TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SES’ten Kadın Dayanışma Fonu

Kadınların yaşanılan afetlerde daha çok etkilenen bir konumda olduğunu belirten SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, kadın örgütlenmeleri ile iletişim ve dayanışma ağı oluşturmayı hedefliyor

Haber Giriş Tarihi: 27.11.2023 10:53
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
SES’ten Kadın Dayanışma Fonu

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, Türkiye’de meydana gelen depremin yaralarını sarmak, deprem bölgesinde olan kadınlar ve çocuklarla dayanışma ağını örmek ve kadınlarla dayanışma gösteren yerel sivil toplum örgütlerini desteklemek üzere ‘Kadın Dayanışma Fonu’nu kurmaya karar verdi.

Fon hakkında bilgilendirmede bulunan SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, destekçilerine bağış çağrısı yaptı.

NEDEN KADIN DAYANIŞMA FONU?

Derneğin, açıklaması şöyle: “Kadınların yaşanılan afetlerde daha çok etkilenen bir konumda olduğunu biliyoruz. Bu nedenle kadınların ihtiyaçlarına ve ihtiyaçların çözümüne odaklı projelerin hayata geçirilmesi için özel bir desteğe gereksinim olduğuna inanıyoruz. Depremin yarattığı travmaların birlikte aşılması, fiziksel ihtiyaçların giderilmesi başta olmak üzere ortaya çıkacak her türlü ihtiyacın zaman içerisinde anlaşılması ve karşılanması gerekecektir. Kadın Dayanışma Fonu bütün bu ihtiyaçlara kadın perspektifinden bakarak çözüm üretmeyi hedeflemektedir. Yaşadığımız bu zor zamanlar bize, Türkiye’de ve uluslararası alanda dayanışmanın nasıl örülebileceğini bir kez daha gösterdi. Biz de Kadın Dayanışma Fonu ile kadınlar arasındaki dayanışmayı örgütlemek istiyoruz. Bu amaçla uluslararası kadın örgütleri ve yerelde aktif faaliyet gösteren kadın örgütlenmeleri ile iletişim ve dayanışma ağı oluşturmayı hedefliyoruz.”

Kadın Dayanışma Fonu’na destek olmak isteyen uluslararası kişi ve kuruluşlar, Turkish Philanthropy Fund aracılığıyla oluşturulan fon sayfasına aşağıdaki link aracılığıyla bağışta bulunabilirler.

BU LİNK ÜZERİNDEN BAĞIŞTA BULUNABİLİRSİNİZ

SES EŞİTLİK VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı ve barışın hüküm sürdüğü bir toplumsal düzenin inşasına katkıda bulunmak amacıyla kadın dayanışmasını destekleyen bir sivil toplum örgütü. Yerelde kadın hakları alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, belediyeler, insan hakları örgütleri, gazeteci ve aktivistlerden oluşan bir ağa sahip. Kurduğu dayanışma ağının yanı sıra sivil toplum, medya, siyaset, barışın inşası gibi farklı alanlarda kadınları güçlendirmek için projeler yürütmekte.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İnsan Hakları Derneği’nden Doğu ve Güneydoğu raporu… Hangi şehirde kadına şiddet arttı?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.