Filenin Sultanları, Milletler Ligi'nde ve Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olduktan sonra olimpiyat meşalesini yakmak için eleme maçlarını oynamaya Tokyo'ya gitti. Elde ettiği başarılarla ülkemize büyük gurur ve sevinç yaşatan Kadın Voleybol Milli Takımımızın oyuncularından Hande Baladın, Mustafa N. adlı şahıs tarafından “Yüzüne asit atacağım. Senden intikam almadan ölmeyeceğim. Seni diri diri yakacağım” diye tehdit mesajları almıştı.

Golbol Kadın Milli Takımı, 3. kez Avrupa şampiyonu olmak istiyor Golbol Kadın Milli Takımı, 3. kez Avrupa şampiyonu olmak istiyor

Tehdit edilen Hande Baladın bu olaylardan sonra panik ve korku içerisinde suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusundan sonra sosyal medya çalkalandı fakat şahıs serbest bırakıldı. Tehdit mesajları savuran kişi mesaj attığından pişman olmadı üstüne hedef almaya devam ediyor. Can güvenliği olmayan milli sporcumuz bu durumdan rahatsız ve şikayetçi... Hande Baladın, Eczacıbaşı Spor Kulübü; gerekli yetkili ve kurumların bu olayın üstüne giderek tehtit eden kişiye gerekli cezanın verilmesini talep ediyor.

ECZACIBAŞI ŞİKAYET ETTİ

Milli voleybolcu Hande Baladın'a, "Yüzüne asit atacağım" şeklinde tehdit mesajları gönderdiği iddiasıyla yargılanan ve ilk duruşmada serbest bırakılan Mustafa Neşeli'ye bir suç duyurusu da oyuncusu olduğu Eczacıbaşı Spor Kulübü'nden geldi.Gelişmeler üzerine Hande Baladın'ın oynadığı Eczacıbaşı Spor Kulübü şikayetçi oldu, Mustafa N'nin spor kulübünün yöneticilerine ve bünyelerinde yer alan Hande Baladın'a milyonlarca insanın bulunduğu sosyal medya platformundan tehditler savurduğu anlatıldı. Dilekçede Mustafa N'nin paylaşımlarındaki "Asit atacağım, diri diri yakacağım. Arabanı tararım" ifadelerinin saldırgan bir tutum sergilediği belirtildi.

Ayrıca Mustafa N'nin şirket binasını basacağı yönündeki ifadeleri yüzünden spor kulübü ve şirket çalışanlarının hürriyetini etkilediği vurgulandı. Baladın'ın da antrenmanlarda endişe ve korku duyduğu belirtilerek, Mustafa N. hakkında 'Tehdit' ve 'İş ve çalışma hürriyetinin ihlali' suçlarından cezalandırılması talep edildi. Savcılık soruşturma başlattı.

HANDE -İLKSES 

HANDE BALADIN KİMDİR?

Hande Baladın 1 Eylül 1997'de doğdu. Milli sporcu Hande Baladın, voleybola orta oyuncu olarak başladı. Daha sonra smaçör pozisyonuna geçti.  Eczacıbaşı Spor Kulübü altyapısından yetişen Hande Baladın,  2015-2016 sezonunda A Takım’a çıktı. 2018-2019 sezonunda, tecrübe kazanmak amacıyla Galatasaray’da kiralık olarak oynayan Hande, 2019-2020 sezonunda tekrardan Eczacıbaşı'na geldi. Milli takım formasıyla tarihi başarılara imza atan Hande Baladın, Milletler Ligi'nde ve Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olan Filenin Sultanlarında önemli rol oynadı.

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Filenin Sultanları, Hisamitsu’yu mağlup etti

Kaynak: HÜSEYİN DEMİR