TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kamu İhale Kurulu'nda görev değişimi! Resmi Gazete’de yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı, Kamu İhale Kurulu Başkanı, İkinci Başkan ve üyeliklerine ilişkin atamaları Resmi Gazete'de yayımladı

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2024 08:21
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 08:21
Kaynak: İHA
Kamu İhale Kurulu'nda görev değişimi! Resmi Gazete’de yayımlandı

Kamu İhale Kurulu Başkan, İkinci Başkan ve üyeliklerine Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımladı. Karara göre Kamu İhale Kurulu Başkanlığına Hamdi Güleç atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararı ile Kamu İhale Kurulu Başkanlığına Hamdi Güleç atandı. Karar ile birlikte Mehmet Bıçkıcı İkinci Başkan olarak atanırken Kamu İhale Kurulu üyeliklerine ise Osman Şahin, Halil Yılmaz, Mehmet Aydın, Kadir Cabur, Mehmet Demiroğlu ve Necmi Keskinsoy atandı. Atamalar 4734 sayılı Kamu İhale Kanunun 53’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2,3 ve 7’nci maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

HAMDİ GÜLEÇ KİMDİR? 

Hamdi Güleç, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1988'de mezun oldu. İdari Yargı Hakim Adayı olarak kariyerine 1989'da başladı ve Ankara İdare Mahkemesi Hakimi ve Danıştay Tetkik Hakimi olarak görev yaptı. 1997'de kamu görevinden ayrıldıktan sonra serbest avukatlık yaptı. 2006'da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda Hukuk İşleri Başkanlığı'na atandı ve kamu görevine geri döndü. 2007'de Cumhurbaşkanlığı'na naklen Kanunlar, Kararlar ve Hukuk İşleri Başkanı olarak atandı ve bu görevi Kamu İhale Kurulu Üyeliğine atandığı tarihe kadar sürdürdü. Bakanlar Kurulu'nun 16 Nisan 2012 tarihli kararıyla Kamu İhale Kurulu Üyeliğine atandı ve 25 Nisan 2012'den itibaren Kurul Üyesi olarak görev yaptı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.