TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

#fuar

fuar haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, fuar haber sayfasında canlı gelişmelere ulaşabilirsiniz.

Antalya’da FoodProduct 2024 lansmanı Haber

Antalya’da FoodProduct 2024 lansmanı

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ) tarafından 6-9 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas (FoodProduct) Fuarı'nın tanıtım lansmanı yapıldı. Törende konuşan ANFAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bıdı, fuarların ihracatın görünmeyen kapısı olduğunu, şehrin tanıtımına ve ekonomisine katkısının çok büyük olduğunu söyledi. Antalya'nın ilerleyen tarihlerde birçok fuara daha ev sahipliğini yapacağını belirten Bıdı, "Tüm dünyayı buraya davet ettik, bu fuarlar bizim değil Antalya'nın. Antalya'yı tüm dünyaya tanıtıp alıcıyla satıcıyı bir araya getiriyoruz" dedi. ATSO Başkanı Ali Bahar da Antalya'nın ANFAŞ’a sahip çıkması gerektiğini ifade ederek, kentteki her kesimin geliştirmeye açık birçok yönünün olduğunu, şikayet etmeden çok çalışmaları gerektiğini kaydetti. Anadolu Aşçılar Federasyonu’nun partnerliğinde düzenlenecek fuarda, 300'ün üzerinde katılımcı, Türkiye’den ve yurt dışından 70'in üzerinde ülkeden gelecek 50 binden fazla profesyonel ziyaretçiyle bir araya gelecek. ANFED desteğiyle, fuar çerçevesinde  22 work shop yapılacak. Bu work shoplarda, Akdeniz Bölgesi’nin değerli şefleri ile birlikte ülkemizin diğer bölgelerinden ve KKTC’den şefler sunum yapacaklar. Toplamda 44 şef damak tadının zirvesine ulaştıracak. Açılış töreni ve şeflerin sunumu için özel bir alan hazırlandı. Değişik üniversitelerden öğrenciler de misafir olacak. Ayrıca, içecek bölümünde Akdeniz gastronomi ve miksoloji yıldızlarının kokteyl yarışması gerçekleştirilecek. Fuarın üçüncü gününde de katılımcı firmalar onuruna konser verilecek. Dört gün boyunca da sektör panelleri düzenlenecek ve alanında uzman isimler bilgilendirme sunumları yapacak. Fuara katılacak gastronomi, dizi ve sinema sanatçıları da organizasyona renk katacak. Etkinlik alanındaki şovlar yine mest edecek. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) toplantı salonundaki törene, ANFAŞ Başkanı Ali Bıdı, ATSO Başkanı Ali Bahar, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİK) Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, ANFED Başkanı Tamer Özkan ile sektör temsilcileri katıldı.

