TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

#hastane

hastane haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, hastane haber sayfasında canlı gelişmelere ulaşabilirsiniz.

Hastanelerde Karşılaştığımız Mavi Kod Nedir? Ne İçin Kullanılır? Haber

Hastanelerde Karşılaştığımız Mavi Kod Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Mavi kod, bir acil durum kodu olarak geniş bir kitle tarafından bilinir. Bu kodun anlamını çözmek isteyen birçok kişi araştırma yapmaktadır. Mavi kodun kullanıldığı durumlar, merak edilen konular arasında bulunmaktadır. Mavi kod nedir? Mavi kod ne gibi durumlarda karşımıza çıkar? Mavi Kod Ne Gibi Durumlarda Karşımıza Çıkar? Hastanelerde çeşitli acil durumlarda verilen bir alarm sistemi olarak karşımıza çıkan “mavi kod”, hastaya en kısa sürede en hızlı şekilde hayata döndürme amacıyla uygulanacak olan tedaviyi gösterir. Hastanın kaybedilme riskinin en aza indirilmesi amacıyla mevcut hayati fonksiyonlardaki bozulmaların acil tedavisini içeren mavi kodun nasıl ortaya çıktığı hakkında birtakım merak edilen durumlar söz konusu. 1960 yılında ilk olarak Kansas Bethany Tıp Merkezinde karşımıza çıkan mavi kod, kalp krizi geçiren hastaların çoğunluğunun kaybının önlenmesi adına ortaya çıkmış bir alarm sistemidir. O dönemlerde, kalp krizi ile acile gelen çoğu hasta kurtarılamadığından bu durumu önlemek adına bir acil müdahale ekibi kurma kararı alındı. Kurulan bu ekibe “mavi kod” adı verildi. Mavi kodun süreci ise şu şekilde işliyordu: Mavi kod ekibi, hastanenin dahili telefon sistemi sayesinde kalp krizi geçiren hastaların yanına hızlı bir şekilde ulaşma imkanını sağlıyordu. Bu şekilde hızlı ve etkili bir şekilde hasta kaybedilmeden yaşam desteği sağlanabiliyordu. Mavi kod ekibinin başarısını, öncesinde kalp krizi ile hayatını kaybeden kişi oranı yüzde 60 iken, mavi kod ekibi kurulduktan sonra ’e düşmesi gösteriyor. Mavi Kod ve Uyulması Gereken Durumlar Kansas’ta büyük başarı göstermiş olan mavi kod, giderek tüm dünyaya yayıldı. Acil müdahale ile hastaların hayatını kurtaran mavi kod bu şekilde uluslararası standartlarda kendisine yer buldu. Tüm dünya genelinde, her yerde aynı anlama sahip olan tek alarm sistemi olan mavi kod, hastanelerde genellikle en kolay hatırlatılacak bir numara ile çevrildiğinde tüm ekip uyulması gereken bir prosedür ve bulundurmaları gerekilen ekipmanlar ile olay yerine gidiyor hem kendi stres seviyelerini hem de hastaların stres ve şikayetlerini olabildiğince dengede tutmaya çalışarak hızlı ve etkili bir tedavide bulunup hastanın hayatta tutulması amaçlanıyor.

Hastanelere ambulans şoförü alımı yapılacak! En az lise mezunu olması yeterli! Haber

Hastanelere ambulans şoförü alımı yapılacak! En az lise mezunu olması yeterli!

Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu son dakika açıklamalarına göre; en az lise mezunu olması belirlenen 1000 personel alımına ilişkin detaylar belli oldu. Hastanelerde ambulans şoförü olarak çalışmak isteyen kişiler başvuru detaylarına ulaşmak ve kontenjan durumuyla ilgili bilgi almak için araştırmalar yapmaya devam ediyor. Hastanelere yapılacak olan 1000 personel alımında kontenjan durumu nedir? Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelerde istihdam edilmek üzere 1000 personel alımına ilişkin detaylar belli oldu. Kontenjan detayları belirtilen personel alımında; Destek personeli (Şoför) olarak; 600 kişinin, Sağlık Teknisyeni (İlk ve Acil Yardım) personeli olarak da 400 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor. 1000 personel alımına başvurmak için gereken şartlar Sağlık Bakanlığı 1000 personel alımı için belirlemiş olduğu şartları şu şekilde: - Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih etmiş olan adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasıyla birlikte aynı Kanunun 48 inci maddesi ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda belirtilmiş olan tüm şartları taşımaları gerekmektedir. - Yine bu kılavuzda bulunmakta olan sözleşmeli pozisyonlara başvuracak adaylarda Türk Vatandaşı olması şartı aranmaktadır. Uyruğu KKTC ve/veya 2527 sayılı Kanun kapsamında bulunan adaylarda, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesinin gerektirdiği şekilde mavi kart sahibi olan ve mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı bulunan adayların ve yabancı uyruklu adayların yapacağı tercihler kabul edilmeyecektir. - 7315 sayılı olan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gerektirdiği üzere yapılacak olan arşiv araştırması sonucuna bakılarak atama işlemi yapılacaktır. - Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı almakta olan ve 65 yaşını doldurmuş olan kişiler göreve alınmayacaktır. - Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun bulunmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun gerekçelerini taşımayan, belirtilen nitelikleri taşıdığı halde talep edilen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve alınmayacaktır.

