TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

 Önal’a ‘ithal aday’ tepkilerine Aslanoğlu’ndan yanıt

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal’a ilişkin ‘ithal aday’ eleştirilerine yanıt verdi

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 19:01
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 19:07
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
 Önal’a ‘ithal aday’ tepkilerine Aslanoğlu’ndan yanıt

CHP'nin geçtiğimiz günlerde İzmir adaylarını açıklamasıyla birlikte ilçelerde aday tartışması da başladı.

Çeşme, Karaburun ve Çiğli gibi ilçelerde başlayan ‘ithal aday’ tartışması Bayraklı’ya da sıçramıştı.

Bayraklı ilçe örgütünden bazı isimler CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal’a ‘ithal aday’ tepkisi göstermiş ve dün bir eylem düzenlemişlerdi.

Öte yandan; Önal’a ilişkin ‘ithal aday’ eleştirilerine ilk yanıt CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’ndan geldi.

Aslanoğlu, bugün Önal’ın Sevgi yolu Çarşısı’nda düzenlediği mitingde konuşurken ‘ithal aday’ tepkilerine de yanıt verdi.

KIRILAN VE DÖKÜLEN KİM VARSA…

Adayların açıklanmasının ardından tartışmaların rafa kalkması gerektiğinin altını çizen Aslanoğlu, görevin büyüğünün kendinde olduğunu belirterek, “27 aday adayı arkadaşımız 2,5 aydır Bayraklı’nın her sokağında ter döküyor. Bundan sonra da belediye başkan adayımız İrfan Önal hem onların fikirlerinden faydalanacak hem de kol kola girerek mücadelemizi daha da büyütecek. Tabii ki aday adayı arkadaşlarımızın gönlünde atanmak vardı. Daha önceki seçimlerde de olduğu gibi atanamayan arkadaşlarımızın kırgınlıklarını ve gönül koymalarını anlıyorum. Kırılan ve dökülen kim varsa onları bir araya getirmek ve kucaklamak il başkanının görevidir. Bugün olduğu gibi bugünden sonra da hiçbir arkadaşımı dışarıda bırakmadan hepsinin koluna girerek mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz. Ama bu görev sadece bana değil, her bir CHP'li kardeşimizin üzerine düşen görevdir. Bugünden itibaren birbirimize daha da çok sarılarak mücadelemizi daha da büyüteceğiz” dedi.

BİZE BELEDİYE BAŞKANLIĞININ NASIL YAPILDIĞINI GÖSTEREN…

Aday gösterilmeyen Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’a da övgüler düzen Aslanoğlu, “Bugüne kadar 5 yıldır bizlere belediye başkanlığının nasıl yapılması gerektiğini gösteren, hayata her zaman soldan bakmış daha önce il yönetimlerimizde, partinin başarısı için ter dökmüş, bugünden sonra da ter dökeceğinden adım gibi emin olduğumuz, bugün burada yol arkadaşına bayrağı devrederken müthiş cümleler kuran, Bayraklı'nın Başarılı belediye başkanı sayın Serdar başkan, yol arkadaşımız olduğu gibi bundan sonra da yol arkadaşımız olmaya devam edecek dostlar” diye konuştu.

ONA İTHAL ADAY DİYENLER…

Hamza Dağ’ın “Sabahlara kadar uyuyamıyorum” sözüne de İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun sözleriyle yanıt veren Aslanoğlu, “Geçenlerde Hamza Dağ'ın bir beyanı vardı. ‘Sabahlara kadar uyuyamıyorum, hayal kuruyorum’ diyordu. Neyin hayalini kurduğunu çok iyi biliyoruz. Bayraklı’da yükselen gökdelenleri artırmak. Aziz Kocaoğlu’nun bir cümlesi vardı; ‘Onlar İzmir’i ham yapmak istiyorlar’ diye. Evet onlar İzmir’i ham yapmak istiyorlar. Boşuna hayal kuruyorlar. Biz ne İzmir’i ne de Bayraklı’yı bu haramilere teslim etmeyeceğiz. İrfan arkadaşımız, bizim kardeşimiz, içimizden biri. Ona ithal aday diyenler, onun 5 yıldır meclis üyesi olduğunu bilmiyorlar mı? Bayraklının her bir sokağını da biliyor sorunlarını da biliyor. Sorunların nasıl çözüleceğini de biliyor. Beş yıl bundan sonraki beş yılda nasıl başarılara imza atacağını hep birlikte göreceğiz. Yolun açık olsun başkanım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.