TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Şanlıurfa Halfeti Belediye Başkan adayı Şeref Albayrak kimdir?

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Şanlıurfa adayları belli oldu. Halfeti Belediye Başkan adayı Şeref Albayrak kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 10:50
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 10:50
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Şanlıurfa Halfeti Belediye Başkan adayı Şeref Albayrak kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için siyasi partilerin aday açıklama süreci devam ediyor. 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimlerde belirlenecek olan belediye başkanları için çalışmalar sürüyor. Aday isimlerinin açıklandığı bugünlerde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Şanlıurfa aday isimlerini de kamuoyuna duyuruldu. Bu kapsamda AK Parti Şanlıurfa Halfeti Belediye Başkan adayı olan Şeref Albayrak kimdir? Birlikte inceleyelim.

Şeref Albayrak kimdir?

Şeref Albayrak, 1985 yılında Erzurum'un Oltu isimli ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini tamamladıktan sonra 2004 yılında Aydın Kuyucak Lisesi'nden, 2008 yılında ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden başarıyla mezun oldu. Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesini Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladı. Mülki İdare Amirliği mesleğine giriş yapabilmek için 2010 yılında Kaymakamlık sınavına giren ve bu sınavı kazanan Şeref Albayrak, 2010-2013 yılları arasında Kaymakam adaylığı stajını yüksek dereceyle tamamlayarak 2013 yılında Denizli Çameli Kaymakamlığı'na atandı. Çameli İlçesi'nde gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları sayesinde çeşitli ödüllere layık görüldü. Çameli'deki başarılı görev sürecinin ardından, Türkiye'nin turizm potansiyeli yüksek ilçelerinden biri olan Halfeti'ye görevlendirildi. 2016 yılında Halfeti'ye başladığı görevinde aralık ayında Belediye Başkan Vekilliği görevini üstlendi. Bu süreç boyunca Kaymakamlık ve Belediye Başkan Vekilliği görevlerini başarıyla yürüttü. Şeref Albayrak görev süresi boyunca istihdam, eğitim, sağlık, ulaşım ve turizm gibi alanlarda önemli projelere imza atarak bölgenin gelişimine katkı sağladı. 2019 Yerel Seçimleri için Halfeti İlçesi'nde Ak Parti'den Belediye Başkanı adayı gösterilen Şeref Albayrak, 31 Mart 2019'da Halfeti Belediye Başkanı olarak seçildi. Şeref Albayrak Halfeti Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Şeref Albayrak kaç dil biliyor?

Şeref Albayrak ileri derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Şeref Albayrak evli mi?

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.