Bisikletli karavan" İzmir'deki fuarda görücüye çıktı Video Galeri

Bisikletli karavan" İzmir'deki fuarda görücüye çıktı

Manisa'da mimarlık yapan Fevzi Aras, Kovid-19 salgını sonrası talebin hızla arttığı karavan sektörüne yeni bir soluk getirerek elektrik destekli bisiklete uyumlu karavan tasarladı. Bisikletle uzun turlara çıkan kişilere pratik konaklama imkanı sunma hedefiyle yola çıkan Aras, ürettiği ilk karavanı Fuarİzmir'de açılan 2. Kamp, Karavan, Tekne, Outdoor ve Ekipmanları Fuarı'nda ziyaretçilerin beğenisine sundu. Fuarda sergilenen gözde ürünler arasında yer alan karavan 50 kilogram ağırlığında ve 150 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Bir kişinin rahatlıkla uyuyabileceği büyüklükteki karavanın açılabilir pistonlu iki camı ve sabit geniş ön camı bulunuyor. Disk freni ve güneş enerjisi paneli paketi de bulunan karavanın bisiklet turlarıyla ilgilenenler için önemli bir alternatif sunması bekleniyor. Fevzi Aras, salgın süreciyle insanların farklı alışkanlıklar kazandığını, doğaya daha çok yaklaştığını, bu anlamda karavanın ön plana çıktığını anlattı. Bisikletin de en sevilen doğa sporlarından olduğunu, insanların daha özgür hissedebilmek için uzun seyahatlere çıktığını dile getiren Aras, bu turlarda konaklamanın da zorlukları olduğuna işaret etti. Klasik bisikletler için ağır olan bu tip aparatların elektrik destekli bisikletlerle taşınabilir hale geldiğini, buradan yola çıkarak bisiklet ve kampı birleştirme hayaliyle yola çıktığını kaydeden Aras, şöyle konuştu: "Bisiklet kullanıcıları genelde çadır tercih ediyordu. Bu ürünün avantajı, yalıtımlı olması. Yani içine girdiğinizde mevsim gözetmeksizin size kamp olanağı sunuyor. Yerden yüksek olması nedeniyle daha güvenli, yani doğadaki yabani hayvanlara karşı çadırdan çok daha korunaklı. Farklı opsiyonlarımız var. Önüne tente yapabiliyoruz, sineklik var. Pileli perde yapabiliyoruz ve bataryaları şarj edebileceğiniz ekstra bir güneş paneli paketimiz var. Avrupa'da 1-2 firma var bu üretimi yapan. Onlarla eş zamanlı olarak çıkardık. Türkiye'de bu anlamda ilk ürün bizim ürünümüz. AR-GE'si yaklaşık 1 yıl sürdü. Farklı model ve konseptlerde ürünlerimiz olacak. Ama başlangıç olarak bu modeli seçtik. İlk defa bu fuarda tanıtıyoruz, ürünümüzü yetiştirmek için uğraştık." Fevzi Aras, Avrupa'da çıkan ürünleri de çok iyi bildiğini ve geliştirdiği karavanın sunduğu opsiyonlarla farklılaştığını belirtti. Hedefinin karavanı yurt dışına satmak olduğunu aktaran Aras, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim opsiyonlarımızda bir ürün yok Avrupa'da. Asıl hedef ihracat. Farklı firmaların ürettikleri modelleri biliyorum. Bizim ürünümüz hem onlardan daha iyi donanıma sahip hem fiyat performans olarak da daha iyi bir ürün. Bu ürünlere çok talep var. Fransa'dan, Karadağ'dan, ABD'den firmalarla görüştük, yavaş yavaş onlarla masaya oturup bunu değerlendireceğiz. Ürünümüz fuarda da müthiş ilgi gördü. Bisiklet kullanıcısı olan olmayan herkes çok ilgi gösterdi."

İzmir Kitap Fuarı, yazarları okurlarıyla buluşturdu Haber

İzmir Kitap Fuarı, yazarları okurlarıyla buluşturdu

İZKİTAP - İzmir Kitap Fuarı, fuarizmir’de çocuğu genci, öğrencisi yetişkini kitap tutkunlarını ağırladı. İZELMAN A.Ş. ve KOSGEB desteğiyle yazar ve yayıncıları kitapseverlerle bir araya getiren fuara gelen kitapseverler, 9 gün boyunca 722 imza etkinliği ve 87 söyleşi ile sevdikleri yazarları görebilme, kitap imzalatma ve sohbet etme fırsatı buldu. Kitapseverler, yayınevi stantlarını gezerek severek okudukları yazarların kitaplarını alırken çocuklar ve gençler ise okul derslerine yardımcı olacak kaynak ve test kitaplarına, çizgi roman ve manga gibi eserlere ilgi gösterdi. İZKİTAP; en seçkin kültür yayınevleri, eğitim yayınları, sahaflar ve müzayedeler, uluslararası konuk yazarlar ve sergilerle de kitapseverlere kültür şöleni sundu. Çok sayıda yazar İZKİTAP’taydı Şair ve yazar Birhan Keskin’in “Onur Konuğu” olduğu İZKİTAP, Ayşe Kulin, Canan Tan, İlber Ortaylı, İnci Aral, Mert Arık, Şermin Yaşar, Şükrü Erbaş, Aytunç Erkin, Timur Soykan, Murat Ağırel, Murat Menteş, Umut Sarıkaya, Yılmaz Aslantürk gibi birbirinden değerli yüzlerce yazar, şair, çizer, imza günleri ve söyleşilerle okurlarıyla bir araya geldi. Fuarda, 100. Yıl Özel Müzayedesi de düzenlendi ve satışa çıkarılan eserler arasında müzayedenin en özel parçalarından biri olan Mustafa Kemal Atatürk’ün ıslak imzası bulunan “Mebus Defteri” Başkan Tunç Soyer’in talebi üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi arşivine kazandırıldı. Tarihçi, akademisyen ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, 100. Yıl Sahnesi’nde “Cumhuriyet’in Doğuşu” başlıklı söyleşi ile İzmirli kitapseverlerle bir araya geldi. Dünya çapında çok satanlar arasında yer alan, dizi ve filmi de yapılan Japon manga serisi Orange eserlerinin yaratıcısı Ichigo Takano da imza etkinliğiyle İzmir Kitap Fuarı’nda yer aldı. İZKİTAP, Kültürpark’ta da düzenlenecek İZKİTAP, 18 Nisan 2024’te Kültürpark’ta bir kez daha kitapseverlerle buluşacak. Festival formatında açık havada bir organizasyonla Kültürpark’ta kitapseverlerle buluşacak İZKİTAP, 9 gün boyunca çeşitli etkinlikler, imza günleri ve söyleşilere ev sahipliği yapacak. İZKİTAP - 3. İzmir Kitap Fuarı da 26 Ekim – 3 Kasım 2024 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleştirilecek. BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR - İzmir’de sürdürülebilir gelecek tasarlanıyor