İzmir Şehir Hastanesi'nde üst düzey teknik ameliyatlar yapılmaya başladı Haber

İzmir Şehir Hastanesi'nde üst düzey teknik ameliyatlar yapılmaya başladı

Genel cerrahi alanının en büyük ameliyatlarından pankreas kanserinde Whipple ameliyatı, 3 aylık 2000 gr. olan bebeğe ve erişkinlere yapılan açık kalp ameliyatları, çocuk kardiyoloji kliniğinde uygulanan kardiyak elektrofizyolojik çalışma ve kateter ablasyon işlemlerin yanında ortopedi, kadın doğum ve diğer cerrahi branşlarda çok sayıda ameliyat gerçekleştirildi.  “Şehir Hastanesi’nde en son aort damarı yırtılan hastanın aort damarı onarıldı” Hastanede yapılan “ilk nitelikli” işlemlerin bir yenisi; Tip 1 Aort diseksiyonu ( aort damar yırtılması) tanısı konulan hastaya açık kalp cerrahisinin en riskli bir kaç ameliyatından Asendan Aorta+Total Arkus Replasmanı ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi. Başhekim Prof. Dr. Orhan Gökalp, Prof. Dr. Habib Çakır ve Doç. Dr. İsmail Yürekli tarafından aort damarı iç kısmından yırtılan 72 yaşında ki kadın hastaya aort damarı onarılarak müdahale edildi. İzmir Şehir Hastanesi birçok alanda olduğu gibi Kalp ve Damar Cerrahisi alanında da Bölgenin amiral klinikleri arasında yerini almaya başladı. “İzmir Şehir Hastanesi, sağlık üssü olma yolunda güçlü bir ivme ile gelişimini sürdürüyor” İzmir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş İzmir Şehir Hastanesi’nin sağlık üssü olma yolunda güçlü bir ivme ile gelişimini sürdürdüğünü, özellikle cerrahi alanında yapılan özellikli operasyonların başarısının yüz güldürdüğünü vurguladı. “İzmir Şehir Hastanesi üst düzey teknojilerle donatılmış bir hastane. Gerek fiziki koşulları gerekse tıbbi donanım açısından oldukça nitelikli bir sağlık kuruluşu. Hizmete başlayalı henüz 3 hafta olmasına rağmen bu kadar üst seviye işlerin yapılabilmesi kurumun donanımını göstermektedir. Hastanemizde ilkleri yaşamanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. Başarı ekip işidir. Şehir Hastanesinin tıbbi donanımı profesyonel ve ehil insan gücüyle birleşince ortaya güzel işler çıkıyor.” “Amacımız; hasta sevklerinin önüne geçmek” “Amacımız; hasta sevklerinin önüne geçmek, vatandaşlarımızın her alanda kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanmaları” diyen İl Sağlık Müdürü Şehir hastanesinin ileri teknolojisiyle, branş çeşitliliği ve disiplinleriyle donatılan ve hastanın artık şehir hastanesinden başka bir hastaneye veya ile sevk edilmediği bir hastane olacağının altını çizdi. BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: İzmir Şehir Hastanesi'nde hasta kabulü başladı

