banner18

banner19

banner3

AK Parti Tire’den belediye değerlendirmesi: Faaliyet değil ‘faaliyetsizlik raporu’!

Güncel 05.05.2021, 10:40
AK Parti Tire’den belediye değerlendirmesi: Faaliyet değil ‘faaliyetsizlik raporu’!

AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, İlçe Belediye Başkanı Atakan Duran’ın iki yıllık icraatlarını değerlendirdi.  Seçim öncesinde verilen vaatlerle, iki yıldan bu yana yapılan ve yapılmayan çalışmaları değerlendiren Başkan Falakalı, gerçekleşen bir vaadin dışında, herhangi bir çalışmanın yapılmadığına dikkat çekerek; “Başkan Duran sınıfta kaldı” değerlendirmesinde bulundu.

Tire Belediyesi’nin gerçekleştiremediği seçim vaatleri dışında bir unsura rastlanmadığının altını çizen AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, Başkan Duran’ın beklentileri karşılamaktan uzak kaldığını söyledi. Falakalı, “İyi Parti’li Belediye’nin 2 yılda yaptığı hiçbir şey yoktur. Hiçbir proje üretememiştir. Belediye başkanı 31 seçim vaadinin sadece 1 tanesini gerçekleştirerek icraat yapamama rekoru kırmıştır. O da zaten toplanan çöpler için alınan çöp taksidir” şeklinde konuştu.

VİZYONSUZ BELEDİYECİLİK

Başkan Duran’ın halkın beklentilerine cevap verecek plan ve programlar yerine eleştirdiği insanlar gibi ‘Ben bunu yaptım bu oldu’ düşüncesiyle hareket ettiğini belirterek, sorunları çözmekten uzak kaldığını ifade eden Falakalı, “Belediyecilik; halkın yereldeki sorunlarını çözmek, beklentilerini karşılamak ve proje üretmektir. 2 yılda Tire’nin esnafına, sanayisine, çiftçisine; sosyal ve ekonomik hayata yönelik tek bir adımları yok. Parke taşı döşemek, kaldırım yapmak, park yenilemek gibi temel hizmetleri icraat olarak kayıtlara geçirmeleri ve seçim vaatlerini yerine getirmemeleri, 2 yılda vizyonsuz ve misyonsuz olduklarını gözler önüne sermektedir” söylemlerinde bulundu.

TALEP EDİLEN HER HİZMETİN DESTEKÇİSİYİZ

Belediye yönetiminin kendilerinden talep ettiği ve edeceği her türlü çalışma ve proje için canla başla çalıştıklarının altını çizen Mert Falakalı sözlerini şöyle sürdürdü: “Öncelikle AK Parti Tire teşkilatı olarak, yapılan olumlu ve faydalı işleri her zaman desteklediğimizin bilinmesini isteriz. Gördüğümüz yanlış uygulamaları ve eksiklikleri yapıcı bir şekilde eleştirmek ise Tire halkına borcumuzdur. Bu konudaki iyi niyetimizi, belediye meclis üyelerimizin verilen birçok önergede, Tiremize hizmet yapılabilmesi için İyi Partili belediye lehine olan tutumunda açıkça görebilirsiniz.  Ne yazık ki belediyenin 2019 ve 2020 faaliyet raporlarında hep birlikte gördük ki; sadece laf kalabalığı var, icraat yok!”

SATA SATA GELİRLERİ ARTIRDILAR

Başkan Duran’ın gelirlerin artmasıyla övündüğünü ifade eden AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, gelirlerin artmasının bir Tireli olarak kendilerini memnun ettiğini söyledi. Falakalı, gelirlerin artmasından ziyade ne şekilde arttığının her şeyden önemli olduğuna dikkat çekerek, “Tire Belediye Başkanı yaptığı basın açıklamasında Tire Belediyesi’nin gelirlerinin ilk defa giderlerinden fazla olduğunu beyan etti. Ancak bu gelir kaynağının önemli bir kısmının İzmir Büyükşehir Belediyesine yapılan gayrimenkul/arsa satışından kaynaklandığını söyleme gereği duymadı! Diğer yandan pandemi sürecinin başından beri 100’e yakın personeli ile alakalı kısa çalışma ödeneğinden faydalanan Belediye, devletin verdiği destekle, ay başına ortalama 460.000 TL kar sağladı. Arsa sattınız, işçi maaşlarından kar ettiniz. Peki hizmet nerede? Yenilik nerede? Seçim vaatleriniz nerede? Rutin belediye çalışmalarını göze sokmak ve önceki dönemlerin projelerinin üzerinden boya badanayla geçmek iş yapmak değildir Sayın Başkan!” şeklinde konuştu.