İzmir’de Emlak, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı başladı Haber

İzmir’de Emlak, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suphi Şahin, “6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketi, inşaat ve gayrimenkul sektörüne daha fazla özen gösterilmesi, yapıların inşa süreçlerinin sürekli denetim altında tutulması ve kentsel dönüşüm süreçlerinin çok iyi planlanarak yürütülmesi gerçeğini bizlere bir kez daha gösterdi” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi farklı sektörlerde düzenlediği fuarlarla ekonominin kaldıracı olmaya devam ediyor. İnşaat ve emlak sektörü temsilcilerini bir araya getiren, Fuar İzmir A Hol’de düzenlenen Rescon Expo-2. Emlak, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı’nın açılış törenine oda, sektör temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, bürokratlar ve davetliler katıldı. Geçen yıla kıyasla bu yıl yüzde 20 oranında büyüyen, ilkinde 37 ülkeden ziyaretçi ağırlayan fuarda, bu yıl da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Karadağ ve Belçika’dan uluslararası katılımcılar yer alıyor. “Sektörün tüm bileşenleri buluşuyor” Açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suphi Şahin, “Deprem kuşağında yer alan ülkemizde son olarak 6 Şubat’ta yaşadığımız ve 10 ilimizi etkileyen deprem felaketi, inşaat ve gayrimenkul sektörüne daha fazla özen gösterilmesi, yapıların inşa süreçlerinin sürekli denetim altında tutulması ve kentsel dönüşüm süreçlerinin çok iyi planlanarak yürütülmesi gerçeğini bizlere bir kez gösteriyor” dedi. Yaklaşık 200’ün üstünde sektörü ilgilendiren, doğrudan 1,6 milyon, dolaylı olarak da 6 milyonun üstünde kişiye istihdam sağlayan bir sektörün söz konusu olduğunu belirten Suphi Şahin, sözlerine şöyle devam etti: “Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ikincisi düzenlenen bu fuar, sektörün tüm bileşenlerini Fuar İzmir’de bir araya getiriyor. Fuar, dünyada ve ülkemizde önemi her geçen gün artan emlak ve kentsel dönüşüm sektörünün ilgili paydaşlarını, önümüzdeki 3 gün boyunca bir araya getirecek.” Rescon Expo'da neler var? Rescon Expo’da, katılımcı firmalar konut, villa, rezidans ve toplu konut projeleri, emlak pazarlama kuruluşları ve arsa ofisleri, kooperatifler ve devre mülk şirketleri, ahşap ve çelik prefabrike konut üreticileri ve ithalatçıları, toplu konut ve kentsel dönüşüme müteahhitlik hizmeti veren firmalar, mimarlık ofisleri, mühendislik firmaları, yapı denetim firmaları, kamu kuruluşları, üniversiteler ve belediyelerden oluşuyor. Yerli ve yabancı yatırımcılar, konut, iş yeri satın almak veya kiralamak isteyenler, gayrimenkul yatırım uzmanı, danışmanı kişi ile kuruluşlar ve iş insanlarının ziyaret edeceği Rescon Expo’yu, üç gün boyunca binlerce kişinin gezmesi bekleniyor. Fuar kapsamında düzenlenecek söyleşiler de sektöre katkı sağlayacak. Ayrıca, ikili görüşmelerle ortaya çıkacak işbirlikleri de sektörünün ve bağlı sektörlerin geliştirilmesi, dolayısıyla ülke ekonomisinin ve istihdamın desteklenmesine katkı sağlayacak. Fuarla ilgili daha kapsamlı bilgiye ve etkinlik programına https://www.resconexpo.com.tr/tr adresinden ulaşılabilir. BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bergama'da EgeArt Sanat Günleri kapsamında sergi açıldı 

