TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yaşam için Yasa İnisiyatifi o çağrısını yineledi… Can dostlar için 3 Mart’ta meydanlara!

Sokak hayvanları için yeniden kolları sıvayan Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi, 3 Mart çağrısını yineledi: “Dağ başlarına, çöplüklere atılarak, barınaklara hapsedilerek ölüme terk edilen tüm canlar için bir aradayız.”

Haber Giriş Tarihi: 01.03.2024 14:57
Haber Güncellenme Tarihi: 01.03.2024 14:57
Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA
Yaşam için Yasa İnisiyatifi o çağrısını yineledi… Can dostlar için 3 Mart’ta meydanlara!

2019’da hayatını kaybeden hak savunucusu Burak Özgüner’in annesi Eray Özgüner’in çağrısıyla 2021’de bir araya gelen ve farklı alanlarda faaliyet gösteren aktivistler ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından kurulan Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi, sokak hayvanları için yeniden kolları sıvadı.

Savunmasız can dostları adına 3 Mart Pazar günü, saat 14.00’da İstanbul’un Bakırköy ilçesindeki Özgürlük Meydanı’nda toplanacak olan hayvanseverler, çağrıda bulundu.

DAĞ BAŞLARINA, ÇÖPLÜKLERE ATILARAK…

Eşit, adil ve yaşanabilir bir dünyanın en temel ve gerekli koşulunun, hayvanların yaşam haklarının korunması olduğu ilkesiyle yola çıkan inisiyatif, “Yaşam hakları yok sayılan ve dağ başlarına, çöplüklere atılarak, barınaklara hapsedilerek ölüme terk edilen tüm canlar için bir aradayız. Hayvanlara yönelik şiddet sarmalının her geçen gün büyümesine, ‘yaşam hakkı’ gibi en temel hakkın dahi korunmamasına, cezasızlık ile suçun teşvik edilmesine, Hayvanları Koruma Kanunu’nun 6. maddesinin ihlal edilerek yasa dışı söylemler geliştirilmesine karşı İstanbul’un farklı ilçelerinde düzenlediğimiz eylemlerimize 3 Mart Pazar günü saat 14.00’da Bakırköy’de devam ediyoruz” duyurusunda bulundu.

RANT PEŞİNDEKİ SİYASİLERE OY VERMEYECEĞİMİZİ HAYKIRACAĞIZ!

Tür ayırt etmeksizin hayvanlara uygulanan ayrımcılıkla mücadele için merkezî ve yerel yönetimleri hedefleyerek savunuculuk yapmaya devam eden inisiyatif, “Yerel seçimler öncesinde resmî seçim propagandası haline getirilerek yeniden hedef tahtasına konularak canavarlaştırılan, yaşam hakları yok sayılan ve dağ başlarına, çöplüklere atılarak, barınaklara hapsedilerek ölüme terk edilen tüm canlar için bir aradayız. Sokakta yaşayan dostlarımızın kitleler halinde toplatılıp öldürülmesini ve/veya ömür boyu hapsedilmesini seçim vaadi olarak sunan, nefret kültürüyle beslenen ve insanı hayvana düşmanlaştıran rant peşindeki siyasilere oy vermeyeceğimizi haykıracağız” mesajını verdi.

Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.