70 MİLYONLUK STADA 10 LİRALIK ASMA KİLİT!

Sözlerini şu şekilde sürdüren Başkan Falakalı “Sayın Başkan; göreve geldiğiniz günün ertesi, önceki dönem Belediye yönetiminden devraldığınız borç tutarını, belediye binasına astığınız pankartla adeta bağıra çağıra duyurdunuz. Ancak 2019 ve 2020 borçlarını aynı şekilde halka arz etmediniz. Mali Disiplin ve şeffaflık konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Ama hakkınızı yememek lazım Sayın Başkan, kayda değer bir icraatiniz var. 70 Milyon TL harcanarak yapılan UEFA standartlarındaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk Stadı’nın kapısına 10 TL’lik kilit vurmak. Sayenizde 70 Milyon TL değerinde bir asma kilidimiz oldu. İlçemizin gençlerinin faydalanabileceği, birçok dalda sportif faaliyetlerin gerçekleştirilebileceği böyle bir yatırımı atıl durumda bırakmak çok büyük bir başarı(!). Hiçbir yenilik getirmediğiniz gibi elinizdekinin de kıymetini bilmediniz!. Bir de faaliyet raporunuzda, kaderine terk ettiğiniz stat için gübre, çim tohumu, sulama fıskiyesi satın alındığını yüzünüz kızarmadan belirtmişsiniz. Spor İşleri Müdürlüğü raporunda; Tire sporuna, gençlerimize katkı sunacak tek bir icraat yok ancak 35 T 0255 plakalı minibüsün koltuk kılıfının değiştirilmesi var. Siz Tire Halkıyla dalga mı geçiyorsunuz?’’ dedi. 

TİRELİ ESNAFA BÜYÜK İHANET..

Belediye Başkanı Duran’ın kimden yana olduklarını anlamadıklarını ifade eden AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, ‘’Seçim vaatlerinizden bir diğeri, sadece Tireli esnaflarda geçerli olacak olan, ihtiyaç sahiplerine yönelik İYİ KART idi. Güzel düşünülmüş ama maalesef diğerleri gibi hayata geçirilmeden çöp olmuş bir proje. Süslü kelimelerle esnafın yanında olduğunuzu her fırsatta dile getirdiniz. Ancak Belediye’ye ait tesislerde kullanılmak üzere on yıllardır Tireli esnaftan temin edilen paket su ihalesini, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan HAMİDİYE KAYNAK SULARI A.Ş.ye vererek, Tireli esnafa en büyük ihaneti yine siz ettiniz!“ dedi. 

ÇARŞI ESNAFINI PERİŞAN ETTİNİZ

Mert Falakalı, Başkan Duran’ın vaatlerini gerçekleştirmekten uzak kalmasının yanı sıra rutin belediye faaliyetleriyle esnafı perişan ettiğini hatırlattı. Yapılmak istenen yol çalışmaları sırasında esnafın toz yağmuru altında aylarca isyan ettiğini dile getiren Mert Falakalı, “Temmuz 2020’de, günlük araç ve insan yoğunluğunun en fazla olduğu Gümüşpala Caddesi ve kentin muhtelif yerlerinde yol çalışması başladı. Tam 6 ay vatandaşlarımız ve esnafımız eziyet çekti. Vatandaş bu kadar mağdur olmuşken çalışmanın İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğu gerekçesiyle 6 ay sesiniz çıkmadı, vatandaşın feryadına kulaklarınızı tıkadınız ancak asfaltlamanın başladığı andan itibaren alandan gece gündüz özçekim (selfie) paylaştınız. Sayın Başkan, siz önce kendi icraatlarınızı yerine getirin,  size ait olmayan çalışmaları sahiplenmekten vazgeçin. Mesela her yağmurda şehir içinin göle dönmesine sebep olan altyapı için çalışmaya başlayabilirsiniz”

