TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Egemenlik’te ‘başkanlar zirvesi’: Tugay’dan görev mesajı

Ege bölgesi illerinin CHP’li il başkanları CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı ziyaret etti. Önemli mesajların verildiği ziyarette Tugay il başkanlarına “Beni de bir yoldaşınız olarak her zaman görev vereceğiniz bir kişi olarak aklınızda tutun”

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2024 15:03
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 15:15
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
Egemenlik’te ‘başkanlar zirvesi’: Tugay’dan görev mesajı

CHP İzmir İl Başkanlığı ev sahipliğinde İzmir’de bir araya gelen Ege Bölgesi illeri CHP’li il başkanları bir günlük program kapsamında CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı ziyaret etti.

Tarihi Başkanlık Konutu olan Egemenlik Evi’nde gerçekleştirilen ziyarette başkanlardan önemli mesajlar verildi.

HORZUM: İZMİR’İ BİR EV DENİZLİ’Yİ BAHÇESİ OLARAK GÖRDÜK

Toplantıda konuşan Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, İzmir’in Denizli için rol model olduğu mesajını vererek “İzmir bizim yıllardır Ege’de gıptayla baktığımız, her zaman imrendiğimiz hatta tabir yerindeyse biraz da kıskandığımız bir il. Biz İzmir’i bir ev olarak kabul ettiğimizde Denizli’yi bahçesi olarak gördük. Ev böyleyken bahçe niye böyle diye kendi kendimize hayıflanıyorduk. Ama hayıflanmamızın sonucunda 25 yıl sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li arkadaşımızın yönetimi ve sosyal demokrat bir yönetime kavuşması bizi memnun etti. Bizlere esin kaynağı olduğunuz için hepiniz ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Ege bu seçimde farkını ortaya koydu. Ege’nin içinde bulunan 9 ille beraber CHP’li belediyeler üzerine düşeni eminim ki en iyi şekilde yapacak. Yerel iktidar genel iktidarın harlayıcısıdır şiarıyla seçimin bittiğinin ertesi günü bir sonraki seçimin ilk günü diyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz Bugün buradayız, yarın da burada olacağız” dedi.

TUGAY: BU BAŞARILARIN ARTARAK GELMESİNİ DİLİYORUZ

Yerel seçimlerde Ege Bölgesi’nde büyük bir başarı ivmesi yakalandığını kaydeden Başkan Tugay, “Her bir parçasında bir arada olduğumuz bir süreçten sonra sizlerin de kendi illerinizde sağladığınız o muhteşem başarılar bizlere onur verdi. Bir arada olabilmemiz çok güzel bir şey. Her şeyden önce bu başarıların artarak gelmesini diliyoruz. Hayatım boyunca ülkemizin aydınlığı,  demokratik, çağdaş, insanlarımızın her bireyiyle haklarına sahip olduğu bir ülke olması yolunda mücadelecinin bir parçası olmaya çalıştık. Ülkesini seven, cumhuriyete inanan insanlarız. Cumhuriyeti kuran partinin bugünkü mirasçılarıyız. Dolayısıyla farklı konumlarda, farklı görevlerde bulunarak bu parçası olduğumuz mücadelenin bugün geldiği nokta hepimiz için çok anlamlı ve geleceğe dair ümit verici” diye konuştu.

“KAMUSAL BİR GÖREV ÜSTLENDİK”

Belediye başkanlarının partili kimlikleri yanında kamu görevi ifa eden kimlikleri de olduğunun altını çizen Tugay, “Sizler her biriniz kendi illerinizde, bizim başkanımız da bizim ilimizde partimizin lideri konumunda. Bizler de bulunduğumuz konumda partimize hizmet ediyoruz. Ama tabii ki kamusal bir görev üstlendik ve bu görevin hakkı olan, kimseyi kimseden ayırmadan hizmet etme anlayışıyla hizmet ediyoruz. Bir tarafımız partili, o partili, yüreğimizde sımsıkı savunduğunuz değerlerinizle yolda yürüyoruz. Diğer tarafımızda bir kamusal hizmet görevi gören kamu görevlisi yanı var. Orada da yine kararlı doğru olan neyse onu yapmak için mücadele ediyoruz. Ama bizim için parti çok önemli. Çok yüce bir değer. Ve sizler de liderlerimiz olarak bizim için her birimiz ayrı ayrı kıymetlisiniz” ifadelerini kullandı.

“HER ZAMAN GÖREV VERECEĞİNİZ BİR KİŞİ OLARAK AKLINIZDA TUTUN”

Ege bölgesi illerinin kültürel yakınlığına dikkat çeken Tugay, il başkanlarına ‘göreve hazırım’ mesajı vererek şunları söyledi; “Buradan tabii ki yapacağımız değerlendirmelerle önümüzdeki dönem için hem partimiz için bir yol haritası çıkarırsınız. Buna eminim.  Bize vereceğiniz görevler vardır.  O görevleri de biz yerine getireceğiz. Ondan da lütfen sizin şüpheniz olmasın. Neticede Ege Bölgesi illeri, birbirine çok yakın yaşam tarzına sahipler. İç içe geçmiş kültürel bir dokuya sahipler. Yani İzmir’de Ege Bölgesi'nden herkes yaşar.  Dolayısıyla aslında ortak bir kültürün etrafında toplanmış durumdayız. Aynı şeyler yenir, aynı şeyler kültürel olarak yaşanır.  Ege Bölgesi'nin insanları vatanseverdir, cumhuriyetçidir, Atatürkçüdür. Böylesine birbirine benzeyen iller olarak bir arada olmak gücümüze güç katacak diye düşünüyoruz.  Bu buluşmaların devamını diliyoruz. Süreçte ben belediye başkanlarımızla zaman zaman buluşarak ortaklık çalışmalar etrafında bir şeyler yaparız diye düşünüyorum.  Burada da sizin de zaman zaman katkınızı biz de bekleyebiliriz.  Hem bugünkü ziyaretiniz için hem bugüne kadar gerçekten müthiş başarılarınız, çalışmalarınız için teşekkür ediyorum. Gelecekte de çok güzel şeyler yapacağımıza dair inancım tam.  Beni de bir yoldaşınız olarak her zaman görev vereceğiniz bir kişi olarak aklınızda tutun.”

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.