TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ege Bölgesi için uyarı: Toz bulutları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu raporunu açıkladı. Açıklanan rapora göre, Ege bölgesi genelinde toz taşınımı bekleniyor

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2024 12:23
Haber Güncellenme Tarihi: 02.04.2024 12:23
Kaynak: MERVE AĞRIÇ
Ege Bölgesi için uyarı: Toz bulutları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu raporunu açıkladı. Buna göre, Türkiye'nin genelinde yağış beklenmiyor. Ancak Marmara ve Ege bölgesi genelinde toz taşınımı, Doğu Anadolu'da ise çığ tehlikesi devam ediyor.

Marmara ve Ege'de toz taşınımının neden olabileceği olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği uyarısında bulunuldu. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Hava tahminlerine göre, ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinde parçalı bulutlu bir hava hâkim olacak. Diğer bölgelerde ise az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor.

İZMİR’DE HAVA SICAKLIĞI 14 VE 29 DERECE ARASINDA DEĞİŞECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2 Nisan için İzmir hava durumu tahminine göre, hava sıcaklığı 14 ile 29 derece arasında değişiklik gösterecek. Günün genelinde az bulutlu ve açık bir hava hâkim olacakken, zaman zaman parçalı bulutlu bir durum yaşanması bekleniyor.

Kaynak: MERVE AĞRIÇ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.