TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Horzum’dan AK Partili belediyelere ‘şatafat’ resti: Tasarruf bizi güçlendirir onlar düşünsün…

Ege Bölgesi illerinin CHP İl Başkanları, CHP İzmir İl Başkanlığı ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. Toplantıda konuşan Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, açıklanacak tasarruf paketi üzerinden AK Partili belediyelere ‘şatafat’ göndermesi yaparak “Tasarruf paketi bizi daha da güçlendirecek. Ama AK Parti’nin yönetimindeki belediyelerin ellerini kollarını bağlayacak. Şatafatlarını sonlandıracak” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2024 10:52
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 10:52
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
Horzum’dan AK Partili belediyelere ‘şatafat’ resti: Tasarruf bizi güçlendirir onlar düşünsün…

Ege Bölgesi illerinin CHP İl Başkanları, CHP İzmir İl Başkanlığı ev sahipliğinde bir araya geldi.

Manisa, Aydın, Muğla, Afyonkarahisar, Denizli, Uşak, Kütahya ve Balıkesir CHP İl Başkanlarının katılımlarıyla tüm gün sürecek olan programlar Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Çelenk töreninin ardından ise il başkanları CHP İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına katıldı.

İl başkanları adına açıklamayı Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum yaptı. Horzum açıklamasında belediyelerin borç yüklerine dikkat çekerken yarın açıklanması beklenen tasarruf paketi üzerinden de AK Partili belediyelere ‘şatafat’ göndermesi yaptı.

GÜÇLÜ ESEN DEĞİŞİM RÜZGARI KESİLMEDİ

Horzum, yerel seçimlerde Ege’de büyük bir başarı yakalandığını hatırlatırken başarının mimarı olarak CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ve Egelileri gösterirken ‘değişime’ vurgu yaparak “Bugün İzmir’de yapacağımız değerlendirmeler, bize yapılacak sunumlar ve fikir alışverişlerinden sonra, Ege'de yeni bir döneminde ilk adımlarını atmış olacağız. Çünkü 31 Mart’ta güçlü esen değişim rüzgarı kesilmedi, aksine daha da güçleniyor. Bu rüzgar farklı çalışma yöntemlerini, halka daha çok kulak vermeyi, dayanışmayı büyütmeyi getiriyor bizlere. Halkımız, kendisini halktan üstün gören tavırdan, halkın kaynaklarının eş-dost-yandaş arasında paylaşımından, şatafat ve israf belediyeciliğinden ve kibirden kurtuluşun adresini, Cumhuriyet Halk Partisi olarak görmeseydi, bugün bu başarıdan söz edilemezdi. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile birlikte başlayan ve dalga dalga Türkiye’yi saran değişim rüzgarı, Ege bölgesi ve ülkemizin dört bir köşesinde estiyse, milletimiz ve milletimizin partimize olan inancı sayesindedir. Ege bölgesi, doğasıyla, duruşuyla, cumhuriyete, bayrağına ve Atatürk’e bağlı olan, aydınlık yüzlü insanlarıyla, dünyanın en güzel coğrafyasında yer almaktadır. Tüm halkımız şuna inansın ki, bu güzellikler ve bağlı olduğumuz tüm kutsal değerlerimiz emin ellerdedir. Vatandaşlarımızın partimize ve belediye başkanlarımıza emanet ettikleri illerimiz, ilçelerimiz ve beldelerimiz, bizim onurumuz ve namusumuzdur. Bu vatanın her karış toprağına canımız pahasına nasıl sahip çıktıysak, partimizin kazandığı her belediyeye de öylesine sahip çıkacağız” dedi.

