TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Rakamlar açıklandı: İnşaat sektörüne rağbet arttı

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK), Mart 2024 tarihine ait Ücretli Çalışan İstatistikleri verilerini açıkladı. Verilere göre; ücretli çalışan sayısının en çok arttığı sektör inşaat sektörü oldu.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 12:54
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 12:54
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
Rakamlar açıklandı: İnşaat sektörüne rağbet arttı

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK), Mart 2024 tarihine ait Ücretli Çalışan İstatistikleri verilerini açıkladı. Verilere göre; ücretli çalışan sayısında aylık bazda düşüş meydana gelirken yıllık bazda artış meydana geldi.

Kurum verilerine göre; sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı 2024 Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,6 arttı. Yaşanan artışla birlikte bir önceki yılın Mart ayında 14 milyon 839 bin 534 olan ücretli çalışan sayısı 2024 yılı Mart ayında 15 milyon 225 bin 128 kişi olarak kaydedildi.

SANAYİDE İSTİHDAM AZALDI

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında ise istihdamın tek azaldığı sektör sanayi sektörü oldu. En yüksek istihdam artışı ise inşaat sektöründe meydana geldi

TÜİK verilerine göre; 2024 Mart ayında ücretli çalışan sayısı yıllık olarak sanayi sektöründe yüzde 1,0 azaldı, inşaat sektöründe yüzde 9,3 arttı ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 3,5 arttı.

ücretli çalışan

AYLIK BAZDA DÜŞÜŞ MEYDANA GELDİ

Kurum verilerine göre; ücretli çalışan sayısında aylık bazda düşüş meydana geldi. Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı 2024 Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 0,1 azaldı.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında ise 2024 Mart ayında ücretli çalışanlar aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,4 azaldı, inşaat sektöründe yüzde 0,1 azaldı ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,1 arttı.

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.