TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Şanlıurfa Birecik Belediye Başkan adayı Mahmut Mirkelam kimdir?

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Şanlıurfa adayları belli oldu. Birecik Belediye Başkan adayı Mahmut Mirkelam kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 10:15
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 10:15
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Şanlıurfa Birecik Belediye Başkan adayı Mahmut Mirkelam kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için siyasi partilerin aday açıklama süreci devam ediyor. 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimlerde belirlenecek olan belediye başkanları için çalışmalar sürüyor. Aday isimlerinin açıklandığı bugünlerde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Şanlıurfa aday isimlerini de kamuoyuna duyuruldu. Bu kapsamda AK Parti Şanlıurfa Birecik Belediye Başkan adayı olan Mahmut Mirkelam kimdir? Birlikte inceleyelim.

Mahmut Mirkelam kimdir?

Mahmut Mirkelam, 1960 yılında Şanlıurfa’nın Birecik isimli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Birecik’te tamamladıktan sonra, lise eğitimini İzmir Özel Türk Koleji’nde aldı. Yüksek öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde (AİTİA) gerçekleştirdi.

Mahmut Mirkelam siyasi kariyerine nasıl başladı?

DYP (Doğru Yol Partisi) Şanlıurfa Milletvekili Ferit Aydın Mirkelam’ın dört çocuğundan biri olarak dünyaya gelen Mahmut Mirkelam, siyasi kariyerine Adalet Partisi (AP) Gençlik Kolları Başkanlığı yaparak başladı. Gençlik Kolları başkanlığı sonrası Doğru Yol Partisi (DYP) Birecik İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. Daha sonra, 1999 - 2004 yılları arasında o dönem Genel Başkanlığını Hüsamettin Cindoruk’un yaptığı Demokrat Türkiye Partisi (DTP)’den Birecik Belediye Başkanı seçilerek bir dönem belediye başkanlığı yaptı. Mahmut Mirkelam, AK Parti'nin kurulması sonrası siyasi kariyerini AK Parti çatısı altında sürdürdü. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Şanlıurfa Birecik Belediye Başkanı adayı oldu.

Mahmut Mirkelam evli mi?

İşadamı olan Mahmut Mirkelam, evli ve üç çocuk babasıdır.

Mahmut Mirkelam Twitter (X) hesabının adı nedir?

Mahmut Mirkelam, “mmirkelamtr” kullanıcı adı ile Twitter (X) hesabını kullanıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.