TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Depremde ailesini kaybetti: Fotoğraflarını bile bulamıyor

Kahramanmaraş'ta yaşayan Adeliye Semerci, 6 Şubat depremlerinde doktor olan oğlu, gelinini ve iki torununu kaybetmenin acısını yaşadı. Semerci, "Fotoğrafları dahi çıkmadı. Yoklukları çok kötü ve ben hiç unutamıyorum" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2024 10:01
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 10:01
Kaynak: İHA
Depremde ailesini kaybetti: Fotoğraflarını bile bulamıyor

Kahramanmaraş'ta yaşayan Adeliye Semerci, 6 Şubat depremlerinde doktor olan oğlu, gelini ve iki torununu kaybetmenin acısını hala yaşadığını ifade etti. 64 yaşındaki Semerci, Onikişubat ilçesindeki Expo konteyner kentte yaşıyor. Semerci, depremde Azerbaycan Bulvarı'ndaki Gökhan Apartmanı'nda yaşayan 23 yıllık doktor oğlu Ahmet Semerci (47), gelini Samar Semerci ve torunları Meyer Semerci (5) ile Mira Semerci'yi (2) kaybettiğini dile getirdi.

Semerci, deprem sonrası torununun cenazesinin 8. gün, oğlunun ise 9. gün bulunduğunu, gelini ve diğer torununun ise kimsesizler mezarlığında 4 ay sonra bulunduğunu belirtti. Semerci, oğlunun oturduğu evin yerle bir olduğunu ve doktor oğlunun daha önce Ankara Hacettepe Hastanesi Radyoloji Bölümü'nde uzman olarak çalıştığını, 4 yıl önce memleketi Kahramanmaraş'a döndüğünü söyledi.

Oğlunun Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde görevli olduğunu ifade eden Semerci, "Evimiz merkezdeydi. 4 yıl önce memleketine geri döndü ve burada da depreme yakalandı. Depremde oğlumu, gelinimi ve iki torunumu kaybettim. Dairemiz 1. kat olarak geçiyor ama altta asma kat vardı. Oğlum buraya geleli 4 yıl oldu. Oturduğu ev yerle bir oldu. Binanın 3 saniyede yıkıldığını söylediler. Hepsini kaybettik. O binadan hiç sağ çıkan olmadı" şeklinde konuştu.

"Yoklukları çok kötü ve ben hiç unutamıyorum," diyor Semerci. "Fotoğrafları dahi çıkmadı. Yoklukları çok kötü ve ben hiç unutamıyorum. Biz malı mülkü düşünmüyoruz. Biz çok kötü günler geçirdik ve hep Maraş’taydık. Hiçbir yere gitmedik, sürekli mezarlıktaydık. Her şeyi canlı canlı gördük. Onlardan kalan sadece fotoğraflar ve onu da sağdan soldan aldık. Mezarlığa gittiğimizde torbadakileri görünce ben delirme derecesine geldim, dondum kaldım orada. Binalardan eller, kafalar hep sarkıyordu. Biz merkezde her şeyi yaşadık. Benim oğlum kimseyi incitmezdi, çok iyi biriydi," şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.