TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“İzmir’e birçok sıfat taktılar ama…”

Menemen Esatpaşa Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Şehit Kubilay Köprülü kavşağı açılış törenine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gündemi değerlendirerek AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in İzmirliler için ‘haşhaşi’ demesini ve AK Parti İl Başkanı Bülent Delican’ın İzmir Körfezi’ndeki yüzey çöpleriyle fotoğraf çekilmesini eleştirdi

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2015 09:39
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
“İzmir’e birçok sıfat taktılar ama…”

ANIL YIKGEÇ - İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Menemen Esatpaşa Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Şehit Kubilay Köprülü kavşağı ve bağlantı yollarının açılış törenini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu gerçekleştirdi.

“ÇOK AYIP”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu gündemi de değerlendirerek AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in İzmirliler hakkında attığı tweetleri değerlendirdi. Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in seçim çalışmasının yapmasının doğal olduğunu söyleyen Kocaoğlu, “Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, İzmir’e gelmiş burada hemşehrileri ile AKP’ye oy istemiş, çalışma yapmış. En doğal hakkıdır. Sonra da 20’ye yakın tweet atarak İzmir’i eleştirmiş. Onlar da kabul. İzmir’in yaşam biçimine el atmış. İzmirlilere haşhaşi demiş. İzmir’e AK Partisi yönetimi tarafından çok sıfatlar eklenmeye çalışıldı. Hepimiz biliyoruz. Faşist, inancı zayıf, gavur İzmir dendi. En son bomba bizi haşhaşi yaptı. Tüm İzmirli vatandaşlarımızı esrarkeş yaptı. Bu ne biçim zihniyettir? Bu ne biçim İzmir’e bakıştır, siyasettir? Ben dün akşam duyduğunda kanım dondu. ‘Çok ayıp’ diye tweet atmak zorunda kaldım. ‘Bu niteleme İzmir için, İzmirliler için çok ayıp’ dedim. Siyaset etik kurallar içinde yaşam biçimine, ırkına, diline, dinine laf atmadan, kendi hizmetlerini söyleyerek yapılacak iştir. Eğer adam gibi yapıyorsan sadece genel siyasetçi olarak ülkeni ve insanını düşünüyorsan yerel siyasetçi olarak 4 milyon İzmirliyi aynı nazardan bakıp hizmet ediyorsan siyaset ulvi bir görevdir. Ama siz siyaseti her türlü ticarete, siyaset dışı işlere alet ederseniz siyaset kurumu kirlenir. Siyaset kurumu kirlenince sağlıklı insanlar siyasetten kaçar. Sağlıklı insanlar siyasetten kaçarsa ülkeyi sağlıksız insanlar yönetir. Sağlıksız insanlar yönetirse ta Diyarbakır’dan insanlar gelir kendini bilmez milletvekili İzmirliye haşhaşi der, İzmirlilerin yaşam biçime saldırır” dedi.

ÖNCE İZMİRLİYE HAŞHAŞİ DİYENİN PEŞİNE DÜŞ

Her fırsatta İzmir Körfez’indeki yüzey çöplerinin siyasete alet edildiğini belirten Kocaoğlu, “Tüm belediyeler çalışmasa, çöpleri toplamasa şehir kirleniyor. Körfez iki tane süpürge aracıyla yüzey temizleyiciler çalışıyor. Ama belli yerlerde günün belirli saatleri kuytu yerlerde çöp toplanıyor. Onu da arkadaşlarımız temizliyor. İzmir Körfezi’nde her canı sıkılanın gelip o kuytu yerlerde fotoğraf çekileceği bir olay. Yine bir fotoğraf çekilmiş Körfez’de o kuytu yerler temizlenmeden önce ‘Hani yüzülecekti’ falan diye İl Başkanı tweet atmış. Sen bunun peşine düşeceğine İzmirlinin il başkanı olarak İzmirliye ‘haşhaşi’ diyenin peşine düş. Onun hesabını soracaksın. Onun hesabını soracaksın ki İzmir’de yaşadığın İzmir’de olduğun yaşam biçimine sindirdiğin İzmirli’ olduğun belli olsun. Sonra gelip oy isteyeceksin. Gündemi değiştirmek için klasik Körfez’in kıyısında biriken belki de senin adamlarının attığı bir manipülasyonla İzmir’e haşhaşi diyen kendin bilmez adamın bu davranışını ört pas edemezsin. Kimse sana bunu örtbas ettirmez” diye konuştu.

40 GÜNDE 530 MİLYONLUK YATIRIM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, açılışta yaptığı konuşmada yerel seçimlerin işinin genel seçimler olmadığına vurgu yaparak, İzmir Büyükşehir Belediyesi üzerinden genel siyaset yapıldığını ifade etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak, ilçe belediyelerle 40 gündür 530 milyonluk yatırımın açılışını yaptıklarını söyleyen Kocaoğlu, “Seçim süreci yaşıyoruz. Yerel yönetimlerin işi genel seçim değildir. Biz yerel yönetimler yaptığımız işlerle halkımızdın sempatisini kazanıp partimize oy sağlarız. Yerel seçimlerde diğer adaylarla yarışırız. Ama Türkiye’de 81 ile baktığınızda hiçbir belediye üzerinden siyaset yapılmıyor. Sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi üzerinden siyaset yapılıyor. ‘Biz seni hırpalayalım, siyaset yapalım ama sen sus, cevap verme’ deniyor. Bunu hak etmediğimizi, İzmir’in de genel siyaseti konuşmak istediğini, yereli bir tarafa bırakmak istediğini her konuşmamda ifade ediyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerle 40 gündür 530 milyonluk yatırımın açılışını yaptı. Bu proje her bakımdan önemli. Aliağa-Menderes raylı sisteminin açılışında hem Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin hem de mahalle sakinleri haklı eleştirilerde bulundular. Aliağa-Menderes raylı sistemi kapsamında bu kavşak ön görülmemişti. Zor bir proje. Sıkışık bir bölge ve proje kapsamında 40 tane çam ağacı vardı. İlk projede çam ağaçları da gidiyordu. Sonraki projede kurtarıldı. Menemen Esatpaşa Mahallesi’ni Menemen merkezine bağlayacak bir köprü. Uzunluğu 770metre. 350 metre uzunluğunda istinat duvarı var. Kamulaştırma bedeli ile birlikte maliyeti 7 milyon lira” diye konuştu.

“UYANIK OLALIM Kİ ÜLKE AYDINLIĞA ÇIKSIN”

Tarımın desteklenmesini gerektiğini de ifade eden Kocaoğlu, “Uyanık olalım ki ülke aydınlığa çıksın. Ülkenin gelir dağılımı düzelsin. Tarım desteklensin. Mutlaka tarımı desteklemek zorundadır. Bunun Türkiye de öncüsü şu an da15 bilim insanı Gediz ve Bakırçay’da çalışmalarını bitiriyor. Sonra tarım ve hayvancılıkla uğraşanlarla birlikte oturup hangi projenin işine yarayacaklarını belirleyeceğiz. Türkiye de tarımın çok önemli bir kalkınma aracı olduğuna inanıyorum. Bu ovaların hem Türkiye’yi hem Avrupa’yı besleyeceğine inanıyorum. Ben başarmak üzere yola çıktım. He beraber başaracağız” dedi. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, kavşak için teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.