banner18

CHP İzmir adaylarını açıkladı

CHP kalesi olarak gördüğü İzmir’in belediye başkan adaylarını açıkladı. Büyükşehirle beraber toplamda 26 ilçe belediye başkan adayını da kesinleştiren PM, Büyükşehir adaylığı için CHP Seferihisar mevcut Belediye Başkanı Tunç Soyer’i aday gösterdi

Güncel 28.01.2019, 16:55 24.11.2020, 12:05
CHP İzmir adaylarını açıkladı
NURETTİN BAKİ
Pazar akşamı Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Merkezi’nde yoğun bir aday belirleme mesaisi yaşandı. 18 saat süren bu mesai sonrasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve 23 ilçenin adayları kesinleşirken Buca ve Bayraklı adaylarına Parti Meclisi (PM) vize vermedi. Kınık Ahmet Özkan, Aliağa Özcan Durmaz ve Kemalpaşa Rıdvan Karakayalı adayları ise önceki PM’de açıklanmıştı. İYİ Parti ile yapılan müzakereler sonucunda Tire Adayı Salih Atakan Durukan ve Kiraz Adayı Mehmet Emin Avşar’ı destekleyecek.
CHP Parti Meclisi toplantısının sabah saatlerine kadar süren toplantısında CHP’den aday gösterilen Büyükşehir ve bazı ilçe başkan adayları adaylıklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
SOYER: İZMİR HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL
Büyükşehirden aday gösterilen mevcut Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Önümüzdeki 2 ay çok yoğun bir tempo ile geçecek. Ama asıl ondan sonra başlayacak. 31 Mart akşamı bir bayram yapacağız. İzmir gerçekten hak ettiği yerde değil, yoğun bir tempo ile çalışarak İzmir'i hak ettiği yere taşıyacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi. İzmir’de sorunlara neşter vuracak projeleri gerçekleştireceklerini vurgulayan Soyer; ‘’Hamburg şehrine dizel araç girişi yasaklandı. Kopenhag şehrinde bisiklet sayısı otomobil sayısından fazla. Barselona şehrinde trafik düzenlemesi ile motorlu araç sayısı yarı yarıya azaltıldı. Bunların hiçbirinin hükümet politikaları ile alakası yok. Hepsinin belediyelerin kendi kentleri için ürettikleri çözümler. İzmir; çok renk, çok ses, çok nefes demektir. Biz bu rengi, ses ve nefesi Türkiye'ye taşıyacağız" diye konuştu.“MARTIN SONU BAHAR”
CHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel ise yaptığı açıklamada; “2009 yılında Selçuk Belediyesi CHP Meclis Üyesi olarak başladığım siyasi yaşantıma,2014 yılında Selçuk ve İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi olarak devam ettim. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Parti Meclisimizin almış olduğu karar uyarınca, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde CHP Selçuk Belediye Başkan adayı olarak belirlenmiş bulunmaktayım. Bu güne kadar desteğini esirgemeyen ve deneyimlerini paylaşan tüm parti büyüklerime, CHP kadrolarına, örgütüme ve gönüldaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Şimdi bizlere düşen; hem yerelde hem de  genelde Adalet ve Kalkınma Partisinin politikalarına karşı birlik ve beraberlik içinde mücadele etmek ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni Selçuk’ta iktidara taşımaktır. Hiç şüphem yok ki; Biz kentimize “Martın sonunda Baharı getireceğiz”Çeşme Belediye Başkan adaylığı onaylanan CHP eski İlçe Başkanı Ekrem Oran da facebook sayfasında adaylığıyla ilgili kısa bir açıklama yaptı.  Oran, “Çeşme Bizim Sevdamız” diye yola çıktık. Bu sevda Ovacıklı, Ildırlı, Germiyanlı, Dalyanlı, Reisdereli, Çiftlikköylü, Ilıcalı, Alaçatılının sevdası. Bu sevda, birlikte aydınlık bir gelecek kurma heyecanı taşıyan tüm Çeşmelilerin sevdası. Bugün birlikte kuracağımız o güzel gelecek için bir adım daha atıyoruz. Sevdamız için, evimiz Çeşme'miz, ailemiz Çeşmeliler için geliyoruz" ifadelerini kullandı.“HEDEFİMİZ BÜYÜKŞEHİR’Dİ”
