TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İlk miting Bayraklı’da! Önal’dan iddialı çıkış

CHP İzmir’in İzmir adaylarını açıklamasının ardından başkan adaylarından ilk miting Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal’dan geldi. Mitingde iddialı konuşan Önal, “Bayraklı'da yapılacak çok işimiz var. Bu yolun sonunda Bayraklı'da CHP'nin bayrağını dalgalandırmak benim boynumun borcudur” dedi

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 19:12
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 19:44
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
İlk miting Bayraklı’da! Önal’dan iddialı çıkış

CHP'nin geçtiğimiz günlerde İzmir adaylarını açıklamasıyla birlikte bir yandan tartışmalar başlarken bir yandan da belediye başkan adaylarının seçim çalışmaları başladı.

Adaylık çalışmaları kapsamında ilk miting ise Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal'dan geldi.

Önal, bugün Bayraklı Sevgi Yolu Çarşısı'nda partililere ve vatandaşlara seslendi. Mitingde Önal'a CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ve CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin eşlik etti.

Önal, ilk mitinginde Bayraklı’da sosyal belediyecilik sözü verdi. Mitingde konuşan Sandal ve Gültekin, Önal’a destek mesajı verdiler.

ÖNAL: ASIL OLAN PARTİDİR VE ONDAN KIYMETLİ HİÇ KİMSE YOKTUR

Makamların geçici olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Önal, “Mevki ve makamlar geçicidir. Asıl olan partidir ve ondan kıymetli hiç kimse yoktur. Bu muhteşem kalabalık bana gösteriyor ki daha Bayraklı'da yapılacak çok işimiz var. Bir genç kardeşiniz olarak bu şehrin nasıl hizmetkarı olacağıma hepiniz şahit olacaksınız. Bugün partim tarafımdan büyük bir görevle taçlandırıldım. Biliyorum ki CHP var oldukça cumhuriyetin ilkelerine sıkı sıkıya bağlı gençler olacaktır” dedi.

“CHP'NİN BAYRAĞINI DALGALANDIRMAK BOYNUMUN BORCUDUR”

Bayraklı’nın sorunlarının tamamını bildiğini ve çözüm haritasının da hazır olduğu mesajını veren Önal, seçimlerde zafer sözü vererek, “Bayraklı benim için ayrı bir anlam ifade ediyor. Bizler bu kentin çocuklarıyız. Vakit, bu memleketi daha yaşanabilir kılmak için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyma vaktidir. Vakit, motorları maviliklere sürme vaktidir. Bundan aylar önce Bayraklı için bir yola çıktım. Bu yolun sonunda Bayraklı'da CHP'nin bayrağını dalgalandırmak benim boynumun borcudur. Bayraklımızın her mahallesini karış karış gezdim. Tüm sorunlarınızın ve taleplerinizin farkındayım. İşte tam bu yüzden Bayraklımızın geleceğini birlikte inşa edeceğimize inanıyorum. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan çevreye kadar her alanda güçlü projelerimizle ilçemizi modern, çağdaş ve daha yaşanabilir bir yer haline getireceğiz. Kalkınmacı belediyecilik anlayışımızla ilçemizin çehresini yeniden şekillendirecek, sosyal belediyecilik anlayışımıza, vatandaşlarımızın refahını arttıracağız. Ne yazık ki Bayraklımız, deprem konusunda önceden güvenlik tedbirleri olmasına rağmen hala risk altında bulunuyor. Bu konuda hassasiyetimizi ivedilikle artıracak ve etkili çözümler üreteceğiz. Göreve gelir gelmez kentsel dönüşüm projelerimizi başlatacağız. Daha güvenli ve dirençli bir Bayraklı için gecemizi gündüzüne katarak çalışacağıma huzurunuzda söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

SANDAL: BAYRAKLI CHP'NİNDİR VE ÖYLE KALACAKTIR

Mitingde ayrıca Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da konuştu. Ilımlı bir konuşma yapan Sandal, “Bizler CHP'liyiz. Biz görev sürecimizde yatakta bile rozetimizi çıkarmadık. Biz 6 okun gerekliliğini yerine getirdik. CHP’li olmak makam ve koltuk sevdasına düşmemek demektir. O yüzden koltukların hiçbir kıymeti yok. Bugün bizdeyse yarın pırıl pırıl bir kardeşimizde olacak. Biz, bütün kuvvetimizle Bayraklı'da CHP bayrağını dalgalandırmak için üzerimize ne düşüyorsa onu yapacağız. Sabah işçi kardeşlerimizle sözleşme imzalarken 'Eğer üzerinizde hakkım varsa Bayraklı'da CHP'nin bayrağını yere düşürmeyin' dedim. Partimiz bir karar vermiş. Genç arkadaşıma sahip çıkmak bütün Bayraklılı hemşerilerim ve partimizin asli görevi olmalıdır. Yok öyle... Bizi birbirimize düşüreceksiniz, aradan siz sıyrılacaksınız. Bayraklı CHP'nindir ve öyle kalacaktır” dedi.

GÜLTEKİN: ÖRGÜTÜMÜZ İRFAN ÖNAL’I BAĞRINA BASAR

Mitingde konuşan CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, “Türkiye'nin durumu malumumuz. Buradaki başarı en öncelikle örgüt içindeki tartışma kültüründen gelir. Bunlar siyasetin doğasında olan şeyler. Bir konuyu belirtmek istiyorum. Ben seçildiği günden beri CHP'nin bayrağını dalgalandıran, AKP'nin faşizan baskısına asla boyun eğmemiş bir belediye başkanıyla bugüne kadar çalışmaktan gurur duyuyorum. Bir önceki seçimlerde bazı sıkıntılar yaşandı. Daha bu sabah tüm personelini toplayıp işçisine alana çıkın ve bu seçimi yeniden alın talimatı veren İzmir’de tek bir belediye başkanı var. O da Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'dır. Kamuoyunda birçok şey tartışıyor. Kimisi doğru kimisi yanlış. Vefa başarı ya da başarısızlığı takmaz. Bir seçim ve kurultay geçirdik. Biz vakit kol kola girme vaktidir dediğimizde karşı tutumla karşılaştık. Evet Bay Kemal'le yol yürümekten gurur duyuyorum. Gelinen noktada İzmir'imize yapılan bir haksızlık vardır. Ama artık bunu tartışmanın yeri ve zamanı değildir. Gün CHP'ye sahip çıkma günüdür. Gün, yerelde iktidarı sağlama günüdür. Gün, Bayraklı'da CHP bayrağını yeniden dalgalandırma günüdür. İrfan kardeşimiz üzerinden Bayraklı örgütünü tartışmaya açmak isteyenler bilsin Örgütümüz dinamiktir. Beni bağrına bastığı gibi İrfan Önal’ı da basar. Örgütümüz kendisiyle hesaplaşmaya çalışanlara en güzel cevabı 31 Mart'ta sandıkta verecektir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.