TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Hatay'da felaketin görüntüleri bir kez daha gözler önüne serildi

Hatay'da, deprem anında denizdeki teknelerin beşik gibi sallandığına dair çarpıcı görüntüler, felaketin büyüklüğünü gözler önüne seriyor.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2024 09:53
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 09:53
Kaynak: İHA
Hatay'da felaketin görüntüleri bir kez daha gözler önüne serildi

6 Şubat depremlerinde birçok binanın yerle bir olduğu ve yaklaşık 25 bin insanın hayatını kaybettiği Hatay'da, Payas ilçesi Karacami Mahallesi'nde bulunan balıkçı barınağının kameralarına ait kayıtlar, felaketin yıl dönümüne sayılı günler kala gün yüzüne çıktı.

Görüntülerde, deniz kıyısında duran teknelerin, kayıkların ve sandalların deprem anında beşik gibi sallandığı açıkça görülüyor. Deprem öncesi denizdeki suyun köpürmesi, felaketin boyutunu gözler önüne seriyor. 

"Depremin şiddetini ve büyüklüğünü kamera kayıtlarında gördüm," diyen Balıkçılar Barınağı Başkanı Salih Özbek (56), 6 Şubat depreminin evlerinde yakalandığını ifade etti. Özbek, "Depremin evde yarattığı sarsıntı çok büyüktü. Şükürler olsun ki evimizde herhangi bir hasar olmadı. Kendimizi toparladıktan sonra sahile teknelere bakmak için geldim. Karada ve denizdeki teknelerin zarar görmediğini gördüm. Barınağa gidip geriye dönük kamera kayıtlarını izledim. Depremin şiddetini ve büyüklüğünü kamera kayıtlarında görmek gerçekten etkileyiciydi. Şükürler olsun ki o zor günleri atlattık. Allah bir daha böyle günler göstermesin," şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.