Son yılların popüler oyuncuları arasında yer alan birçok oyuncu, güzellik yarışmalarında ülkemizi temsil etti. Miss Turkey, Best Model gibi yarışmalarda aldıkları derecelerle adından söz ettiren ve daha sonra kariyerlerini oyunculuk üzerine sürdüren ünlü isimler kimler? Güzellik yarışmalarında adını duyuran günümüzün ünlü oyuncuları hakkındaki bilgileri birlikte inceleyelim.

Güzellik yarışmasından oyunculuğa: 10 ünlü isim

Güzellik yarışmalarında elde ettikleri derecelerle isimlerin söz ettiren birçok kişi, günümüzün en sevilen oyuncuları arasında yer alıyor. Televizyon, sinema ve dijital platformlarda sıkça rastladığımız güzellik yarışması çıkışlı 10 ismi, haberimizin devamında sizin için listeledik.

azraakin_ilkses

10. Azra Akın

İlk defa 1998 yılında katıldığı Elite Model yarışmasında Türkiye özelinde birincilik ele ederek adını duyuran Azra Akın, 2002 yılında da Star TV tarafından düzenlenen güzellik yarışmasında birincilik elde etti. 4 yıl sonra gelen bu ikinci birinciliğin ardından Miss World isimli güzellik yarışmasına katılmaya hak kazanan 1981 doğumlu Azra Akın, bu yarışmada da birinci olarak dünyanın en güzel kadını olmuştur. Elde ettiği peş peşe başarılarla adını uluslararası çapta duyurmayı başaran ünlü isim, 2004 yılında Yağmur Zamanı isimli dizi ile oyunculuk kariyerine başladı.

kenanimirzalioglu_ilkses

9. Kenan İmirzalıoğlu

18 Haziran 1974 Ankara doğumlu olan Kenan İmirzalıoğlu, 1997 yılında katıldığı Best Model of the World isimli yarışmada birincilik elde etti. Bu birinciliğin ardından 1998 yılında Deli Yürek isimli televizyon dizisinde rol aldı. Bu dizideki rolü ile birlikte adını geniş kitlelere duyuran İmirzalıoğlu, günümüzün en sevilen oyuncuları arasında yer alıyor.

birceakalay_ilkses

8. Birce Akalay

İstanbul doğumlu olan ünlü oyuncu Birce Akalay, 19 Haziran 1984 yılında dünyaya geldi. 2004 yılında Miss Turkey isimli güzellik yarışmasına katıldı ve bu yarışmada üçüncü oldu. Bu başarısının ardından Miss Europe’ta Türkiye’yi temsil etme hakkı elde etti. 2007 yılında yayınlanan Kader isimli dizide canlandırdığı Lamia karakteri ile ilk başrol deneyimini yaşayan Akalay, kariyer basamaklarını hızla tırmandı. Birce Akalay, ünümüzde pek çok televizyon dizisi ve dijital işlerde boy gösteriyor.

kivactatlitug_ilkses

Bolu Kızılay iletişim bilgileri nedir? Bolu Kızılay kan bağış noktaları Bolu Kızılay iletişim bilgileri nedir? Bolu Kızılay kan bağış noktaları

7. Kıvanç Tatlıtuğ

27 Ekim 1983 Adana doğumlu olan Kıvanç Tatlıtuğ, son yılların en sevilen oyuncuları arasında yer alıyor. Annesinin bir market camında gördüğü mankenlik ilanı ile mankenlik hayatına adı atan Tatlıtuğ, 2002 yılında Best Model of Turkey isimli yarışmaya katılmış ve burada birincilik elde etti. Bu yarışmanın ardından Best Model of the World’de ülkemizi temsil etti ve burada da birinci olmayı başardı. Yakışıklılığı kadar yetenekli oluşuyla da adından söz ettiren Kıvanç Tatlıtuğ, yer aldığı her projede ön plana çıkmayı başardı.

