TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bozuk salata, çiğ tavuk, arızalı asansörler… KYK yurtlarında sorunlar bitmiyor!

Ankara, Elazığ ve Sinop’taki KYK yurtlarında yaşanan sorunları dile getiren Barınamıyoruz Hareketi, “Bozuk salatalarınızdan, çiğ tavuğunuzdan, bitmeyen kıl saç probleminizden bıktık artık!” dedi

Haber Giriş Tarihi: 29.11.2023 11:02
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Bozuk salata, çiğ tavuk, arızalı asansörler… KYK yurtlarında sorunlar bitmiyor!

Üniversite öğrencilerinin barınma, gıda ve ulaşım sorunlarına ses yükseltmek amacıyla çalışmalar yürüten Barınamıyoruz Hareketi; Ankara, Elazığ ve Sinop’taki Kredi Yurtları Kurumu’nda yaşananları kamuoyuyla paylaştı. Özellikle yurtlarda var olan sıkıntıları dile getiren Barınamıyoruz Hareketi, bu kez fotoğraflarla isyan etti.

kıl

YURTLARDA SORUN YUMAĞI!

Ankara Yeni Mahalle Kız KYK yurdu için dile getirilen sorunları kamuoyuyla paylaşan Barınamıyoruz Hareketi, “Bozuk salatalarınızdan, çiğ tavuğunuzdan, bitmeyen kıl saç probleminizden bıktık artık!” dedi.

çiğ et

Elazığ Fethi Sekin Kız KYK yurdunda ise asansörün arızalandığını belirten Barınamıyoruz Hareketi,  “Asansör içerisinde kalan öğrencilerden biri fenalaştı. Her gün ülkenin dört bir yanında, KYK asansörleri arızalanıyor; öğrencilerin can güvenliği tehlikeye giriyor. Denetleme ve kontrol için daha neyi bekliyorsunuz?” bilgisini paylaştı.

bozuk salata

Öte yandan, “Sinop Kız KYK'da 1 senedir asansör problemini çözmüyorlar” paylaşımını da yapan platform,  kendilerine ulaşan öğrencilerin “Servis çağırdık diyip geçiştiriyorlar, sorun devam ediyor. Arkadaşlarımız sürekli mahsur kalıyorlar” ifadelerini kullandıklarını söyledi.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kabusu yaşayan esnafın bitmeyen çilesi: Altyapı!

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.