TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ender Yorgancılar'dan özür bekliyoruz

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar'ın memurlara yeşil pasaport kaldırılması gerektiğine ilişkin sözlerine yanıt veren Tüm Yerel Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Devrim Onur Erdağ, "5,5 milyon memur yıllarca  ağır iş yüküyle çalışarak devletin iş yükünü hafifleterek alın teriyle hak ederek aldığı yeşil pasaportu ötekileştirici düşünce ve tavrınızla memurları küçümseyerek geri alınmasını talep etmek emeğe ve emekçiye yapılan büyük bir saygısızlıktır. Ender Yorgancılar'dan özür bekliyoruz" dedi

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2024 20:53
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2024 20:53
Kaynak: HABER MERKEZİ
Ender Yorgancılar'dan özür bekliyoruz

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısında EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, memurlara yönelik olarak “Bugünkü durumda ihracatçı için verilecek yeşil pasaport için bazı hususlar var. Bize göre döviz getirmek için kazananlara verilmesi temel almalı. Kamuda sadece birinci derecede kademeden itibaren 21 yılını dolduran çalışanlara veya müdür ve üstü olanlara verilsin gerisinden geri alınsın” ifadelerini kullanmıştı. Tüm Yerel Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Devrim Onur Erdağ, Yorgancılar'ın sözlerine yanıt verdi. Erdağ, "Sayın Yorgancı Memurlar
İdarenin kendisine verilen kamu hizmetlerini yerine getirebilmesi için hem taşınır ve taşınmaz mallara hem de gerçek kişilere ihtiyacı vardır. Bunların birincisine maddi unsur ikincisine ise beşeri unsur denilmektedir. Maddi unsur ile beşeri unsur birbirlerinin tamamlayıcısıdırlar. Birinin eksikliği diğerini anlamsız kılar. İdare, mevzuatın kendisine verdiği yetkileri gerçek kişiler aracılığıyla kullanmaktadır. Bu gerçek kişilere kamu personeli ya da kamu görevlileri denilmektedir. Kamu görevlilerinin ağırlık noktasını memurlar oluşturmaktadır.  Birçok ilde ve kurumda insanüstü bir gayretle hizmet üretmeye çalışarak, yetersiz kadrolar nedeniyle ağır bir iş yükü altında adeta ezilmektedir.

Polis, asker, öğretmen, sağlık çalışanları, yerel yönetim çalışanları olmak üzere 5,5 milyon memur yıllarca  ağır iş yüküyle çalışarak devletin iş yükünü hafifleterek alın teriyle hak ederek aldığı yeşil pasaportu ötekileştirici düşünce ve tavrınızla memurları küçümseyerek geri alınmasını talep etmek emeğe ve emekçiye yapılan büyük bir saygısızlıktır. 

Yeşil pasaport ihtiyacınız varsa memurları ötekileştirerek değil yeşil pasaport faydalanma şartlarından  size uygunu olan  üç yılda yıllık ortalama 1 milyon dolar ve üzerinde ihracat yaparak alabilirsiniz.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı'na yakışmayan ötekileştirici düşünce ve tavrınızı kınıyor,devlette sürekliliği sağlayan 5,5 milyon memur emekçisinden özür dilemenizi bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.