Düzce Üniversitesi yöresel ürünler fuarına katıldı Haber

Düzce Üniversitesi yöresel ürünler fuarına katıldı

Yöresel, coğrafi işaretli ürünler ile kültürlerin buluşma noktası olan ve 500'den fazla katılımcının yer aldığı YÖREX’te, Anadolu'nun dört bir yanından yüzlerce yöresel ürün sergileniyor. Düzce Üniversitesi de bu önemli organizasyonda yer alarak katma değerli ürünlerini ve çalışmalarını ziyaretçilerle paylaşıyor. Programa Düzce Valisi Selçuk Aslan, Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Beyköy Belde Belediye Başkanı Osman Kılıç, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ve il protokolü katıldı.  Düzce’nin yöresel ürünlerinin de tanıtıldığı fuarda Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Üniversitesi standı başta olmak üzere Düzce ve farklı şehirlerimizin stantlarını ziyaret ederek yöresel ürünler hakkında bilgi aldı. Düzce Üniversitesi standında Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin(DAGEM) ürettiği tescilli arı ürünleri yoğun ilgi görürken, Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinin yaptığı lezzetli yemekler de ziyaretçilere ikram ediliyor ve oldukça beğeni topluyor. BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR - Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü iletişim bilgileri: Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü iletişim numarası kaç?