Konak’tan aday gösterilen mevcut Narlıdere Belediye Başkanı Abdul Batur “Hedefimiz daha büyüktü. Hedefimiz İzmir’i Narlıdere gibi bir çekim merkezi haline getirmekti. Bu kente 20 yıldır emek veren bir Belediye Başkanı olarak tecrübelerimizi yansıtmaktı. Aday adaylığı süreci içerisinde bütün aday adayı olan arkadaşlarımız büyük bir nezaket içerisinde, Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakışır bir şekilde bu süreci tamamladılar. Cumhuriyet Halk partimizin kurulları ve Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İzmir Büyükşehir Adayı olarak değerli başkanımız Tunç Soyer’i gösterdiler. Seferihisar’ın değerli belediye başkanı olan arkadaşıma çıktığı bu yolda, Büyükşehir yolunda, öncelikle başarılar diliyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Belediye Başkanı olarak bize verilen görev, üzerimize düşen görev ne ise onu yaparız. Asıl olan partimize yapacağımız çalışmalar ve alacağımız oylarla partimize Türkiye genelinde destek olmaktır. İzmir’i Sayın Aziz Kocaoğlu’nun taşıdığı bayrağı bu burçlarda gururla dalgalandırmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa İnce: “10 yıldır sizlere hizmet etmenin onuru ile yapmış olduğum Güzelbahçe Belediye Başkanlığı görevime Parti Meclisimizin onayı ile yeniden aday gösterilmenin gururu ve mutluluğunu yaşıyorum. Sizlerin destekleriyle, partimin teveccühüyle doğup büyüdüğüm memleketim Güzelbahçe’me bir dönem daha hizmet edeceğim. Bu mutluluğu bana yaşatan başta Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Parti büyüklerime, CHP Güzelbahçe İlçe yönetimine, siz sevgili hemşerilerime ve her zaman yanımda olan sevgili aileme teşekkürü ediyorum. Yeni dönemde hep birlikte bir arada Güzelbahçe’de yine yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dalgalandıracağız. Bugün saat 13.00’da Güzelbahçe İlçe binamızın önünde siz değerli hemşerilerim ve aday adayı arkadaşlarımla birilikte bir arada olmaya davet ediyorum. Güzelbahçe sevdamız devam edecek” diye konuştu. Urla Belediye Başkan Adayı Burak Oğuz: “Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı birbirinden değerli 13 dostumla çok keyifli bir süreci, birbirimizi kırmadan, incitmeden Cumhuriyet Halk Partisine yakışır şekilde tamamladık. Herkese yürekten teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz. Yolumuz açık olsun”
YÜREĞİMİZİN İZİ VAR”
Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz: ‘Karataş’a bir kez ayak basan ayrılamazmış derler. Foça’da sizi bırakmaz zaten kalbinizle bastıysanız eğer’ diyor şair Ataol Behramoğlu. Her sokağında yüreğimizin izi var! Şimdi kalbimizle sevdalandığımız Foça'yı yeni nesil belediyecilik anlayışımızla hak ettiği şekilde birlikte yönetme zamanı! Sözümüz söz, Yeşilini kucaklayan, tertemiz mavisiyle örnek olan, çocukların güvenle sokaklarında oynadığı, esnafın nefes aldığı, ailelerin geleceğe umutla baktığı bir ilçe olacak bu eşşiz ilçemiz. Foçamıza daha iyi bir hayatı getireceğimize inanan üyesi olmaktan onur duyduğum partime, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Genel Başkan Yardımcılarıma, Parti Meclisi Üyelerime, İl ve İlçe Başkanıma, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Tunç Soyer'e, Cumhuriyet Halk Partisi örgütümüzün değerli üyelerine ve süreçte yoldaşlık eden Foça halkına içtenlikle teşekkürlerimi sunuyorum. Sözümüz Söz! Martın Sonu Foça'da bahar olacak!“GAZİEMİR İÇİN HEP BİRLİKTE”
Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda: “Bugünden itibaren kendimi size emanet ediyorum. Doğduğum, büyüdüğüm, her zaman gurur duyduğum ilçemi geleceğin kenti yapmaya geliyorum. Gaziemir için hep birlikte! Dikili Belediye Başkan Adayı Adil Kırgöz “Partimiz, Dikili Belediye Başkan Adayı olarak şahsımı belirlemiştir. Başta Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, güzel Dikilimiz için beni tercih eden tüm partililerimize, değerli yöneticilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Bu onurlu göreve layık görülmenin gururunu yaşıyorum. Verilen sorumluluğun farkındayım. Bu onurlu ve zorlu görevden başarı ile çıkmak için hiç durmadan çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Ekim ayından bu zamana adaylık noktasında mücadele veren, diğer aday adayı arkadaşlarımın da hepsinin partimiz ve ilçemiz için ayrı ayrı birer değer olduğu bilinci ve idraki ile onlarında bilgi birikim ve tecrübelerinden faydalanarak hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan şeffaf hesap verebilir, adil ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla herkesi kucaklayarak Dikilimizi geleceğe birlikte taşıyacağız” dedi.
