TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

#Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Recep Tayyip Erdoğan haber sayfasında canlı gelişmelere ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakan Yardımcılığı'na atanan Hurşit Yıldırım kimdir? Hurşit Yıldırım kaç yaşında? Haber

Adalet Bakan Yardımcılığı'na atanan Hurşit Yıldırım kimdir? Hurşit Yıldırım kaç yaşında?

23 Şubat 2024 tarihli Resmî Gazete'de yapılan atama duyurusuna göre, Adalet Bakan Yardımcılığı pozisyonuna getirilen isim Hurşit Yıldırım oldu. Bu atama, önceki bakan yardımcısının Yargıtay üyeliğine atanmasının ardından gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan bu atamada Hurşit Yıldırım kimdir sorusu arama motorlarında yerini aldı. İşte detaylar… HURŞİT YILDIRIM KİMDİR? 3 Mart 1974 tarihinde Yozgat'ta doğan Hurşit Yıldırım, Türk siyasetçi ve hukukçu olarak bilinir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Siyasi kariyerine AK Parti İstanbul milletvekili olarak devam eden Yıldırım, aynı zamanda Adalet Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır. Yozgatlılar Derneği'nde genel sekreterlik görevinde bulunan Yıldırım, Kadıköy İnsan Hakları Kurulu, Hukukçular Derneği ve Uluslararası Hukukçular Birliği gibi çeşitli derneklerde de aktif rol almıştır. Kadıköy ilçe teşkilatında görev almış ve 2014 Türkiye yerel seçimlerinde Kadıköy belediye başkanlığı için aday olmuştur, ancak seçimi kaybetmiştir. 2015 genel seçimlerinde İstanbul milletvekili olarak görev yapan Yıldırım, aynı zamanda Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu üyesidir. 23 Şubat 2024 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Adalet Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır. Evli olan Yıldırım'ın 3 çocuğu bulunmaktadır. HURŞİT YILDIRIM KAÇ YAŞINDA? 1974 doğumlu olan Adalet Bakan Yardımcısı Hurşit Yıldırım, 2024 yılında 50 yaşındadır.

TCDD Genel Müdürlüğü'ne atanan Veysi Kurt kimdir? Veysi Kurt kaç yaşında? Haber

TCDD Genel Müdürlüğü'ne atanan Veysi Kurt kimdir? Veysi Kurt kaç yaşında?

2019 yılında TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı iken görevinden alınan Veysi Kurt, 5 yıl sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tekrar atandı. Resmî Gazete'de yayımlanan kararlarla TCDD Genel Müdürü olarak görevine geri dönen Veysi Kurt'un atanması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla gerçekleşti. Merak edinilen konulardan biride Veysi Kurt kimdir sorusu oldu. İşte Veysi Kurt hakkında merak edilenler… VEYSİ KURT KİMDİR? 1964 yılında Mardin'de doğan Veysi Kurt, eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi'nde Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde başlamış ve 1983 yılında bu alandan mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından aynı yıl Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) bünyesinde görev almıştır. Kurt, kariyeri boyunca TCDD çatısı altında çeşitli önemli pozisyonlarda görev yapmıştır. Bu görevler arasında Mühendis, Şube Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü, Hareket Daire Başkan Yardımcısı, Hareket Daire Başkanı, TCDD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı gibi görevler bulunmaktadır. Ayrıca, 2006 yılında bir süre Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi AŞ (TÜDEMSAŞ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini üstlenmiştir. 2016 yılında TCDD Taşımacılık AŞ'de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini vekaleten üstlenen Veysi Kurt, 2017 yılında ise bu görevi asaleten devralmıştır. Ancak, 2019 yılında görevden alınmıştır. VEYSİ KURT KAÇ YAŞINDADIR? TCDD Genel Müdürü Veysi Kurt, 2024 yılında 60 yaşındadır.

Resmi Gazete'de yayımlandı: Cumhurbaşkanı kararıyla bazı bakanlık ve kurumlara atamalar yapıldı Haber

Resmi Gazete'de yayımlandı: Cumhurbaşkanı kararıyla bazı bakanlık ve kurumlara atamalar yapıldı

