunan, 10 bin kişiyi istihdam eden ve 560 milyon Avro iş hacmine sahip bir sektör olduğunu ifade ederek, “HPKON, sadece sektördeki yeniliklerin takibi açısından değil aynı zamanda yeni iş bağlantılarının kurulması adına da çok önemli bir ticari platform. MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde kongre ile eş zamanlı gerçekleşecek HPKON–9. Ulusal Hidrolik Pnömatik Fuarı’mız, bu yıl 1030 m² alanda, 39 firmanın katılımı ile yapılacak. Katılımcı firmalarımız hidrolik-pnömatik, kontrol tekniği, mekatronik, otomasyon, ve endüstri 4.0 uygulamalarını sergileyecekler” dedi.