TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yunan Adaları seferleri için bilet satışı başladı: Bilet fiyatları ne kadar, nereden alınıyor?

İDO, 6 Nisan'da hem İzmir Seferihisar'dan hem de Aydın Kuşadası'ndan Yunanistan'ın Samos (Sisam) adasına seferlere başlıyor

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 14:00
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 14:00
Kaynak: HABER MERKEZİ
Yunan Adaları seferleri için bilet satışı başladı: Bilet fiyatları ne kadar, nereden alınıyor?

6 Nisan'da başlayacak olan Yunan Adaları seferleri için bilet fiyatlarını belirleyen İstanbul Deniz Otobüsleri(İDO), İzmir Seferihisar ve Aydın Kuşadası'ndan Yunanistan'ın Samos (Sisam) adasına seferler düzenleyecek. Gidiş-dönüş biletleri Seferihisar'dan 35 euro, Kuşadası'ndan ise 49 euro olarak satılacak.

Samos'a biletler nereden alınıyor?

Samos'a sefer düzenleyen İDO'nun biletleri, egeadalari.ido.com.tr adresinden online olarak, İDO satış ofislerinden, yetkili acentelerden ve çağrı merkezlerinden temin edilebilecek.

Seferler hangi gün var?

Seferihisar-Samos seferleri sabah gidiş akşam dönüş olarak haftada 3 gün gerçekleşecek. Ağustos ayında ise haftanın her günü yapılacak. Kuşadası-Samos seferleri ise sabah gidiş akşam dönüş olarak 15 Haziran'a kadar haftada 3 gün düzenlenecek. 15 Haziran'dan itibaren ise haftanın her günü yapılacak.

Samos seferleri, 'İDO Ege' ve 'İDO Akdeniz' adında iki gemiyle başlayacak. Gemiler Seferihisar Sığacık Teos Marina'dan ve Kuşadası Ege Port'tan kalkış yapacak.

Hangi belgeler gerekiyor?

Samos Adası'na giriş için geçerli bir pasaport ve Schengen ya da kapı vizesi gerekmektedir. Pasaportun geri dönüş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerliliği olması ve 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. İDO'nun bu hatlarında araçlı yolcu taşıması yapılmamaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.