TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Masum canların yaşam hakkını korumak isteyen herkes… Yarın alanlara!

Sokakta yaşayan tüm hayvanların yaşam hakkını savunmak ve onların sesi olmak adına İzmir Barosu öncülüğünde birçok sivil toplum örgütü yarın alanlara inecek

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 15:49
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 15:49
Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA
Masum canların yaşam hakkını korumak isteyen herkes… Yarın alanlara!

İzmir Barosu, sokak hayvanlarının uyutulacağına ilişkin açıklamalara karşı harekete geçti. Bu katliama karşı sessiz kalmamak için yarın, saat 18.30’da Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde, sokakta yaşayan tüm hayvanların yaşam hakkını savunmak ve onların sesi olmak adına TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, İzmir Tabip Odası, Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi, Ege Kent Konseyleri Birliği, Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi ve İzmir Yaşam Alanları ile ortak bir basın açıklaması yapılacak. 

KÖTÜLÜĞE İNAT İYİLİĞİ…

“Katliama Sessiz Kalmayacağız!” başlıklı açıklamada, şu ifadeler yer alıyor: “Basına yansıyan haberlerden ve siyasilerin yaptığı açıklamalardan öğrendiğimiz üzere; mevcut iktidar sokakta yaşayan hayvanların önce hapsedilmelerini, daha sonra öldürülmelerini düzenleyen bir kanun teklifini Meclis gündemine getirmeye çalışmaktadır. Yapılan açıklamalarda; sokakta yaşayan köpeklerin toplanarak barınaklara hapsedilecekleri ve 30 gün içerisinde yuvalandırılamayan köpeklerin öldürülecekleri ifade edilmiştir. Her ne kadar yapılacaklar, ‘uyutma’ ifadesi kullanılarak yumuşatılmaya çalışılsa da bunun adı katliamdır! Kötülüğe inat iyiliği, ölüme inat yaşamı savunan, masum canların yaşam hakkını korumak isteyen herkesi basın açıklamasına davet ediyoruz.”

Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.