TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İktidarın yeni anayasa çıkışına Laiklik Meclisi’nden tepki

Laiklik mücadelesinin yaşamsal olduğunu hatırlatan Laiklik Meclisi, iktidarın ‘Yeni Anayasa’ çıkışına karşı yurttaşları alanlara davet etti

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2024 15:05
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2024 15:05
Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA
İktidarın yeni anayasa çıkışına Laiklik Meclisi’nden tepki

28 Nisan 2024 Pazar günü Ankara’da toplanan Laiklik Meclisi, iktidarın ‘Yeni Anayasa’ olağanüstü gündemiyle birlikte 26 Kasım 2023 tarihindeki ilk üye toplantısından bu yana yürüttüğü çalışmaları ele almış, kısa ve uzun vadeli hedefleri ile önündeki görevleri konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Değerlendirmede, “Laiklik Meclisi, laiklik mücadelesinin yaşamsal olduğunu ve bu büyük tehlikeye karşı ülkenin ilerici birikiminin ayağa kalkması gerektiğini bir kez daha yineleyerek ilerici, yurtsever bütün kitle örgütlerini ve yurttaşları laiklik mücadelesine çağırmaktadır” sözleri dikkat çekti.

İLERİCİ, YURTSEVER BÜTÜN KİTLE ÖRGÜTLERİNİ…

Sürece karşın yeni yol haritasını kamuoyuyla paylaşan Laiklik Meclisi, şu ifadelere yer verdi: 

“Laiklik Meclisi, laikliğe yönelik saldırıların parçası olan bu alçak katliam ve kalkışmanın yıldönümünü, laiklik mücadelesini yükseltmek amacıyla bir etkinlikle anma kararı almıştır. Bu karar çerçevesinde, bu yıl (2 Temmuz’un hafta içi bir gün olması nedeniyle) 30 Haziran Pazar günü İstanbul’da bir ‘Laiklik Yürüyüşü’ yapılacaktır. Ayrıntıları daha sonra belirlenecek olan bu yürüyüşe mümkün olduğu kadar geniş katılım sağlanması için, laikliğe sahip çıkan tüm çevrelerle iletişime geçilecektir… Laiklik Meclisi, laiklik mücadelesinin yaşamsal olduğunu ve bu büyük tehlikeye karşı ülkenin ilerici birikiminin ayağa kalkması gerektiğini bir kez daha yineleyerek ilerici, yurtsever bütün kitle örgütlerini ve yurttaşları laiklik mücadelesine çağırmaktadır.”

Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.