Bazı bakanlık ve kurumlara ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre Adalet Bakan Yardımcılığına Hurşit Yıldırım atandı; Hazine ve Maliye, Kültür ve Turizm, Sağlık ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının üst kademelerine atamalar yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı; Muhasebat Genel Müdürlüğüne Nazmi Zarifi Gürkan, Risk Analizi Genel Müdürlüğüne Nuray Serdaroğlu Erbil, Kamu Sermayeli kuruluş ve İşletmeler Genel Müdürlüğüne Muhammet Faruk Aykut, Teftiş Başkanlığına Kaan Kasım, MASAK Başkanlığına Hasan Kaymak, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüne Ekrem Candan atandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı; Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne Birol İnceciköz, Telif Hakları Genel Müdürlüğüne Erkin Yılmaz, Sinema Genel Müdürlüğüne Birol Güven atandı. Düzce, Kastamonu, Samsun ve Sinop'un İl Kültür ve Turizm Müdürlerinin atanmaları gerçekleştirildi. Sağlık Bakanlığı; Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanlığına Asım Hocaoğlu, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğüne Osman Kan, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne İlhan Hatiboğlu, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Celal Şahin, Teftiş Kurulu Başkanlığına Davut Eker, Strateji Geliştirme Başkanlığına Engin Karabaş atandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Genel Müdürlüğüne Veysi Kurt'un ataması yapıldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Çanakkale, Edirne ve Erzurum Bölge Müdürü pozisyonlarına yeni isimler atandı. Strateji ve Bütçe Başkanlığı; Plan ve Programlar Genel Müdürlüğüne Osman Nuri Erdem, Ekonomik Modelleme ve Konjonktür Değerlendirme Genel Müdürlüğüne Esra Güler, Bütçe Genel Müdürlüğüne Bahtiyar Sazlık, Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdürlüğüne Faruk Cirit, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğüne Selçuk Koç, Devlet Yardımları Genel Müdürlüğüne Murat Deliçay, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mehmet Aydın atandı. Aralarında Balıkesir, Kocaeli ve Sinop'un da yer aldığı 11 ile yeni müftü ataması gerçekleştirildi. GÖREVDEN ALINANLAR Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı; Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Kandemir, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Aydındağ, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcıları Bayram Arı ve Sami Sarıyıldız görevden alındı. Tarım ve Orman Bakanlığı; Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcıları Maruf Aras ve Mustafa Uzun, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdür Yardımcıları Murat Alp ve Abdullah Ekin görevden alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gazze mesajı Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gazze mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6. Etnospor Forumu'na katılımcılara hoş geldiniz dilekleriyle seslendi. Forum, Antalya'da "Geleneksel Sporların İhyası" temasıyla düzenleniyor. Erdoğan, Antalya'da düzenlenen "Geleneksel Sporların İhyası" temalı 6. Etnospor Forumu'na katılan misafirleri Türkiye'nin güzelliklerinde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, forumun üye ülkeler, katılımcılar ve sporcular için hayırlı olmasını temenni etti. Dünyanın her köşesinden gelerek bu foruma iştirak eden ve katkı veren herkese teşekkür eden Erdoğan, şunları dile getirdi: "Etnospor Forumu küresel krizlerin, gerilimlerin ve çatışmaların, insanlığın ortak geleceğini tehdit ettiği bir dönemde düzenleniyor. Geleneksel sporların zengin çeşitliliğini yansıtan forumumuzu tüm farklılıkların ötesinde bir barış ve dayanışma platformu olarak görüyorum. Kurumsal üyelerin yanı sıra 50 farklı ülkeden çeşitli düzeydeki temsilcilerin katıldığı Etnospor Forumu'nun bölgemiz başta olmak üzere tüm dünyada huzur ve güven ikliminin gelişmesine katkı sağlamasını diliyorum. Katılımcı çeşitliliği bakımından dünyanın önde gelen etkinlikleri arasında yer alan forumumuz, vereceği mesajlarla da farkını ve potansiyelini herkese hissettirecektir." "Adaletin ve huzurun hakim olması için her zamankinden daha fazla çalışacağız" Erdoğan, geleneksel sporların ve oyunların artan ilgiyle karşılanmasının doğru yönde atılmış adımların bir göstergesi olduğunu belirterek, bu kapsamda düzenlenen geleneksel spor ödüllerini kazanan kişilere ve kurumlara tebriklerini ileterek sözlerine şöyle devam etti: "Antalya ile aynı denizi paylaşan, Akdeniz'in hemen öte tarafındaki Gazze'de yaşanan insanlık trajedisini sona erdirecek dayanışma ruhunun bu forumda tezahür edeceğine inanıyorum. Bizler de Gazze başta olmak üzere yakın coğrafyamızda süregiden krizlerin, katliamların ve acıların önüne geçmek için elimizden gelen her türlü gayreti sergilemeye devam edeceğiz. Gönül coğrafyamızdan başlayarak tüm dünyada barışın, adaletin ve huzurun hakim olması için her zamankinden daha fazla çalışacağız. Daha adil ve müreffeh bir dünyanın tesisi uğruna verdiğimiz bu kutlu mücadelede siz dostlarımızın desteğini bekliyorum." Erdoğan, Dünya Etnospor Federasyonu yönetimini etkinliğe yaptıkları örnek ev sahipliği için tebrik etti.