cansudere_ilkses

6. Cansu Dere

Ankara doğumlu olan Cansu Dere, 14 Ekim 1980 yılında dünyaya geldi. 2000 yılında Kanal D tarafından düzenlenen Miss Turkey isimli yarışmaya katıldı ve buradan üçüncü olarak ayrıldı. Yarışmanın ardından profesyonel olarak mankenlik alanında kariyerine devam eden Cansu Dere, oyunculuk kariyerine ise 2004 yılında yayınlanan Metro Palas isimli dizi ile başladı. Bu tarihten itibaren de aktif olarak pek çok projede yer alan başarılı isim, günümüzde de oyunculuk kariyerini sürdürüyor.

burakozcivit_ilkses

5. Burak Özçivit

24 Aralık 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Burak Özçivit, 19 yaşındayken Best Model of Turkey isimli yarışmaya katıldı ve burada gelecek vadeden seçildi. 2003 yılında gerçekleşen bu yarışmanın sonrasında 2005 yılında Best Model of Turkey yeniden katıldı ve birincilik elde etti. Bu birinciliğin ardından Best Model of the World’de ülkemizi temsil etti ve dünyanın en iyi ikinci mankeni unvanını aldı. Oyunculuk kariyerine ise Zoraki Koca isimli dizide canlandırdığı Ömer karakteri ile profesyonel olarak başladı.

serenaysarikaya_ilkses

4. Serenay Sarıkaya

1 Temmuz 1992 Ankara doğumlu olan Serenay Sarıkaya, son yılların aranılan yüzü haline gelmiştir. Ünü ülke sınırların aşan ve dünyanın dört bir tarafında hayran kitlesi bulunan ünlü isim, 2010 yılında katıldığı Miss Turkey isimli yarışmada ikincilik elde etti. Bu tarihten önce de çeşitli projelerde oyunculuk yapıyor olmasına rağmen Serenay Sarıkaya’nın adını geniş kitlelere duyurması 2010 yılında yayın hayatına başlayan Lale Devri dizisi ile oldu.

cagatayulusoy_ilkses

3. Çağatay Ulusoy

23 Eylül 1990 İstanbul doğumlu olan Çağatay Ulusoy, 2010 yılında Best Model of Turkey isimli yarışmaya katılarak, burada birincilik elde etti. Birkaç projede figüran olarak boy gösterdikten sonra, Show TV’de yayınlanan 2011 yapımı Adını Feriha Koydum dizisinde ilk başrolünü canlandırdı. Kısa sürede adını oldukça geniş kitlelere duyurmayı başardı. Günümüzde birçok televizyon dizisi ve sinema filminin yanı sıra dijital platformlarda yer alan içeriklerde de ünlü isme rastlamak mümkün.

melisaaslipamuk_ilkses

2. Melisa Aslı Pamuk

14 Nisan 1991 Hollanda doğumlu olan Melisa Aslı Pamuk, 3 Haziran 2011 yılında İstanbul’da gerçekleşen Miss Turkey isimli güzellik yarışmasına katılmış ve burada birincilik elde etmiştir. Bu birincilikle 2011 yılında Miss Universe isimli yarışmada Türkiye’yi temsil etme hakkı elde eden Pamuk, modellik hayatına ilk olarak 14 yaşındayken başladı. Hollanda doğumlu olması sayesinde ileri derece İngilizce, Felemenkçe ve Almanca bilen ünlü isim, ilk profesyonel oyunculuk deneyimini 2012 yılında yayınlanan Yer Gök Aşk dizisinde deneyimledi.

onurseyityaran_ilkses

1.Onur Seyit Yaran

Yakın tarihte adını duyurmaya başlayan ve kariyer basamaklarını hızla tırmanan Onur Seyit Yaran, son günlerin popüler isimleri arasında yer alıyor. 13 Ocak 1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Yaran, 2016 yılında düzenlenen Best Model of Turkey isimli yarışmada birinci olmuş ve ardından Best Model of World isimli yarışmada da birincilik elde etmiştir. Profesyonel anlamda ilk oyunculuk deneyimini TRT 1’de yayınlanan Kalk Gidelim isimli dizide deneyimlemiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