TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dostluk Kazansın kitabının  geliri KEDİ Otizm Derneği’ne

Farklı meslek dallarından 26 kişinin bir araya gelerek yazdığı Dostluk Kazansın adlı roman önümüzdeki günlerde Platanus Publishing Yayınevi’nden çıkacak

Haber Giriş Tarihi: 03.06.2024 10:05
Haber Güncellenme Tarihi: 03.06.2024 10:05
Kaynak: BÜLTEN
Dostluk Kazansın kitabının   geliri KEDİ Otizm Derneği’ne

Yazar ve yönetmen Gökmen Küçüktaşdemir tarafından kurulan Herkes Biraz Yazar ekibinin oluşturduğu kitabın geliri KEDİ Otizm Derneği’ne bağışlanacak. Önceki akşam düzenlenen etkinlikte yazılan roman tanıtılırken KEDİ (Kabul, Eşitlik, Dahil olma, İstihdam) Otizm Derneği Başkanı Serap Dikmen yaptıkları çalışmalar hakkında yazarları ve davetlileri bilgilendirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İzmir Kültür Fonu tarafından de desteklenen kitabın tanıtımında hayatından ilham alınan İzmir Karşıyaka Belediyesi çalışanlarından Feruz Bozaslan da yer aldı. 

YARIM KALAN MAÇ

Romanda, Türkiye ile Yunanistan arasında 1930 yılında dostluk için düzenlenen ancak yarım kalan bir maçın tamamlanması için çaba harcayan Feruz Bozaslan'ın FAİR PLAY ödülü alması ve Anadolu’da futbolun başladığı süreç sürükleyici bir dille anlatıyor. Kitapta, bu iki ülkede; doğdukları yerlerden koparılan insanların, oğullarını, eşlerini kaybeden kadınların, annelerini ve babalarını toprağa veren çocukların, savaşa sürüklenen miletlerin ortak acısı dillendiriliyor.

Yazar Gökmen Küçüktaşdemir “Dostluk Kazansın” romanı yayımlandıktan sonra KEDİ Otizm Derneği ile ortak bir imza günü düzenleneceğini ve elde edilecek gelirin derneğe bağışlanacağını ifade etti. Küçüktaşdemir, “İlerleyen günlerden kitapta geçen şarkılardan bir de konser düzenlemeyi planlıyoruz. Bunun için Bi Dünya Müzik Kadın Korosu şefi Nevin Apaydın, şarkı düzenlemelerini yapmaya başladı bile. Ve belki bir sürpriz konser de Eylül ayı sonunda Yunan sanatçıların katılımı ile gerçekleşebilir” dedi.

Roman aşağıda ismi geçen farklı mesleklere sahip değerli isimler tarafından savaşın olmadığı bir dünya temennisi ile kaleme alınmıştır: Ali Ilgaz Limoncu, Aslı Şanlı, Ayşe Canan Yazıcı, Birgen Engin, Bahar Bilge, Begüm Gurgan, Eda Öztürk, Elvan Karanfil, Eylem Aslan, Fadime Kaya, Gözde Çayhan, Hakan Asılkefeli, Işıl Çağlar, İbrahim Avcı, Nazlı Kayı, Orhan Çatma, Oytun Cebeci, Önder Şengül, Özlem Cinleti, Sevgi Aksu, Sinem Yiğit, Şafak Sipahi, Yelda Tekin, Yeliz Ünal ve Zeki Hozer. Ayrıca eserin tarihsel bölümlerinde Bedri Cumhur Doğu’dan danışmanlık alınmış, proje safhasında Semin Özge Gül’ün desteğine başvurulmuştur.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.