TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bakan Hakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katıldı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Brüksel’de NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katıldı

Haber Giriş Tarihi: 28.11.2023 13:52
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Bakan Hakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katıldı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ortak savunmanın nasıl güçlendirileceği, Ukrayna’ya desteğin arttırılması ve ortaklığın derinleştirilmesi konularını ele alacaklarını ifade ederek, “Müttefiklerimiz Ukrayna’ya olan sarsılmaz desteklerini sürdürmektedir ve Ukrayna’yı NATO’ya yaklaştırmaya kararlıyız” dedi.

Yarın da devam edecek olan toplantıda Ukrayna-Rusya savaşının son durumu, Gazze’deki insanlık dramı, Avrupa-Atlantik bölgesindeki güvenlik durumu, Balkanlar'daki gelişmelerin ele alınması ve Dışişleri Bakanları düzeyindeki ilk NATO-Ukrayna Konseyi oturumunun düzenlenmesi bekleniyor. 

Fidan’ın ikili temasları

Bakan Fidan, NATO Karargahı'nda toplantı öncesi NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi. Bakan Fidan’ın toplantı marjında Estonya Dışişleri Bakanı Margus Tsahkna, Arnavutluk Dışişleri Bakanı Igli Hasani, Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly, Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı David Cameron ile ikili görüşmeler gerçekleştirmesi öngörülüyor.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR - Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Gazze'de alenen işlenen insanlık suçuna ortak olmamaya çağırıyorum

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.