Manisa Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı Haber

Manisa Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı

Manisa Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı TEKNO Tarım23 bu yıl 17. kez üreticiler için kapılarını açtı. Tarımdaki son teknoloji araç ve ekipmanların yer aldığı ve 5 Kasım Pazar Günü'ne kadar devam edecek olan fuarın açılışına Manisa Valisi Enver Ünlü, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, AK Parti Manisa Milletvekili Mücahit Arınç, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, daire ve kurum müdürleri ile çok sayıda üretici katıldı. SNS Fuarcılık tarafından organize edilen fuarın açılış konuşmasını yapan Saruhan Simsaroğlu, bu yıl üreticilerle son teknoloji ürünü tarım araçlarını buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. "Tarım Manisa'nın can damarıdır" Manisa Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ ise, "Manisa ekonomisine yön veren öncelikli sektörler arasında tarım ve sanayi ön plana çıkmaktadır. Manisa'da yaklaşık 400 bin kişi tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır. Bu veriyi dikkate aldığımızda tarımın Manisa'nın can damarını olduğunu söyleyebiliriz. Manisa çiftçisi yeniliğe ve teknolojiye açıktır. Ülkemizde yeni teknolojilerin uygulandığı ilk illerden biri Manisa'dır. Ülkemizde en çok traktör Manisa'da bulunmaktadır. Yalnızca bu veri bile Manisa tarım potansiyelini ortaya koymaktadır" dedi. "Tarım teknolojisine yatırım yüzde 40'tan fazla arttı" Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap da Manisalı üreticilerin gerek iç piyasada gerekse ihracatta önemli katma değer ve döviz sağladığını belirterek, "Her geçen gün artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılayabilmek, bu sırada üretimin karlılığını koruyabilmek ve her sektörde olduğu gibi tarım sektöründe de teknolojiyi yoğun bir şekilde kullanabilmeyi zorunlu kılmıştır. Son yıllarda tarım teknolojisine yapılan yatırım yüzde 40'ta fazla arttı. Yeni teknolojiler üretkenliği ile arazi yönetimini yeni boyutlara taşırken aynı zamanda mazot kullanımı ve ilaç girdi maliyetlerinde de düşüş yaşatmıştır. Yenilikçi tarım alanlarının hayata geçirilmesi ile ülkemiz adına tarımda yeni bir hikaye yazılabileceğine inanıyoruz. Bunun da ancak tarım, teknoloji ve finansın bir araya etkin bir şekilde getirilmesiyle gerçekleşeceğini düşünüyoruz" diye konuştu. "Üreticiye her zaman destek oluyoruz" Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise Manisa'nı tarihi, doğası, tarımı ve sanayisiyle Türkiye'nin en önemli kentlerinden biri olduğunu ve böylesine önemli bir kentte üreticilere her zaman destek olduklarını ve destek olmaya da devam edeceklerini söyledi. "Tarımı teknolojiyle büyütmeliyiz" AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, "Tarım konusu diğer tüm işlerden farklı olarak insanların varlığını sürdürebilmesi için olmazsa olmazımızdır. Gerek Manisa'da gerekse ülkemizde tarımı daha da büyüterek, geliştirerek, zenginleştirerek sürdürmek mecburiyetindeyiz. Bu da birim alanda elde edilen faydayı ve üretimi artırmakla mümkün olabilir. Burada bilim ve teknoloji hususları ortaya çıkıyor bu sebeple tarım ve hayvancılık alanlarında düzenlenen bu tür fuarları son derece önemsiyoruz." dedi. Arınç'tan Manisa'ya turizm fuarı çağrısı Yıllarca yurtdışındaki fuarları ziyaret ettiğini ve fuarların önemine yakından tanıklık ettiğini kaydeden eski TBMM Başkanı Bülent Arınç ise, "Manisa'nın bir turizm fuarına ihtiyacı var. Madem ki Sart'tan bahsediyoruz, madem ki Manisa'nın 6 tane padişaha beşiklik etmiş, şehzadeler beldesi olduğunu söylüyoruz ama turizm fuarı yok. Biliyorsunuz Manisa'dan 4 dönem sonra beni Bursa'dan milletvekili yaptılar. Hayret etmiştim. 500 bin turist ziyaret ediyor sadece 125 bini yabancı. Kültür müdürünü çağırdım ve arkasından da istifasını aldım. Neden biliyor musunuz? Bursa'nın dağı var, ovası var, denizi var her şeyi var, tarihi beldesi var. İznik'te Orhan Camisini ihya ettik Ayasofya ismiyle tekrar ibadete açtık. Oysa İznik Hristiyanlar için de çok mukaddes bir belde. Orada yaşadıklarımızı başka zaman anlatırım. Manisa turist çekecekse, çekmesi gerekiyorsa bunun için bir fuar yapmamız lazım" diye konuştu. "Turizm fuarı için hazırlıkları başlayacağız" Arınç'ın ardından konuşmasını yapan Manisa Valisi Enver Ünlü de turizm fuarının önemine dikkat çekerek, "Sayın Meclis Başkanımızın buyurdukları gibi Turizm fuarının çok önemli olduğunu biliyorum. Sayın Başkanımızla Bursa'da kaymakamken çalışma fırsatı buldum. Bursa'da her ay ortalama 2 fuar olurdu. İnşallah buyurdukları Tarım fuarı ile birlikte Turizm Fuarını Büyükşehirimizle, paydaşlarımızla en kısa sürede çalışıp gerçekleştirmeyi arzu ediyorum. Turizmin de Manisa için sanayi ve tarım kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu konuda dersimizi çalışacağız" dedi. "Manisa tarımda önder şehirlerden biri" Konuşmasının devamında tarımın Manisa için olan önemini bildiğini aktaran Vali Ünlü, "Başta tarım olmak üzere gıda alanında, gıdanın stratejik bir ürün olduğunu düşünerek çok daha ciddi manada yatırımlar yaparak, üretimi, ürün çeşitliliğini, verimi artırmamız gerekiyor ve maliyetleri düşürmemiz gerekiyor. Bu konuda çok şanslı bir ülkeyiz. Çok şükür ki güzel ülkemizin her karış toprağından bereket fışkırmakta. Bizim de Gediz Ovamızdan kendimize yeten hatta dünyanın pek çok ülkesine de ihracat yapabilen, tarımsal üretim yapabilen, tarımsal potansiyeli yüksek bir şehir olduğumuz hepinizi malumu. Manisa önder şehirlerden biri. Manisa'nın modern tarım teknolojileri, bilinçli yatırımlarla ve doğru uygulamalarla her geçen gün çok daha iyi noktalara ilerleyeceğine olan inancımız tamdır. Tarım ve sanayiyi buluşturan ilimiz tarımın en belirgin özelliği, ürün yelpazesinin genişliği ve ihracata yönelik kaliteli, katma değeri yüksek ürünler üretebilme kabiliyetine sahip oluşudur. Bugüne kadar olduğu gibi cumhuriyetimizin 100. yılına girdiğimiz bu günlerde ilimizi ve ülkemizi her alanda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ileriye taşıyacağımıza söz veriyoruz. Bunun için tarım alanında doğru tarım tekniklerini, güncel teknolojileri, doğru sulama tekniklerini, doğru işleme tekniklerini kullanmak zorundayız." ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi ile 17. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarının açılışı gerçekleştirilmiş oldu. BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR - Manisa’nın kalbi bu meydanda atacak

