TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Şiddetin gölgesinde hizmet sunmak istemiyoruz! 

Türk Eczacıları Birliği, tüm yetkilileri şiddete karşı en etkili önlemleri almaları konusunda bir kez daha göreve davet etti. Eczacılar, faillerin en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyor

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2024 14:16
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2024 14:16
Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA
Şiddetin gölgesinde hizmet sunmak istemiyoruz! 

Türk Eczacıları Birliği, meslektaşlarına yönelik gerçekleşen saldırıları, yayımladıkları bir açıklama ile kınadı. ‘Şiddetin gölgesinde hizmet sunmak istemiyoruz!’ başlıklı açıklamada, “Tüm yetkilileri eczacıya ve sağlık çalışanlarına şiddete karşı en etkili önlemleri almaları konusunda bir kez daha göreve davet ediyor, faillerin en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz” denildi. 
Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Mersin’in Tarsus ilçesinde faaliyet gösteren bir eczacımızın, nöbet hizmeti sırasında bir hasta yakını tarafından çok ciddi fiziksel şiddete maruz kalması, olayın ardından meslektaşımız karakolda şikâyet aşamasında iken bu saldırganların farklı kişilerle bir kez daha eczaneye gelmeleri ve bu kez meslektaşımızın kardeşine şiddet uygulamaları nöbetlerde yaşanan güvenlik sorununun artık katlanılamaz bir seviyeye geldiğinin göstergesidir. Yaşanan olay sistematik bir şiddettir. Türk Eczacıları Birliği olarak saldırıyı en ağır şekilde kınıyoruz.”

ŞİDDET OLAYLARINA HER GEÇEN GÜN YENİLERİ EKLENİYOR! 
“Halkımızın en yakın sağlık danışmanı olan eczacıların, can güvenliklerinin sağlandığı bir ortamda nöbet hizmeti sunmak istemesi en doğal haklarıdır” denilen açıklamada, “Ancak meslektaşlarımızın ve eczane teknisyenlerimizin yaşadığı şiddet olaylarına her geçen gün yenilerinin eklenmesi, ilaç ve eczacılık hizmetlerimizin güvenle sunumunu neredeyse imkânsız hale getirmiştir. Hastalarımıza kesintisiz ve nitelikli ilaç- eczacılık hizmeti sunarken, her an şiddete uğrayabileceğimiz endişesi ile görev yapmak sürdürülebilir bir durum değildir. Türk Eczacıları Birliği olarak sorunu defalarca dile getirmemize rağmen caydırıcı bir önlem alınmadığına üzülerek şahit oluyoruz. Bu durum, nöbet sunum sistemimizi mevzuat çerçevesinde ilgili kurullarımızda yeniden ele almamızı zorunlu kılmaktadır” bilgisi paylaşıldı. 
Son olarak ise “Türk Eczacıları Birliği olarak tüm yetkilileri eczacıya ve sağlık çalışanlarına şiddete karşı en etkili önlemleri almaları konusunda bir kez daha göreve davet ediyor, faillerin en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz. Saldırıya uğrayan meslektaşımıza ve eczane çalışanlarımıza acil şifalar diliyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” mesajı verildi. 
 

Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.