VEDAT ARAZ

2010 yılında UNESCO tarafından "Yaşayan İnsan Hazinesi" seçilen halk ozanı Dertli Divani yarın İzmir’de sevenleriyle buluşuyor. 30. sanat yılı için hazırladığı albümden sonra şimdide albümünde yer alan sanatçılarla yurdun farklı bölgelerinde “Muhabbet Bendi” konserleriyle sevenleriyle buluşup, birikimlerini onlarla paylaşmaya devam ediyor. Dertli Divani, sanatçı dostları Hüseyin ve Ali Rıza Albayrak ile birlikte yarın Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda saat 20.30’da gerçekleşecek “Muhabbet Bendi” konseriyle sevenleriyle bir araya gelecek.

Eksi 10 derecedeki konserde yürekleri ısıtan davranış Eksi 10 derecedeki konserde yürekleri ısıtan davranışİZLEYİCİLERİ İÇ YOLCULUĞA ÇIKARIYOR

Konserde yankılanacak olan eserlerin hem ulu ozanların hem de kendi eserlerinden oluşacağını belirten Dertli Divani, “Mekteb-i İrfan muhabbetlerinde olduğu gibi deyişlerin batıni yorumlarının ve belli kavramların açıklaması izleyicileri de muhabbetin içerisine çekerek bir iç yolculuğa çıkarıyor. Duygu ve sevgi yoğunluğuna tanık olacağınız bu konseri kaçırmayın. Tüm sevenlerimizi konsere davet ediyorum” diye konuştu.