Yeni Kuzey Makedonya Büyükelçisi Fatih Ulusoy kimdir? Fatih Ulusoy nereli? Haber

Yeni Kuzey Makedonya Büyükelçisi Fatih Ulusoy kimdir? Fatih Ulusoy nereli?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen büyükelçi atamaları, 16 Şubat 2024 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak duyuruldu. Bu kapsamda, Yeni Kuzey Makedonya Büyükelçisi olarak atanmasına karar verilen Fatih Ulusoy'un hayatı ve geçmişi merak konusu oldu.Peki, Fatih Ulusoy kimdir? Fatih Ulusoy nereli? İşte detaylar… FATİH ULUSOY KİMDİR? Ürgüp doğumlu Fatih Ulusoy, 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Aynı yıl Dışişleri Bakanlığı'na katılan Ulusoy, çeşitli görevlerde bulunarak kariyerine şekil verdi. Kasım 2005-Ağustos 2006 tarihlerinde Afganistan'daki NATO Kıdemli Sivil Temsilciliği'nde Siyasi Danışman olarak görev yapmış, Eylül 2006-Eylül 2010 tarihlerinde Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi'nde Türkiye Daimi Temsilciliği'nde Başkatip ve Müsteşar olarak görev almıştır. Eylül 2010-Eylül 2012 tarihleri arasında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Özel Müşavir Yardımcısı olmuş, aynı zamanda (Daire Başkanı sıfatı ile) Eylül 2012-Kasım 2015 tarihlerinde Londra Büyükelçiliği'nde Elçi-Müsteşar, Misyon Şefi Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1 Aralık 2015 - 10 Ocak 2019 tarihleri arasında Addis Ababa Büyükelçisi ve aynı tarihten itibaren Afrika Birliği nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi olarak görev yapmıştır. 10 Ocak 2019 - 1 Ağustos 2021 tarihlerinde Güney Filipinler Barış Süreci-Bağımsız Silahsızlanma Komisyonu (IDB) Başkanlığı'nın yanı sıra, 13 Ağustos 2021'den itibaren Riyad Büyükelçisi olarak görev yapmıştır. FATİH ULUSOY NERELİ? Yeni Kuzey Makedonya Büyükelçisi olarak atanan Fatih Ulusoy, Ürgüp doğumludur.

Erdoğan’ın ‘Hatay’ çıkışına Özel’den tepki: Sana cevap için sarf edilen kelimelere yazık! Haber

Erdoğan’ın ‘Hatay’ çıkışına Özel’den tepki: Sana cevap için sarf edilen kelimelere yazık!

