TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Beşiktaş’ta yangın faciası: Hayatını kaybedenler toprağa verildi

Beşiktaş Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi’nde bulunan 16 katlı binanın zemin katındaki eğlence mekanında tadilat çalışmaları esnasında çıkan yangında 29 kişi hayatını kaybetmişti. Beşiktaş'ta eğlence mekanında tadilat esnasında çıkan yangında hayatını kaybedenler toprağa verildi

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 18:28
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 20:28
Kaynak: İHA
Beşiktaş’ta yangın faciası: Hayatını kaybedenler toprağa verildi

Beşiktaş'ta bulunan bir eğlence mekanında tadilat sırasında çıkan yangında hayatını kaybeden Sinan Yılmaz için bugün Sefaköy Gültepe Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. İkindi namazının ardından gerçekleştirilen törene İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Sülün, Küçükçekmece Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve yakınları katıldı. Sinan Yılmaz'ın eşi Fatma Yılmaz ve iki kızı, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Helallik alındıktan sonra Yılmaz'ın cenazesi Kanarya Mezarlığı'na defnedildi.

Sinan Yılmaz'ın yangın sırasında tadilatta usta başı olarak çalıştığı öğrenildi. Eşi Fatma Yılmaz, "Orada çalışanları gözetliyordu. Onların işlerini kontrol ediyordu" şeklinde konuştu. Kardeşi Kenan Yılmaz ise, "İşçilerin başında çalışan bir insandı. Biz şu an ne desek erken, araştırılacak" ifadelerini kullandı.

Ekmek parasını kazanmak için marangozluk yapıyordu

Beşiktaş'ta yaşanan yangın faciasında hayatını kaybedenlerden biri olan 19 yaşındaki marangoz Onur Aladağ, son yolculuğuna uğurlandı. Yangında hayatını kaybeden Aladağ'ın cenazesi, Sarıyer Cumhuriyet Mahallesi Mekke Nur Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kilyos Mezarlığı'na defnedildi. Cenaze törenine ailesi ve sevenleri katıldı.

Aladağ'ın eniştesi Mehmet Akkuş, "Hepimizin başı sağ olsun. Onur yeğenim de yeni işe girmişti. Ekmek parası kazanmak için marangozluk yapıyordu. Yangının olduğu yerde tadilat işleri için çalışmaya gitmişti. 19 yaşında pırıl pırıldı" şeklinde konuştu. Yangın sonucunda hayatını kaybeden genç marangozun ailesi ve sevenleri büyük bir üzüntü içindeydi.

17 yaşındaydı… Efe Demir gözyaşlarıyla uğurlandı

Beşiktaş'ta meydana gelen yangın faciasında yaşamını yitiren 17 yaşındaki marangoz Efe Demir, son yolculuğuna uğurlandı.

Yangında yaşamını yitirenlerden biri olan 17 yaşındaki Efe Demir'in cenazesi, Sarıyer'deki Dağevleri Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Bahçeköy Mezarlığı'na defnedildi. Törene, Demir'in ailesi ve sevenleri katılırken, oğlunun tabutu başında gözyaşlarına boğulan Adem Demir, büyük bir acı içindeydi. Yangın faciası sonucunda hayatını kaybedenlerin yakınları ve çevrelerindeki insanlar büyük bir üzüntü içinde yaşamını yitirenlerin ardından dua ettiler.

DJ Gökay Tevlek toprağa verildi

Beşiktaş'ta bir eğlence mekanında tadilat çalışmaları sırasında çıkan yangında hayatını kaybeden DJ Gökay Tevlek, son yolculuğuna uğurlandı. Sarıyer Cezayirli Gazi Hasan Paşa Camii'nde düzenlenen cenaze törenine, Tevlek'in yakınları ve sevenleri katıldı. Ailesi ve yakınları büyük bir üzüntü içindeydi ve gözyaşlarına boğuldu. Cenaze namazının ardından Gökay Tevlek, Bahçeköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Yangın faciası sonucunda yaşamını yitiren Tevlek için dualar edildi ve yakınlarına başsağlığı dileyenler, acılarını paylaştı.

Yangın faciasında hayatını kaybeden Mahmut Emin Kaya son yolculuğuna uğurlandı

Beşiktaş'ta meydana gelen yangın faciasında hayatını kaybedenlerden biri olan Mahmut Emin Kaya, son yolculuğuna uğurlandı.

Yangında yaşamını yitiren Mahmut Emin Kaya'nın cenazesi, İstinye Boğaziçi Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından yeni Ayazağa Mezarlığı'na defnedildi. Cenaze törenine, Kaya'nın arkadaşları ve yakınları katılırken, Kaya'nın annesi tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Yangın faciası sonucunda yaşamını yitirenlerin yakınları, acılarını paylaşmak üzere bir araya gelerek dua ettiler.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.