KENT GİRİŞLERİNE ’TİRE’ YAZMAK, TİRE İÇİN YETMİYOR

Halktan kopuk belediye yönetimlerinin süsleme ve makyajlarla yaptıkları şehir giriş düzenlemelerinin her şeyi çözmek anlamına geldiğini sandıklarına dikkat çeken Mert Falakalı, “Tire hizmet bekliyor. Çalışmasız geçen her bir yıl, bizi 10 yıl geride bırakıyor. Madem Tireyi seviyorsun Sayın Duran; o zaman şu vaatlerini bir hayata geçirmeye başla. Mesela; Tire Emniyet Müdürlüğü’ne göre yaklaşık 40.000 motorlu araç var. Ancak vatandaşın sağlıklı bir şekilde faydalanabileceği bir tane bile otopark yok. Sizden umudu kestik de haydi yine de soralım: Seçim vaatlerinizden biri olan otopark sorununu çözecek misiniz? Seçim vaatlerinizden biri de Modern Hayvan Pazarı ve Et Entegre Tesisi idi. İlçemiz, 115.000 büyükbaş ve 70.000 küçükbaş hayvana sahip ve hayvancılık önemli bir gelir kaynağı. Göreve geldiğinizden bu yana 2 Kurban Bayramı geçti, üçüncüsü yolda. Ve ne acı ki bir mezbahamız bile yok. Vatandaşlarımız çok zor şartlar altında, evlerinin önünde, sokak aralarında kurbanlarını kesmeye çalışıyorlar. Her Kurban Bayramı’nda sokaklar kan gölüne dönüyor. Tire Halkı’na layık gördüğünüz durum bu mu? Biz sayarken yorulduk ama Sayın Duran’ın Gerçekleştirmediği vaatleri bitmek bilmiyor! Rantsal değil, Kentsel Dönüşüm dediniz. İlçemizin büyük bir kısmı için önem arz eden yeni imar planı ve 30 Ekim 2020 Büyük İzmir Depremi sonrası tespit edilen riskli yapılar ile alakalı Kentsel Dönüşüm Komisyonu’na tek bir konu bile getirmediniz. Daha neyi bekliyorsunuz başkan, insanların hayatının tehlikeye girmesini mi?” ifadelerini kullandı.

LAF DEĞİL, HİZMET BEKLİYORUZ

İki yıllık belediye faaliyetlerinin beklentilerden tamamen uzak kaldığını üzülerek gördüklerini söyleyen Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, açıklamalarını şöyle tamamladı: “Kıymetli hemşerilerim. Hepimiz bu ilçenin evladıyız. Bu değerlendirmeleri yaparken tek amacımız oldu. O da Tire’nin kaybolan iki yılının üzerine bir iki yılı daha heba olmasın. Buradan Başkan Duran’a açıkça söylüyorum. Siyaseti bir kenara bırakalım, ben bu memleketin bir evladı olarak sizden hizmet bekliyorum. Onlarca vaadiniz var. Bu ilçenin iktidar ortağınızın dönemin kalma yüzlerce sorunu var. Ne yaptıklarından hatta neyi nasıl yaptıklarından haberi bile olmayan İBB’nin yaptığını çalışmaları denetliyormuş edası ile çekildiğiniz selfiler sorunlarımızı çömüyor. Tire tabelası önünde verilen pozlar bu ilçenin beklentilerini karşılamıyor. İçi boş faaliyetsizlik raporlarınız bu ilçeye hizmet etmiyor. Daha neyi bekliyorsunuz Sayın Duran?” HABER MERKEZİ

Yorumlar (0)
18
açık
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:19
Güneş 05:57
Öğle 13:13
İkindi 17:03
Akşam 20:19
Yatsı 21:49
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 38 81
2. Fenerbahçe 38 79
3. Galatasaray 38 78
4. Trabzonspor 38 67
5. Hatayspor 38 60
6. Sivasspor 38 59
7. Alanyaspor 38 57
8. Gaziantep FK 38 55
9. Karagümrük 38 54
10. Göztepe 38 51
11. Konyaspor 38 48
12. Rizespor 38 45
13. Malatyaspor 38 44
14. Başakşehir 38 44
15. Kasımpaşa 38 43
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 38 40
18. Ankaragücü 38 38
19. Erzurumspor 39 37
20. Gençlerbirliği 38 35
21. Denizlispor 38 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 34 70
3. Chelsea 35 64
4. Leicester City 35 63
5. West Ham 35 58
6. Liverpool 34 57
7. Tottenham 35 56
8. Everton 34 55
9. Arsenal 35 52
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 34 48
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 34 41
14. Burnley 35 39
15. Newcastle 35 39
16. Brighton 35 37
17. Southampton 34 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 35 77
2. Real Madrid 35 75
3. Barcelona 35 75
4. Sevilla 35 71
5. Real Sociedad 35 56
6. Real Betis 35 54
7. Villarreal 35 52
8. Celta de Vigo 35 47
9. Athletic Bilbao 35 46
10. Granada 35 45
11. Cádiz 35 43
12. Osasuna 35 41
13. Valencia 35 39
14. Levante 35 39
15. Getafe 35 34
16. Deportivo Alaves 35 32
17. Real Valladolid 35 31
18. Huesca 35 30
19. Elche 35 30
20. Eibar 35 29