Beydağ Belediye Başkan Adayı Feridun Yılmazlar: “Parti Meclisinden beklediğimiz haber geldi Beydağ’ımıza hayırlı olsun”  Torbalı Belediye Başkan Adayı İsmail Uygur: “31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı Belediye Başkanı Adayı olarak atanma onuruna nail oldum Torbalımıza hayırlı olsun”
“CHP'NİN BAYRAĞINI YENİDEN DİKECEĞİZ”
Menderes Belediye Başkanı adayı, makine mühendisi Mustafa Kayalar da CHP'nin bayrağını yeniden ilçeye dikmek için çalışacaklarını söyledi. Kayalar, "Ben aktif olarak meclis üyeliği görevinde bulundum. Bundan sonraki süreçte bütün Menderes'i birleştirerek, ilçeye yeniden CHP'nin bayrağını dikeceğiz. Amacımız bu. Bütün aday adayları ile oturup, konuşacağız. Onların bilgi ve birikimlerinden faydalanacağız" diye konuştu.
Karşıyaka'dan aday gösterilen, estetik plastik cerrahi uzmanı Cemil Tugay, daha önce de Karşıyaka ilçe örgütünde başkan yardımcılığı gibi farklı alanlarda çalıştığını söyledi. Tugay, "Partimizin yaptığı çok güzel hizmetler var. Bunları devam ettirecek, geliştirecek ve eksik kalınan bir şeyler varsa bunları tamir edecek bir çalışma yapmayı planlıyorum. Karşıyaka'ya ve İzmir'e layık olduğu, güzel hizmeti yapmak için talip oldum. Tunç başkana çok inanıyorum. Onun büyükşehir belediye başkanı olmasının, çok büyük bir fark yaratacağına inanıyorum. Ben de Karşıyaka'da üzerime düşeni yapmayı hayal ediyorum. Kendimi hazır hissediyorum. Yaşadığım yer, arkadaşlarımın, çevremin olduğu yer. 20 yıldır doktorluk yaptığım yer. Pek çok insan, dost, arkadaş tanıdım ve her birinin desteğini şimdiden hissediyorum. Umuyorum çok güzel olur. Karşıyaka'yı iyi tanıyorum, sorunlarını biliyorum. Katılımcı bir anlayış ile çalışmalarımı yürüteceğim. İyi bir dönem geçireceğimi hayal ediyorum. Seçim çalışmaları sırasında biraz daha yumuşak ve kapsayıcı bir tavrım olacak" diye konuştu.
