TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Şanlıurfa Hilvan Belediye Başkan adayı Aslan Ali Bayık kimdir?

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Şanlıurfa Belediye Başkan adaylarının isimleri belli oldu. Hilvan Belediye Başkan adayı Aslan Ali Bayık kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 11:10
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 11:10
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Şanlıurfa Hilvan Belediye Başkan adayı Aslan Ali Bayık kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için siyasi partilerin aday açıklama süreci devam ediyor. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşmesi planlanan yerel seçimler için çalışmalar sürüyor. Siyasi partiler tarafından aday isimlerinin açıklandığı bugünlerde, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Şanlıurfa adaylarını vatandaşlar ile paylaştı. Bu kapsamda AK Parti Şanlıurfa Hilvan Belediye Başkan adayı Aslan Ali Bayık oldu. Aslan Ali Bayık kimdir? Birlikte inceleyelim.

Aslan Ali Bayık kimdir?

Aslan Ali Bayık, 1961 yılında Şanlıurfa’nın Hilvan isimli ilçesine bağlı Kepirhisar Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokul eğitimini doğduğu köyde tamamladıktan sonra, orta ve lise eğitimlerini Şanlıurfa'da aldı. 1984 yılında iş hayatına adım atan Bayık, 1988 yılına kadar Hilvan Belediyesi’nde Su İşleri’nden sorumlu memur olarak görev yaptı. Daha sonra Şanlıurfa Belediyesi’ne geçerek çeşitli birimlerde idareci olarak çalışmaya başladı. Belediyecilik kariyeri boyunca eğitimini de ihmal etmeyen Aslan Ali Bayık, Harran Üniversitesi İklimlendirme Programı Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında siyasete atıldı.

Aslan Ali Bayık siyasi hayatına hangi parti ile başladı?

Aslan Ali Bayık 2009'daki seçimlerde Saadet Partisi’nden Hilvan Belediye Başkanı adayı olarak gösterildi ve yüzde 28 oy oranıyla belediye başkanı seçildi. 2010 yılında AK Parti'ye geçti. 2014 seçimlerinde tekrar AK Parti'den aday olan Bayık, yüzde 34 oy oranıyla bir kez daha seçilerek görevine devam etti. 31 Mart 2019 seçimlerinde üçüncü kez AK Parti'den aday olan Aslan Ali Bayık, yüzde 49,40 oy alarak üçüncü defa Hilvan Belediye Başkanı seçildi.

Aslan Ali Bayık evli mi?

Aslan Ali Bayık, evli ve altı çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.