YANDAŞLARA AKTARDIKLARI KAYNAKLARLA BORÇ BATAĞINA SÜRÜKLEYEN AKP İKTİDARININ…

Belediyelerin borç yüklerine de değinen Horzum, “Özellikle iktidar partisinden alınan belediyeler tahminlerin ötesinde borç yüküyle devredilmiştir. Bölgemizde de bu durum farklı değildir. Ancak bizim belediye başkanlarımız, şeffaflık gereği bu borçları halkımızla paylaşsa da, bu borçlar onları durduramayacaktır. Tüm belediye başkanlarımız sosyal belediyecilik ilkemiz doğrultusunda, kimseyi ayırt etmeden hizmet etmeyi, insanlarımızın hanesini ve sosyal yaşamını rahatlatacak projelere imza atmayı sürdüreceklerdir.  Ülkemizi içinden çıkılmaz bir ekonomik krize, belediyelerimizi şatafata ve yandaşlara aktardıkları kaynaklarla borç batağına sürükleyen AKP iktidarının, halkımıza yaşattığı bu yokluk ve yoksulluk düzenine önce yerel yönetimlerimizle, çok yakında da genel iktidarı kazanarak son vereceğiz.  Bu yolda, özellikle Ege Bölgesinde hem belediyelerimiz hem de örgütlerimiz arasında büyük bir dayanışma sergilemeye kararlıyız. Ege insanının üretkenliğini, mücadele azmini, yardımlaşma geleneğini bizler bugünkü toplantımızla daha da büyüteceğiz” diye konuştu.

EGE’YE VE TÜRKİYE’YE SÖZÜMÜZ OLSUN

Sosyal belediyecilik ve yoksullukla mücadele sözü veren Horzum, “Tüm Türkiye’deki CHP il başkanlarının tek derdi vardır… O da, dertsiz kedersiz huzur içinde bir Türkiye’dir. Bizlerin, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in liderliğinde, bu hedefe ulaşacağımıza olan inancı tamdır. Ege bölgesi il başkanları olarak, bugün kıpkırmızıya bürünen Ege haritasını, tüm Türkiye’de yaşayabilmek için bir aradayız. Biliyoruz ki, hepimiz kendi il ve bölgelerimize sahip çıkarsak, belediyelerimizin hizmetleri ile birlikte halkın emanetine sahip çıkarsak, iktidar çok yakındır. Ama her şeyden önce halkımızın beklediği yönetimi sergilememiz gerektiğinin farkındayız. Bizler bugün Ege İttifakının birer üyesi olarak, İzmir’den tüm memlekete şu mesajı veriyoruz… Çok çalıştık ve kazandık. Ama kazanmakla yetinmeyeceğiz. Asıl kazanan halkımız oluncaya, tüm bölge halkımızın gönlüne dokununcaya, dertlerine derman oluncaya ve aldığımız her oyun karşılığını hizmet olarak verinceye kadar durmayacağız. Daha çok çalışacağız, Ege Bölgesi ve Türkiye İttifakını çok daha büyüteceğiz. Ege’ye ve Türkiye’ye sözümüz olsun. Tüm basın mensuplarımızı katıldıkları ve sesimiz duyurdukları için çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

TASARRUF PAKETİ BİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEK

Hükümetin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve yarın açıklanması beklenen tasarruf paketinin CHP’li belediyelere yönelik ekonomik baskı olup olmadığı sorusuna yanıt veren Horzum, sorun yaşayacak olanların AK Partili belediyeler olduğunun altını çizerek şunları söyledi; “CHP’li belediyeler üzerinde ekonomik baskıyı yıllardır uyguluyorlar. Bu tasarruf paketi çok geç kalmış bir pakettir. Biz mevcut belediyelerimizde bu paketi zaten yıllardır uyguluyoruz. Tasarruf paketi bizi daha da güçlendirecek. Ama AKP’nin yönetimindeki belediyelerin ellerini kollarını bağlayacak. Şatafatlarını sonlandıracak. Keşke o paket yarın değil de bugün açıklansaydı.”

KAVGA ETMEK DEĞİL BİRLEŞTİRMEK İÇİN VARIZ

Özellikle yerel seçim sonrasında İYİ Parti’den art arda gelen istifalara ilişkin çalışmaları olup olmadıkları sorusunu da yanıtlayan Horzum,  “Sadece geçmişte ittifak yaptığımız partilere değil tüm partilere elimizi kolumuzu açtık. Bizler kavga etmek için birleşmek için varız. Biz Türkiye ittifakını kuruyoruz. Bayrağıyla sorunu olmayan, cumhuriyet, cumhuriyetin kazanımları ve Atatürk’ün ilkeleriyle sorun olmayan, Misak-ı Milli sınırlarıyla ve dinimizle sorunu olmayan herkese açığız” dedi.

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.