TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tohum üreticilerinden belediyelere çağrı

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer Güler, belediyelerin çiftçilere yerli ve milli tohum dağıtması gerektiğini vurguladı

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2024 12:30
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 12:30
Kaynak: AA
Tohum üreticilerinden belediyelere çağrı

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer Güler, belediyelerin çiftçilere yerli ve milli tohum dağıtması gerektiğini vurgulayarak, "Sektör olarak belediyeler tarafından talep edilecek tohum çeşitlerini ve diğer bitki üretim materyallerini, en uygun sürede ve ithalat değerinden çok daha ekonomik fiyatla yurt içi kaynaklardan karşılamaya hazırız" dedi.

Güler, belediyelerin kırsal kalkınmayı teşvik etmek ve tarımsal altyapıyı geliştirmek için geniş görevler üstlendiğini hatırlattı. Ancak, tohum temini için hazırlanan şartnamelerde ithal çeşit şartının koşulmasını yanlış bulduklarını belirterek, yerli üretimin yeterli olduğunu ve çiftçilere bu tohumların dağıtılması gerektiğini belirtti.

Güler, tohumculuk sektörünün belediyelerin taleplerini karşılamak için hazır olduğunu vurgulayarak, yerli tohumların tercih edilmesinin çiftçilere ve ülkeye sahip çıkmak olduğunu vurguladı.

Kaynak: AA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.