Hatay’da kaç hastane var? Hatay’daki hastanelerin tam listesi Haber

Hatay’da kaç hastane var? Hatay’daki hastanelerin tam listesi

Hatay’da bulunan devlet, üniversite ve özel hastanelerin iletişim bilgileri merak ediliyor. İşte Hatay’daki hastanelerin tam listesi ve iletişim bilgileri… HATAY DEVLET HASTANELERİ ALTINÖZÜ DEVLET HASTANESİ Adres Fatikli Mahallesi Hastane Caddesi No:8, Altınözü Telefon 0(326) 311 31 31 E-Posta hataydhs10@saglik.gov.tr _______________________________ ARSUZ DEVLET HASTANELERİ Adres Arpaçiftlik Mahallesi Siteler Sokak No:32, Arsuz Telefon 0(326) 504 24 20 – 0(326) 504 24 21 Faks 0(326) 504 24 23 Evde Sağlık Birimi 0(326) 504 24 22 E-Posta hatay.arsuzdh@saglik.gov.tr _______________________________ DEFNE DEVLET HASTANESİ Adres Bostancık Mahallesi 31000, Defne _______________________________ DÖRTYOL DEVLET HASTANESİ Adres Numune Evler Mahallesi Şaban Akın Uçar Caddesi 31600, Dörtyol Telefon 0(326) 712 22 87 – 0(326) 712 45 03 – 0(326) 712 17 18 – 0(326) 712 17 19 Faks 0(326) 712 24 77 E-Posta hataydhs3.web@saglik.gov.tr _______________________________ ERZİN DEVLET HASTANESİ Adres Bahçelievler Mahallesi Şehit Mustafa Kemal Balıkoğlu Sokak No:2A, Erzin Telefon 0(326) 681 71 74 E-Posta hataydhs11@saglik.gov.tr _______________________________ HATAY EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ Adres Güzelburç Mahallesi Kıbrıs Caddesi No:81 Adres Kodu: 2044364483, Antakya Telefon 0(326) 229 44 00 Faks 0(326) 229 44 40 E-Posta hatayegitimarastirmahastanesi@gmail.com _______________________________ HASSA DEVLET HASTANESİ Adres Girne Mahallesi 99. Sokak 31000, Hassa Telefon 0(326) 771 73 33 E-Posta hataydhs4.web@saglik.gov.tr _______________________________ İSKENDERUN DEVLET HASTANESİ Adres A Blok: Dumlupınar Mahallesi 264. Sokak Dış Kapı No:4A, İskenderun Yeni Bina: Numune Mahallesi 903. Sokak Dış Kapı No: 31A, İskenderun Telefon (Yeni Bina) 0(326) 618 24 24 Faks (Yeni Bina) 0(326) 618 98 88 _______________________________ KIRIKHAN DEVLET HASTANESİ Adres Mimarsinan Mahallesi İsmail Turan Bulvarı No:40 31440, Kırıkhan Telefon 0(326) 344 96 96 – 0(326) 344 19 54 – 0(326) 344 17 39 – 0(326) 344 38 39 Faks 0(326) 344 97 00 E-Posta hataydhs7.web@saglik.gov.tr _______________________________ KUMLU DEVLET HASTANESİ Adres Cumhuriyet Mahallesi Şehit Mehmet Kurşungeçmez Bulvarı No:15, Kumlu Telefon 0(326) 461 21 21 – 0(326) 461 21 51 E-Posta hataydhs13.web@saglik.gov.tr – kumludh@saglik.gov.tr _______________________________ REYHANLI DEVLET HASTANESİ Adres Yenişehir Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:58, Reyhanlı Telefon 0(326) 413 10 49 Faks 0(326) 413 54 44 E-Posta hataydhs8@saglik.gov.tr _______________________________ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ Adres Sutaşı Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi 31855, Samandağ Telefon 0(326) 512 38 80 – 0(326) 512 38 81 Faks 0(326) 512 90 69 E-Posta hataydhs@saglik.gov.tr _______________________________ YAYLADAĞI DEVLET HASTANESİ Adres Tutlubahçe Mahallesi Muradiye Caddesi No:15 31550, Yayladağı Telefon 0(326) 471 33 35 _______________________________ İSKENDERUN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ Adres Süleymaniye Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi No:1, İskenderun Telefon 0(326) 613 64 64 E-Posta iskenderunadsm.gov.tr _______________________________ HATAY AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ Adres Akasya Mahallesi EXPO Girişi Adliye Arkası Kocaeli Sahra Hastanesi, Antakya E-Posta hatay.adsm@saglik.gov.tr _______________________________ DÖRTYOL AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ Adres Numune Evler Mahallesi Tahsin Katipoğlu Caddesi No:26 31240, Dörtyol Telefon 0(326) 712 31 09 _______________________________ KIRIKHAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ Adres Mimar Sinan Mahallesi İsmail Turan Bulvarı No:18/1 31440, Kırıkhan Telefon 0(326) 344 63 64 E-Posta hatayadsm1.web@saglik.gov.tr _______________________________ BELEN DEVLET HASTANESİ Adres Halilbey Mahallesi Şehit Kd. Çavuş Mehmet Tutuş Caddesi No:’43 31350, Belen BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hatay İl Sağlık Müdürlüğü nerede? Hatay İl Sağlık Müdürlüğü iletişim bilgileri nelerdir?