Konya Ayakkabı ve Çanta Moda Fuarı açıldı   Haber

Konya Ayakkabı ve Çanta Moda Fuarı açıldı  

Konya Ayakkabı ve Çanta Moda Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Açılışta konuşan Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, "Ayakkabı ihracatımız 2022 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 17.4 artarak 1.3 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Küresel talepteki zayıflamanın her sektörde olduğu gibi ayakkabı ihracatı artış hızını yavaşlattığını, ancak ihracatımızın 2023 yılında artış eğilimine devam ettiğini görmekteyiz" dedi.  Konya Ayakkabı ve Çanta Moda Fuarı, 110'un üzerinde firma ve 200'ün üzerinde markanın katılımıyla Konya Ticaret Odası-Tüyap Uluslararası Fuar Merkezi'nde  kapılarını ziyaretçilere açtı. Açılışta konuşan Konya Ayakkabıcılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Acar, “Konya Ayakkabı Moda Fuarımızın Konya ayakkabı sektörüne, Konya’mıza ve Türkiye’mize büyük ekonomik katkı sağlayacağına ve istidamı artıracağına yürekten inanıyoruz” dedi.  “Konya’mız her daim ticaret ve ulaşım yolların kavşağı olmuştur” Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, düzenlenen fuarın hayırlı olmasını dileyerek, “Ülkemizin katma değer sağlayan sektörlerinden olan deri, deri mamulleri ve ayakkabı sektörü, istihdama ve ihracata sağladığı etkiyle Türkiye ekonomisinde önemli bir role sahip olmuştur. Ayakkabı ihracatımız 2022 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 17.4 artarak 1.3 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Küresel talepteki zayıflamanın her sektörde olduğu gibi ayakkabı ihracatı artış hızını yavaşlattığını, ancak ihracatımızın 2023 yılında artış eğilimine devam ettiğini görmekteyiz. Bugünkü fuarımızda olduğu gibi ticaretin kalbinin attığı fuarlarımızın ülke ekonomisine önemli katkılarının olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede firmalarımızın yurt içi ve yurt dışı gerçekleştirdikleri fuar katılımlarını destekliyoruz. Anadolu’nun kalbinde Türk-İslam medeniyetinin odak noktası konumunda olan Konya’mız, her daim ticaret ve ulaşım yollarının kavşağı, bölgesinin ticaret merkezi olmuştur. Bu anlamda bugünkü etkinliğimiz de Türkiye ekonomisinin en dinamik şehirlerinden birini temsil etmektedir. Bu itibarla bu fuarın önümüzdeki yıllarda da kapsamının geliştirilmesi, uluslararası boyutlarda markalaşmış nitelik kazanması, ülkemiz fuarcılık sektörü ve ülkemiz ihracatı, firmalarımız tanınırlığının artması açısından önem taşımaktadır" ifadelerini kullandı. Konya Valisi Vahdettin Özkan da, “Fuarın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sektörün temsilcileri hep birlikte bu fuara odaklanmış durumda. İnşallah bu çalışmaların sonucunda bu işin bereketini göreceğiz” diye konuştu. Konuşmalardan sonra protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek fuarın açılışı yapıldı. Fuar, 26-29 Ekim tarihleri arasında 09.00-18.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.   BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR - Konya Valiliği nerede? Konya Valiliği adresi ve iletişim bilgileri

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.