TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ehliyeti olanlar dikkat: Ehliyet yenileme tarihini kaçırmayın

İçişleri Bakanlığı eski tip ehliyetlerin değiştirilmesi için son tarihi açıkladı. İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 18:06
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 18:06
Kaynak: İHA
Ehliyeti olanlar dikkat: Ehliyet yenileme tarihini kaçırmayın

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, eski tip ehliyet sahipleri için önemli bir düzenleme gerçekleştirildi. Artık eski tip ehliyetlerin son değiştirme tarihi, 31 Aralık 2024 olarak belirlendi.

İçişleri Bakanlığı'nın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, eski tip ehliyet sahipleri için son değiştirme tarihi duyuruldu. Bu kapsamda, eski tip ehliyetleri olan bireylerin, 31 Aralık 2024 tarihine kadar yeni tip ehliyet alması gerekiyor.

EHLİYET YENİLEME İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Paylaşımda belirtilenlere göre, eski ehliyetlerin yenisiyle değiştirilmesi için başvuru sahiplerinin önce sağlık raporu alması ve belirlenen harçları yatırması gerekiyor. Ardından, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlükleri üzerinden randevu alarak kısa sürede yeni ehliyetlerini alabilecekler.

Yenilenmiş ehliyetlerin geçerlilik süresi genel olarak 10 yıl olarak belirlenmiş olup, ancak bazı ehliyet sınıfları için bu sürenin 5 yıl olduğu vurgulanıyor. Bu değişiklikler, sürücülerin güncel ve standartlara uygun ehliyetlere geçiş yapmalarını amaçlıyor.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.