Zonguldak’ta kaç hastane var? Zonguldak’taki hastanelerin tam listesi Haber

Zonguldak’ta kaç hastane var? Zonguldak’taki hastanelerin tam listesi

Zonguldak’ta bulunan devlet, üniversite ve özel hastanelerin iletişim bilgileri merak ediliyor. İşte Zonguldak’taki hastanelerin tam listesi ve iletişim bilgileri… ZONGULDAK DEVLET HASTANELERİ ZONGULDAK ATATÜRK DEVLET HASTANESİ Adres Meşrutiyet Mahallesi Kapuz Caddesi No:8 Zonguldak Merkez Telefon 0(372) 252 19 00 Faks 0(372) 252 19 23 E-Posta zonguldakdhs4@saglik.gov.tr Ek Bina Adres Bahçelievler Mahallesi Işıkk Yönder Caddesi Hastane Sokak Site, Zonguldak Telefon 0(372) 257 67 00 Faks 0(372) 252 07 25 Kozlu Semt Polikliniği Adres Güney Mahallesi Hürriyet Caddesi No:22, Kozlu Telefon 0(372) 266 12 95 Kilimli Semt Polikliniği Adres Merkez Mahallesi Atatürk Caddesi No:36, Kilimli Telefon 0(372) 265 30 04 ____________________________________________ ZONDULDAK KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ Adres Tepebaşı Mahallesi Değirmenbaşı Sokak No:145, Zonguldak Merkez Telefon 0(372) 268 32 33 – 0(372) 268 40 02 E-Posta zonguldakdcb7@saglik.gov.tr ____________________________________________ UZUNMEHMET GÖĞÜS VE MESLEK HASTALIKLARI HASTANESİ Adres Mithatpaşa Mahallesi Sağlık Sokak No:35 67020 Zonguldak Merkez Telefon 0(372) 251 43 61 – 0(372) 251 43 65 ____________________________________________ ZONGULDAK AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ Adres Mithatpaşa Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi No:64 Zonguldak Merkez Telefon 0(372) 259 66 50 Faks 0(372) 259 66 66 E-Posta zonguldak.adsm@saglik.gov.tr ____________________________________________ KARADENİZ EREĞLİ DEVLET HASTANESİ Adres Ömerli Mahallesi Kaynarca Caddesi No:309 67300 Karadenizli Ereğli Telefon 0(372) 315 05 15 E-Posta zonguldakdhs6@saglik.gov.tr ____________________________________________ KARADENİZ EREĞLİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ Adres Kavaklık Mahallesi Devrek Yolu Caddesi No:72 Karadeniz Ereğli Telefon 0(372) 323 51 00 Faks 0(372) 323 51 03 E-Posta zonguldakeregli.adsm@saglik.gov.tr ____________________________________________ ÇAYCUMA DEVLET HASTANESİ Adres Çay Mahallesi Topbaşı Mevki 67900, Çaycuma Telefon 0(372) 615 82 22 Faks 0(372) 615 85 05 E-Posta zonguldakdhs2@saglik.gov.tr ____________________________________________ DEVREK DEVLET HASTANESİ Adres İsmet Paşa Mahallesi Ankara Asfaltı Üzeri No:8467800, Devrek Telefon 0(372) 556 21 32 Faks 0(372) 556 86 04 E-Posta zonguldakdhs3@saglik.gov.tr ____________________________________________ ZONGULDAK ALAPLI DEVLET HASTANESİ Adres Yeni Siteler Mahallesi Hastane Sokak No:13, Alaplı Telefon 0(372) 378 49 90 Faks 0(372) 378 49 92 E-Posta zonguldakdhs1@saglik.gov.tr ____________________________________________ GÖKÇEBEY İLÇE DEVLET HASTANESİ Adres İstasyon Mahallesi Şehit Aytaç Karademir Sokak No:4 67670, Gökçebey Telefon 0(372) 512 27 50 Faks 0(372) 512 21 32 E-Posta zonguldakdhs7@saglik.gov.tr ZONGULDAK ÖZEL HASTANELER ÖZEL LEVEL HOSPITAL Adres Terakki Mahallesi, 6, Mimar Yılmaz Yaşkan Caddesi 67100, Zonguldak Merkez Telefon 444 44 67 Randevu İletişim Hattı 0(372) 280 15 39 E-Posta info@levelhospital.com ____________________________________________ ÖZEL EREĞLİ ECHOMAR HASTANESİ Adres Müftü Mahallesi Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı No:18, Karadeniz Ereğli Telefon 0850 305 67 67 E-Posta info@eregliechomar.com.tr ____________________________________________ ÖZEL EREĞLİ ANADOLU HASTANESİ Adres Mimar Sinan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi No:72 34570, Silivri Telefon 444 50 58 BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü nerede? Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü iletişim bilgileri nelerdir?

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.