TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ticaret Köprüsü ile önde gelen iş insanları bir araya geldi

İş ağı konusunda doğru uygulamalarla tanışmayı ve bu uygulamaları hayata geçirmeyi amaç edinen EGİAD’lı genç iş insanları, ‘EGİAD 10. Ticaret Köprüsü’ etkinliğinde bir araya geldi

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 12:26
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 12:32
Kaynak: HABER MERKEZİ
Ticaret Köprüsü ile önde gelen iş insanları bir araya geldi

AYSELİN UZUN - Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) ev sahipliğinde bu yıl 10. kez düzenlenen ve genç iş insanlarının bir araya gelip ağ (networking) kurmalarını hedefleyen “Ticaret Köprüsü” etkinliğine 100’e yakın bölgenin önde gelen iş insanı katılım gösterdi. Etkinlik ESKEM - EGİAD Sosyal Kültürel Etkinlikler Merkezi – Tarihi Portekiz Sinagogu’nda gerçekleşti. Türkiye’de girişimcilik ekosistemine önemli katkılarda bulunan organizasyonda EGİAD Başkan Vekili Başak Çayır Canatan, kurulan güçlü bağlantılarla iş dünyasının hedeflerine ulaşmasında kolaylıklar sunduklarını dile getirerek, “Buradan yükselen dinamizm iş dünyası için yukarı yönlü bir ivme yaratacaktır. İletişim kurduğunuz kişiye kendinizi, işinizi tanıtın. İletişim kurduğunuz kişiye iletişim bilgilerinizi verin ve sizde isteyin. Mutlaka iletişimde olduğunuz kişilerin listesini güncel tutun ve ara ara kendinizi hatırlatın. Kısacası bugün bu hedef odaklı etkileşim, EGİAD çatısı altında iş dünyasını birleştirmiş olacak” diye konuştu.

İŞ DÜNYASINI BİRLEŞTİRMİŞ OLACAK

Canatan, iletişimin artık hayatın vazgeçilmezi olduğunu vurgulayarak, iş hayatında iletişim kurulan profesyonellerin önemine değindi. Canatan,“ Özel hayatta olduğu kadar iş yaşamında da vazgeçilmez bir kavram network. Günümüzde dijital bir hayat bulunmakta. Network dediğimizde aklımıza, iş-sosyal ağlarımızdaki bağlantılar, telefon rehberindeki isimler, iş platformlarındaki profiller aklımıza gelebiliyor. Network dediğimizde, sadece bağlantıda olan kişiler ve miktarını düşünmeyin. Network ne kadar geniş olursa, faydası da bir o kadar fazla olacaktır. Kimimiz sözlü, kimimiz yazılı, kimimiz ise yüz yüze iletişimi tercih eder. Bugün burada el değiştirdiğimiz kartvizitlerimizle, sesli ve yüz yüze görüşmelerimizle network ağımız için önemli bir temas sağlamış olacağız. Buradan yükselen dinamizm iş dünyası için yukarı yönlü bir ivme yaratacaktır. İletişim kurduğunuz kişiye kendinizi, işinizi tanıtın. İletişim kurduğunuz kişiye iletişim bilgilerinizi verin ve sizde isteyin. Mutlaka iletişimde olduğunuz kişilerin listesini güncel tutun ve ara ara kendinizi hatırlatın. Kısacası bugün bu hedef odaklı etkileşim, EGİAD çatısı altında iş dünyasını birleştirmiş olacak” dedi.

ÇOK DEĞERLİ BİR SOSYAL SERMAYE OLUŞTURUYORUZ

EGİAD Ailesi olarak, birlikte hareket eden, birbirine her zaman destek olan ve bir amaç etrafında kenetlenen bir yapıya sahip olduklarını dile getiren Canatan, “EGİAD üyeleri olarak birbirimiz için çok değerli bir sosyal sermaye oluşturuyoruz. Aramızdaki güçlü bağlar, birlikte neler başarabileceğimizi belirliyor. Üyelerimiz arasında gerçekleşecek tanışmaların, iletişim, güven ve dayanışmayla, güçlü bağlara ve her geçen gün büyüyen bir sosyal sermayeye dönüşmesini umuyoruz. Aramızda çok farklı sektörlerden, çok farklı bilgi ve deneyime sahip üyelerimiz bulunuyor. Bu çeşitlilik, üyelerimiz arasında kurulacak ticaret köprülerinin yanında, yeni fikirler, yeni projeler, yeni çözümler üretmek için de çok büyük bir potansiyel sunuyor. EGİAD olarak bu etkinliğimizi, üyelerimizin yenilikler peşinde koşabileceği bir platform olarak da görüyoruz” şeklinde konuştu.

İŞ HAYATINDA OLMAZSA OLMAZ

STK’ların bu güçlü bağlantılar için en etkili arenalar olduğunu ifade ederek, sözlerine başlayan Canatan, “İş modellerinin hızla değiştiği, yeni ve yenilikçi sistemlerin her geçen gün iş yaşamını farklı boyutlara taşıdığı bir süreçten geçilmekte. Günümüzde iyi bir networkü olmayan bir girişimci ve yatırımcının iş hayatında hayatta kalması mümkün değil. Sosyal sermaye iş hayatına atılırken olmazsa olmaz kriterlerin başında geliyor. Kuvvetli bağlantıları olan bir iş insanı çok daha etkili olabilir ve ihtiyaç duyduğu an bağlantılarından destek alabilir. Ancak en önemli konu desteğe ihtiyaç olduğu zaman önceden hazır bir network’ün olabilmesini sağlamaktır. Bunun için de daha ihtiyaç olmadan insanlarla ilişki kurmak, geliştirebilmek ve canlı tutabilmek gerekir. Biz de tam bu noktada devreye giriyoruz. Burada iş dünyasını bir araya getirerek, bir ağ oluşturarak onların birbirlerine ihtiyaç duyacakları zaman için ön hazırlık oluşturuyoruz. Bağlantılarımızı, iş ağlarımızı, ortak tanıdıklarımızı daha net görüyoruz. Bu da networkün ne kadar önemli olduğunu gösteriyor” açıklamasında bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.