TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sağlıkçılar Büyük Hekim Yürüyüşü’ne hazırlanıyor

13 Kasım 2023-24 Şubat 2024 faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaşan Türk Tabipleri Birliği, Büyük Hekim Yürüyüşü’ne de dikkat çekti

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2024 14:24
Haber Güncellenme Tarihi: 04.03.2024 14:24
Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA
Sağlıkçılar Büyük Hekim Yürüyüşü’ne hazırlanıyor

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Yönetim Kurulu (GYK) toplantısı çevrimiçi olarak yapıldı. Toplantıya TTB Merkez Konseyi üyeleri, TTB’nin kurul, kol, çalışma grupları ve yayın organlarının temsilcileri ile tabip odalarının yöneticileri katıldı.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın açış konuşmasıyla başlayan toplantıda TTB Genel Sekreteri Dr. Vedat Bulut 13 Kasım 2023-24 Şubat 2024 faaliyet raporunu sundu.

BÜYÜK HEKİM YÜRÜYÜŞÜ

Toplantıda daha sonra 14 Mart Tıp Haftası gündemine geçildi. ‘14 Mart İçin 14 Talep’ üzerine değerlendirmeler yapılırken, taleplerin daha güçlü bir şekilde dile getirilmesi için 16 Mart 2024 günü İstanbul’da düzenlenecek Büyük Hekim Yürüyüşü’ne merkezi bir şekilde katılım sağlanması kararı alındı.

Tabip odaları yöneticilerinin kendi illerindeki programları da aktardığı toplantı, önümüzdeki dönem eylem planlamaları üzerine görüş alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.

Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.