TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkan adayı Metin Baydili kimdir?

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Şanlıurfa Belediye Başkan adaylarının isimleri belli oldu. Karaköprü Belediye Başkan adayı Metin Baydili kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 11:18
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 11:18
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkan adayı Metin Baydili kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için siyasi partilerin aday açıklama süreci devam ediyor. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşmesi planlanan yerel seçimler için çalışmalar sürüyor. Siyasi partiler tarafından aday isimlerinin açıklandığı bugünlerde, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Şanlıurfa adaylarını vatandaşlar ile paylaştı. Bu kapsamda AK Parti Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkan adayı Metin Baydili oldu. Metin Baydili kimdir? Birlikte inceleyelim.

Metin Baydili kimdir?

Metin Baydilli, eğitim hayatına Şanlıurfa'da başladı. İlk, orta ve Lise eğitimini Şanlıurfa merkezde tamamladı. Erken yaşta iş hayatına atılan Metin Baydili kamu yönetimi bölümünde başladığı eğitimini, daha sonra hukuk fakültesi bölümüne geçiş yaparak sürdürdü. 2018 yılında bu bölümden başarıyla mezun oldu. Şanlıurfa'da çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

Metin Baydili siyasi kariyerine nerede başladı?

Siyasi kariyerine AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kollarında Ekonomi ve Mali İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı göreviyle başlayan Metin Baydili, ardından sırasıyla Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı ve Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcılığı gibi önemli görevler üstlendi. 2014 yerel seçimlerinde Karaköprü Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi. Ardından 15 Eylül 2015 tarihinden itibaren Karaköprü Belediye Başkanı olarak göreve başladı. 2019 yerel seçimlerini de kazanan Metin Baydili, Karaköprü Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Metin Baydili evli mi?

Metin Baydili, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.