“ÇALKAYA 4’ÜNCÜ KEZ ADAY”
Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, 3’üncü döneminin ardından 31 Mart yerel seçimleri için yeniden aday gösterildi. Belediye Başkanı Çalkaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “15 yıldır Balçova halkının yüksek teveccühü ile Balçova Belediye Başkanlığı görevini yapıyorum. Bugün, bir dönem için tekrar adaylığım açıklandı. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Balçova’nın iyiliği, Balçova halkının huzuru için çalışacağım. Kimsenin aç ve açıkta olmadığı; refahın, paylaşmanın ve huzurun olduğu bir Balçova için çalışmaya devam edeceğiz. Yaşlılarımıza, gençlerimize, çocuklara ve kadınlara desteğimiz artarak devam edecek. Bu onurlu görev için yüreğimizin birlikte attığı, sevinci ve üzüntüyü birlikte yaşadığımız Balçova halkının desteklerinin bizimle olacağına tüm kalbimle inanıyorum”
İşte CHP’nin PM’sinde Pazar akşamı 18 saat süren mesainin ardından açıklanan ilçe adaylarının tam listesi:
İzmir Balçova Mehmet Ali Çalkaya Mevcut Başkan 
İzmir Bayındır Ufuk Sesli Mevcut Başkan 
İzmir Bergama İdris Yavuzyılmaz 
İzmir Beydağ Feridun Yılmazlar  
İzmir Bornova Mustafa İduğ  
İzmir Çeşme M.Ekrem Oran
İzmir Narlıdere Ali Engin
İzmir Dikili Adil Kırgöz
İzmir Foça Fatih Gürbüz
İzmir Gaziemir Halil Arda
İzmir Güzelbahçe Özdem Mustafa Mevcut Başkan 
İzmir Karabağlar Muhittin Selvitopu Mevcut Başkan 
İzmir Karaburun İlkay Girgin Erdoğan
İzmir Karşıyaka Cemil Tugay
İzmir Menderes Mustafa Kayalar 
İzmir Menemen Serdar Aksoy
İzmir Çiğli Selim Utku Gümrükçü
İzmir Ödemiş Mehmet Eriş CHP Belediyesi Çekilen Aday Yerine 
İzmir Seferihisar Yelda Celiloğlu
İzmir Selçuk Filiz Ceritoğlu Sengel 
İzmir Torbalı Ramazan İsmail Uygur 
İzmir Urla İbrahim Burak Oğuz
İzmir Konak Abdül Batur

Yorumlar (0)
23
açık
Namaz Vakti 09 Ağustos 2022
İmsak 04:39
Güneş 06:13
Öğle 13:22
İkindi 17:10
Akşam 20:21
Yatsı 21:49
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 1 3
2. Alanyaspor 1 3
3. Trabzonspor 1 3
4. Adana Demirspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Galatasaray 1 3
7. Fenerbahçe 1 1
8. Ümraniye 1 1
9. Gaziantep FK 1 1
10. Sivasspor 1 1
11. Ankaragücü 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Hatayspor 0 0
14. Giresunspor 1 0
15. Antalyaspor 1 0
16. Kayserispor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 1 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altay 0 0
3. Altınordu 0 0
4. Bandırmaspor 0 0
5. Bodrumspor 0 0
6. Boluspor 0 0
7. Denizlispor 0 0
8. Erzurumspor 0 0
9. Eyüpspor 0 0
10. Gençlerbirliği 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Keçiörengücü 0 0
13. Manisa Futbol Kulübü 0 0
14. Pendikspor 0 0
15. Rizespor 0 0
16. Sakaryaspor 0 0
17. Samsunspor 0 0
18. Tuzlaspor 0 0
19. Ö.K Yeni Malatya 0 0
Takımlar O P
1. Tottenham 1 3
2. Bournemouth 1 3
3. Arsenal 1 3
4. M.City 1 3
5. Newcastle 1 3
6. Brighton 1 3
7. Leeds United 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Brentford 1 1
10. Fulham 1 1
11. Leicester City 1 1
12. Liverpool 1 1
13. M. United 1 0
14. Wolverhampton Wanderers 1 0
15. Everton 1 0
16. Aston Villa 1 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. Southampton 1 0
Takımlar O P
1. Almeria 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cadiz 0 0
6. Celta Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Girona 0 0
11. Mallorca 0 0
12. Osasuna 0 0
13. Rayo Vallecano 0 0
14. Real Betis 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Real Sociedad 0 0
17. Real Valladolid 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0
banner27