BM’den tahıl girişimi açıklaması BM’den tahıl girişimi açıklaması

HÜSEYİN DEMİR/ ÖZEL HABER

Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı, 7-9 Nisan tarihlerinde Belçika'nın  Blankenberge kentinde Uluslararası Easter Turnuvası'nda mücadele edecek. Bugün TSi ile 16:00'da Türkiye, İtalya ile karşılaşacak

Turnuva öncesinde milli takım antrenörü Sedat İncesu ve oyuncu Rıdvan Aksoy özel açıklamalarda bulundu.

MİLLİ TAKIM TURNUVAYA HAZIR
Milli takım antrenörü Sedat İncesu turnuvaya iyi hazırlandıklarını ifade ederek esas hedeflerinin Avrupa şampiyonası olduğunu vurguladı. İncesu sözlerine şöyle devam etti:

"A milli takımımız tam kadro ve hazır olarak turnuvaya hazır durumda... Ağustos ayında Hollanda'da düzenlenecek olan Avrupa şampiyonası için önemli bir turnuva olacak. Hedefimiz yazın Avrupa Şampiyonasında ilk iki sıraya girerek 2024 Paris olimpiyatlarında ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak istiyoruz.Oyuncu kadromuz Avrupa şampiyonluğu yaşamış sporcularımızdan oluşuyor.  U22 milli takımı ile Avrupa şampiyonluğu ve dünya finali yaşamış jenerasyonumuzun performansı çok etkili olacak." 

RAKİPLERİMİZİ ANALİZ EDECEĞİZ 

Easter Turnuvası'ndan önce Antrenör Sedat İncesu, yeni jenerasyonun uyumundan bahsederek; "Önümüzdeki yılların milli takım kadrosunu şekillendireceğini düşündüğümüz sporcularla turnuvaya katıldık... Bu kadromuzun dışında yine takıma dahil olabilecek ve kendi oynadıkları kulüp takımlarıyla ligi domine eden oyuncuları takip ediyoruz.  Turnuvada Avrupa Şampiyonası'nda karşılaşabileceğimiz İtalya Hollanda ve İngiltere gibi takımlar olduğundan hem kendi takımımızın genel durumunu göreceğiz hem de rakip takımları analiz etmiş olacağız.Turnuvada rakibimiz İtalya daha önce Avrupa Şampiyonluğu yaşayan, tekerlekli sandalye basketbolunda önemli bir ekol...  tecrübeli ve deneyimli oyuncuları  genç jenerasyon ile birleştirmeye çalışıyoruz.Avustralya ise Paralimpik oyunları ve dünya şampiyonluğu yaşamış ve daima zirveye oynayan bir takım... Bizim turnuvadaki asıl amacımız elbette final oynayıp kazanmak fakat en önemlisi Avrupa şampiyonası öncesinde takımımızın formunu korumak." ifadelerini kullandı.

OLİMPİYATLARA KATILMAK İSTİYORUZ 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ve milli takımın  genç sporcusu Rıdvan Aksoy turnuvada rakiplerini hafife alması gerektiğini ve Avrupa şampiyonasından önce deneyim kazanacaklarını ifade eden Aksoy, "Rakiplerimizi değerlerlendirmek gerekirse turnuvada gerçekten iyi takımlarla karşılaşaçağız... Bu seviyedeki takımların hiç birini hafife almamak gerekiyor. Sonuçta hazırlık turnuvası kendimizi en iyi şekilde hazırlayarak Avrupa şampiyonası öncesinde deneyim kazanmak istiyoruz. Esas hedefimiz  Avrupa Şampiyonasından iyi bir sonuçla dönerek olumpiyatlara katılmak istiyoruz." dedi.