TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Muğla Marmaris Belediye Başkan adayı Acar Ünlü kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris Belediye Başkan adayı olarak ismi açıklanan Acar Ünlü kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 12:55
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 12:55
Kaynak: HABER MERKEZİ
CHP Muğla Marmaris Belediye Başkan adayı Acar Ünlü kimdir?

Türkiye yerel seçimlerine hazırlanan siyasi partiler, aday isimlerini kamuoyu ile paylaşmaya başladı. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşmesi planlanan yerel seçimler için, il ve ilçelerin belediye başkan ayalarının isimleri, vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Cumhuriyet Halk partisi (CHP) tarafından ismi açıklanan adaylardan biri de Acar Ünlü ünlü. CHP Muğla Marmaris Belediye Başkan adayı olarak duyurulan Acar Ünlü kimdir? Birlikte inceleyelim.

Acar Ünlü kimdir?

Acar Ünlü, 1981 yılında Muğla'da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Atatürk İlkokulu'nda başladı. Daha sonra sırasıyla Kenan Evren Ortaokulu, İzmir Türk Koleji Fen Lisesi ve Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisansı programını Şeref Öğrencisi olarak tamamlayarak noktaladı.

Acar Ünlü iş hayatına ne zaman başladı?

İş hayatına aile şirketlerine ait oteller ve restoranlarda yöneticilik yaparak adım atan Acar Ünlü, 2007 yılında bireysel olarak ticaret dünyasına adım attı ve Pizzarium adlı bir pizza markası kurdu. Daha sonra Yoda adlı bir kafe markasıyla ticari faaliyetlerine devam eden Ünlü, her iki markanın da büyümesine yönelik aktif çalışmalarını sürdürmektedir. Toplumun örgütlü bir yapıda olması gerektiğine inanan Acar Ünlü, Rotaract Kulüp'te görev aldı. Halen Marmaris Lions Kulübü, SKAL Kulübü ve Marmaris Genç İşadamları Derneği üyeliği bulunan Ünlü, bu derneklerde çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı. Acar Ünlü, Bir İnsan adlı bir oluşumda gönüllü arkadaşlarıyla birlikte sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam etmektedir.

Acar Ünlü siyasi hayatına hangi sene başladı?

2001 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye olan Acar Ünlü, uzun yıllar Marmaris Gençlik Kolları'nda görev yaptı ve delegelik ile yönetimsel birimlerde çeşitli görevler üstlendi. 2014 yılında yapılan seçimlerde Marmaris Belediyesi Meclis Üyesi seçilen Acar Ünlü, günümüzde de bu görevine devam etmektedir.

Acar Ünlü Twitter (X) habının adı nedir?

Acar Ünlü, “acarunlu” kullanıcı adı ile Twitter (X) hesabını kullanıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.