TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP İstanbul Adalar Belediye Başkan adayı Ali Ercan Akpolat kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi Adalar Belediye Başkan adayını Ali Ercan Akpolat olarak belirledi. Ali Ercan Akpolat kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2024 10:40
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2024 10:40
Kaynak: HABER MERKEZİ
CHP İstanbul Adalar Belediye Başkan adayı Ali Ercan Akpolat kimdir?

Türkiye yerel seçimlerine 2 aydan az bir süre kaldı. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşmesi planlanan yerel seçimler için diğer siyasi partilerin olduğu gibi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) de çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. Aday isimlerinin kamuoyu ile paylaşıldığı bugünlerde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Adalar Belediye Başkan adayını belirledi. Bu kapsamda vatandaşlara duyurulan isim Ali Ercan Akpolat oldu. Ali Ercan Akpolat kimdir? Birlikte inceleyelim.

Ali Ercan Akpolat kimdir?

Ali Ercan Akpolat, siyasete 18 yaşında Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) ile adım attı. Ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) çatısı altında siyasi kariyerine devam etti. Adalar CHP İlçe Başkanlığı, Adalar Belediye Başkan Yardımcılığı ve CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı gibi önemli görevlerde bulunan Ali Ercan Akpolat, aynı zamanda profesyonel bir balıkçıdır. 3 Yıldız Usta Balıkadam lisansına sahip olan Akpolat, Türkiye'de ilk deniz mercanı naklini gerçekleştirecek ekipte yer alması ve birçok su altı organizasyonuna katılması ile hem ulusal hem de uluslararası medyanın dikkatini çekti. Ali Ercan Akpolat bununla birlikte Büyükada'da bir balık restoranı işletmektedir.

Ali Ercan Akpolat evli mi?

Ali Ercan Akpolat, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.