TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Denizli Pamukkale Belediye Başkan adayı Halil Pekdemir kimdir?

Türkiye yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Denizli Pamukkale adayı Halil Pekdemir oldu. Halil Pekdemir kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 10:10
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 10:10
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Denizli Pamukkale Belediye Başkan adayı Halil Pekdemir kimdir?

Türkiye yerel seçimlerine 2 aydan kısa bir süre kaldı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimler için siyasi partiler il ve ilçe adaylarının isimlerinin birçoğunu kamuoyuna duyurdu. Vatandaşların büyük bir ilgiyle takip ettiği seçim sürecinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Denizli Pamukkale Belediye Başkan adayı Halil Pekdemir oldu. Halil Pekdemir kimdir? Halil Pekdemir hakkında merak edilenleri, birlikte inceleyelim.

Halil Pekdemir kimdir?

Halil Pekdemir, 1961 yılında Alaattin Köyü'nde dünyaya geldi ve çocukluk yıllarında tarım işleriyle meşgul oldu. İlkokul eğitimine başladıysa da babasının isteği üzerine eğitimini tamamlayamadı ve genç yaşta çalışma hayatına adım attı. Ancak, azim ve kararlılıkla çalışarak zaman içinde önemli akademik başarılar elde etti. Halil Pekdemir, zorluklarla dolu bir geçmişe sahip olmasına rağmen lise, ön lisans, lisans ve yüksek lisans derecelerini kazanmayı başardı. Bu süreçte edindiği bilgi ve deneyimlerle kendi işini kurmaya karar veren Halil Pekdemir, adını taşıyan market zinciri olan Halil Pekdemir Çiliği'ni kurdu. Girişimcilik ruhu ve işletme becerileriyle, iş dünyasında önemli bir konuma yükselen Halil Pekdemir, Pekdemir Şirketler Grubu'nun başkanlığını üstlendi. Siyasete de aktif olarak katılan Halil Pekdemir; Denizli İl Genel Meclisi Başkanlığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekilliği ve AK Parti İl Başkan Yardımcılığı gibi çeşitli görevlerde bulundu.

Halil Pekdemir kaç yaşında?

1961 yılında dünyaya gelen Halil Pekdemir, 63 yaşındadır.

Halil Pekdemir evli mi?

Halil Pekdemir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Halil Pekdemir Twitter (X) hesabının adı nedir?

Halil Pekdemir, “Halilpekdemir20” kullanıcı adı ile Twitter (X) hesabını kullanıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.