TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İGC Basın Akademisi 2024 Eğitimleri Başlıyor

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin (İGC), Avrupa Birliği(AB) hibe destek programı kapsamında kurduğu İGC Basın Akademisi Şubat- Mayıs 2024 dönemi eğitimleri 26 Şubat’ta  düzenlenmeye başlayacak

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 14:14
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 14:14
Kaynak: BÜLTEN
İGC Basın Akademisi 2024 Eğitimleri Başlıyor

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC)’nin ‘Basın Özgürlüğü için Örgütlü Gazeteciler ve Güçlü Dayanışma Projesi’ kapsamında kurulan İGC Basın Akademisi eğitimleri başlıyor. Ücretsiz ve yüz yüze yapılacak eğitimlerin son kayıt tarihi 22 Şubat olacak.

Uzman eğitmenler tarafından verilecek eğitim başlıkları Görsel İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, Dijital Medya ve Yapay Zeka Uygulamaları ve Haber Atölyeleri olacak.

Gazetecilerin ve iletişim fakültesi öğrencilerinin katılabileceği eğitimler, haftada bir gün, 19.00 - 21.00 saatleri arasında, yüz yüze İGC Havagazı Merkezi’nde düzenlenecek.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile yürütülen proje kapsamında toplam 12 hafta sürecek eğitimler 21 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek. Eğitimlere kendini geliştirmek isteyen tüm gazeteciler ve iletişim fakültesi öğrencileri katılabilecek. Bir gazeteci seçtiği iki eğitimi alabilecek. Son kayıt tarihi 22 Şubat 2023.

Eğitim İçerikleri

Dijital Medya ve Yapay Zeka Uygulamaları eğitimi her Pazartesi günü saat 19.00-21.00 arası verilecek. İnternet habercilik tekniklerinin anlatılacağı eğitimde katılımcılar uygulamalı olarak dijital medya entegrasyonu, SEO uyumlu haber yazma tekniklerini ve yapay zeka araçlarını öğrenecek.

Görsel ve İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, Adobe Photoshop, Premiere Pro yazılımları kullanılarak kurgu ve görsel tasarımlar uygulamalı olarak yapılacak. Eğitimler, yüz yüze İGC Akademi laboratuvarında her Salı gerçekleşecek.

Haber Atölyeleri Eğitimi sektörde deneyimi ile tanınan farklı kategorilerde uzmanlaşmış haberciler tarafından verilecek.  Haber Atölyeleri eğitimleri her Çarşamba günü saat 19.00-21.00 arası düzenlenecek.

Eğitimlere katılmak isteyenler başvuru formuna   https://www.igc.org.tr/Dosyalar/IGC_AKADEM%C4%B0_2024_KURS_BASVURU_FORMU_2024.docx Linkinden ulaşabilir. Başvuru formları igcizmir@hotmail.com adresine iletilebilir ya da İGC Akademi Sekretaryası’na elden teslim edilebilir.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.