6 Şubat 2023’te sabaha karşı meydana gelen Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremin kamuoyundaki artçıları hala devam ediyor. 53 binin üzerinde vatandaşın hayatını kaybettiği deprem felaketinin ardından depremzedelerin yaraları hala sarılmamışken dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın depremden en çok etkilenen kentlerden olan Hatay’da kullandığı ifadeler siyasi arenada büyük tepki topladı. Erdoğan, Hatay’da yaptığı konuşmada "Bir gerçeği şu anda söylüyorum, merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, Hatay mahzun kaldı” demişti. Erdoğan’ın sözlerine CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den tepki geldi. Özel, ‘şantaj yapılıyor’ derken Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert sözlerle yüklendi. SİYASİ ŞANTAJ YAPIYOR OLMASININ AYIBINI… Erdoğan’ın sözlerini ‘şantaj’ olarak nitelendiren Özel, “Bu başka bir vicdansızlık. Sıcak siyasi tartışmaların içerisine girmek istemem ama 6 Şubat’ta deprem oldu. 11 ilimiz etkilendi. 10 ilimizde can kayıpları oldu. Hepimizin yüreği hala yanıyor. 6 Şubat günü de hep birlikte deprem bölgesinde olacağız. Bu meseleyi siyasete alet etmek istemem. Bundan da özenle uzak durdum. Ancak Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Genel iktidarla yerel iktidar birlikte olmazsa, el ele vermezse hizmet gelmez. Geldi mi? Gelmedi? Hatay mahzun kaldı’ ifadeleri gerçekten vicdan, yürek, akıl sahibi kimsenin bırakın söylemeyi, duymaya tahammül edemeyeceği laflar. Ben Hatay’a siyasi şantaj yapıyor olmasının ayıbını Hataylılara bırakıyorum. Dün Samandağ’da bir teyze buna gerekli cevabı verdi. ‘Biz ölürüz yine de bu tehdide ve şantaja boyun eğmeyiz’ dedi. 'Benim partimden bir belediye başkanı olmadığı için ben Hatay'ı hizmetsiz bıraktım, seçmezseniz yine getirmem' diyor. Kime diyor bunu? Her mezhepten her dinden her siyasi görüşten insana benim kalbim bu kadar taş diyor. Yalan da söylüyor. Çünkü kendi belediyelerinin olduğu yerde de sorunları çözmüş değil. Ama maalesef siyasi şantaj yapıyor ve bununla oy istiyor. Buna en iyi cevabı 31 Mart’ta bütün siyasi partilerden Hataylılarla verir. Ben onu bütün milletimize şikayet ediyorum. Bilhassa AK Parti’ye oy veren vicdan sahibi insanlara havale ediyorum. 28 Mayıs’ta O’na oy veren herkese şikayet ediyorum” dedi. BÖYLE SİYASETÇİ OLMAZ OLSUN Deprem ve depremzede üzerinden siyaset olmayacağının altını çizen Özel, “Depremde siyaset olur mu! Depremzedeye tehdit, şantaj olur mu! Böyle vicdan olur mu? Taksici Oğuz kardeşimizi arkadan silah çeken vuranın kalbi taş olsaydı yumuşardı diyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın kalbinin yerinde taş olsa böyle bir laf edilmez. Siyaseten böyle bir laf edersek… Türkiye’nin dört bir yanında bizim belediye başkanı kardeşlerimiz var. İktidar olduğumuzda onların olduğu şehirleri kayırır da olmadığı şehirlere bu kötülüğü yaparsak biz de taş olalım. Böyle düşünen CHP’li varsa olmaz olsun. Böyle siyasetçi olmaz olsun” diye konuştu. OLMAZ OLSUN SENDEN GELECEK HİZMET Depremden etkilenen diğer kentlerde de iktidar tarafından verilen sözlerin tutulmadığını hatırlatan Özel, ‘depremzedeler karla, çamurla terbiye edilmeye çalışıyor’ diyerek şunları söyledi; “Hatay’da 7 bin konut verdi. Konut ihtiyacı, 260 bin. Yüzde 2,5’u sadece. Söz vermişti 1 yıl içinde konutlarınızı vereceğim diye. 100 kişiden 98’i ya çadırda ya konteynerde. Sene sonuna kadar da bu sorun çözülmeyecek. Bu sorunu Recep Tayyip Erdoğan 4-5 sene daha çözmeyecek. Öyle anlaşılıyor. Bu kadar çaresiz olan insanlara bir de dönüp sanki diğer illeri evlerine sokmuş gibi hem yalan söylüyor hem de buradaki insanları soğukla, karla, çamurla, hastalıkla terbiye etmeye çalışıyor. Bizi seçmezseniz size hizmet getirmeyiz diyor. Olmaz olsun senden gelecek hizmet. Olmaz olsun senin yapacağın. Senin kalbin bu kadar kötü olduktan sonra olmaz olsun senin siyasetin. Yazıklar olsun! Muhatap alıp da sana cevap için sarf edilen her kelimeye verilen her nefese yazık! Ben onu, ona oy verenlere şikayet ediyorum. Varsa yaşayan öğretmenlerine şikayet ediyorum. Bir insanın gözü bu kadar nasıl döndü gerçekten inanmıyorum. Kalbinin yerinde taş var bu adamın. Kalbi malbi yok.”

AK Parti Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Gümüş Saime Bucaklıoğlu kimdir? Haber

AK Parti Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Gümüş Saime Bucaklıoğlu kimdir?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Açıklanan adaylar arasında Güzelbahçe Belediye Başkan adayı da belli oldu. Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Gümüş Saime Bucaklıoğlu’nun kariyeri ve hayatı merak edilen isimler arasında yer aldı. Peki, AK Parti Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Gümüş Saime Bucaklıoğlu kimdir? GÜMÜŞ SAİME BUCAKLIOĞLU KİMDİR? 1965 yılında İzmir'de dünyaya gelen, lisan eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri Bölümü'nde tamamlayan Gümüş Saime Bucaklıoğlu, aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı. Çalışma hayatına 1988 yılında Türkiye Denizcilik İşletmeleri İzmir İşletme Müdürlüğü'nde başlayan Bucaklıoğlu, 1988-2008 yılları arasında önce Gelirler Servisi'nde (İzmir Limanı, Kuşadası Limanı, Çeşme Limanı, Dikili Limanı ve Güllük Limanı) Liman gelirlerinin tahakkuku ve Liman Hizmet Tarifeleri ile ilgili çalışmalar yürüttü. Ardından aynı kurumda personel, gelirler ve muhasebe servislerinin bağlı bulunduğu Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 2008 yılında İstanbul'da bulunan Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde Müdür olarak göreve başlayan Bucaklıoğlu, Limanlar Daire Başkanlığı'nda 3 yıl boyunca Mali Denetim ve İnceleme Müdürü olarak görev aldı. İzmir'e taşındıktan sonra Güzelbahçe İlçe Başkanı olarak görev yapan Bucaklıoğlu, aynı zamanda 3 çocuk annesidir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.